Notting Hill
Zajímavosti

Dům s modrými dveřmi, kde bydlí William, je opravdový. Kdysi patřil autorovi scénáře Richardovi Curtisovi.

I když Thacker protestuje neustále, že prodává pouze cestopisy, jsou na jedné z polic viditelné i komiksy a komiksové romány Rogera Sabina. Mají oranžový přebal, nejlépe jsou vidět ve scéně, kdy do obchodu přijde Anna s dárkem.

Kniha, kterou čte William, když sedí na lavici v parku, je Mandolína kapitána Corelliho. Mělo jít o příští film Rogera Michella po Nothing Hill, ale vážně onemocněl a byl nahrazen.

Během narozeninové oslavy dostane Anna Scott dotaz, kolik dostala za poslední film a odpoví 15 milionů. Tolik přesně činil honorář Julie Roberts za roli v Nothing Hill.

Dům s modrými dveřmi byl rok po natáčení prodán. Modré dveře byly odstraněny a vydražily se v aukci. Brzy po té se na zdi vedle domu objevilo graffiti s nápisem "R.I.P. blue door". Nový majitel pořídil dveře černé, aby dům nepoutal pozornost turistů. Nebylo mu to nic platné, protože nějaký dobrák zase nastříkal na zeď nápis "Toto jsou ty dveře z Hollywoodu".

Knihkupectví je ve skutečnosti bazar se starožitnostmi, hned vedle je řezník. O další dva domy dál se nachází kanceláře produkční společnosti Richarda Curtise.

Knihkupectví s cestopisy, který se nachází nedaleko si po uvedení filmu do kin dal do výkladu ceduli s nápisem "Jsme skoro slavní". [--] Scéna ze střechy, ve které zkouší Anna své dialogy byla editována o sprosté výrazy, aby nemusela být posunuta věková hranice přístupnosti filmu. Plná verze této scény je na DVD.

Část, ve které vynadá Anna pomlouvačným kritikům v restauraci byla improvizace.

Režisér i scénárista na sobě nezávisle prohlásili, že jak Hugh Grant, tak Julia Roberts byli oba první volbou pro své role.

Scény v hotelu Ritz se skutečně v hotelu natáčely, ale mezi druhou a čtvrtou ráno, aby co nejméně rušily hosty.

Lavice v parku, která ve filmu hraje svou roli, se nyní nachází v Austrálii ve městě Perth, konkrétně v Queens Gardens. Neznámý dárce ji koupil a nechal poslat do Perthu.

Dlouhý záběr napříč několika ročními obdobími byl natočený zvlášť na několikrát, ale v jeden den. Díky počítačové technologii to pak vypadá, že se Hugh Grant vůbec nezastaví a plynule přechází z jara do léta a tak dále.

Hodnocení a recenze Notting Hill

75 ? ?
jak hlasovat?
  • Crreed 75%
  • Mikik4444 100%
  • Psychotronix 80%
  • Mrykodaj 70%
  • homedo 90%
  • Pete69 75%
  • Pyrkh86 90%
  • mims 80%
  • Sandrastekla 65%
  • Yantcha 70%
všechna hodnocení (116)

V žebříčcích uživatelů

100. místo z 139 v žebříčku uživatele homedo
260. místo z 403 v žebříčku uživatele homedo
260. místo z 403 v žebříčku uživatele homedo
260. místo z 403 v žebříčku uživatele homedo
379. místo z 579 v žebříčku uživatele Mikik4444