Wild Wild West

61%
Wild Wild West
Plakát traileru

Píše se rok 1869 a černošský vládní agent, hrdina občanské války, James West, je na stopě generála McGratha, přezdívaného Řezník z New Liberty. Na vlastní pěst se generála snaží dopadnout také svérázný šerif a vynálezce Artemus Gordon, mistr převleků a nevídaných vynálezů. V městečku Morgan však generál oběma agentům unikne, a jako by to bylo málo, jeho mužům se podaří odvézt uneseného vědce Escobara. Prezident Grant proto oběma agentům nařídí, aby spolupracovali a zjistili kam a proč McGrath unáší americké vědce. Spolupracovat však pro oba agenty není zrovna jednoduché. Zatímco West je mužem akce, který nejprve střílí a pak se ptá, Gordon je pravým opakem, nejprve dlouho analyzuje a pak teprve zcela promyšleně jedná. Díky Gordonovým znalostem a vynálezům se agenti dostanou na stopu šíleného a nesmírně bohatého génia, jižanského veterána Arlisse Lovelesse, který ve válce přišel o polovinu těla. V jeho sídle se jim podaří osvobodit hispánskou tanečnici Ritu, kterou se sadistický Loveless chystal mučit, o záměrech šíleného génia toho však zjistí jen málo. Navíc jsou oba po dlouhé honičce na železnici Lovelessem zajati. Podaří se jim uniknout a záhy objevit Lovelessovo tajné město v poušti, kde šílenec právě dokončil třicetimetrového mechanického a těžce vyzbrojeného pavouka nazvaného Tarantule a chystá se s ním vyrazit za pomstou. Jeho cílem je prezident Grant a moc nad Spojenými státy. Jedinou nadějí na záchranu země a prezidenta jsou oba agenti, kteří sice mají plán, ten však nevyjde tak docela, jak si představovali.
Recenze: Wild Wild West

Kinobox.cz
50%

Will Smith a Kevin Kline si coby parťáci docela sedli, Kenneth Branagh si postavu záporáka vychutnal a Barry Sonnenfeld se v rámci režie snažil, jak mohl. Nejedna scéna funguje opravdu výborně. Jen to vůbec nefunguje jako celek.


Brenan88
Brenan88
46 877 bodů
6
Wild Wild West dnes již patří mezi základní pilíře akčních komedií a ve své podstatě je vlastně takovou buddy komedii. Smith zde jede ve své poloze ukecaného chlápka, která mu jde víc než dobře a Kline mu na to dobře nahrává. Westernové prostředí šmrncnuté Verneovským světem je fajn a na svou dobu dobře provedené. Příběh nepřekvapí a vlastně nenabídne nic originálního, přesto díky dobře načasovaným gagům a hláškám dobře baví i po letech.
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
27 947 bodů
9
Zábavný verneovský western   říznutý kapkou Galileo   Galilea svou fantazií baví   dokonale. Století páry a   nezvratné vynálezy tu jsou   hlavním tahounem příběhu,   jehož vrcholem je ohromná   parní tarantule. Will Smith   je tu takový, jakého známe.   Popkornová záležitost,   která sice neoslový   všechny, ale svůj účel   splňuje dokonale. Filmová   fantazie nemá hranic.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 079 bodů
6
Giant Fucking Spider! Vůbec ne tak hrozné, jak jsem očekával, ve skutečnosti docela sympatické. Jediné, co tomu chybí, je lepší chemie mezi dvojicí hrdinů. Rozhodně lepší než aktuální Lone Ranger.


Dodatečné informace

Původní název:
Wild Wild West (více)
  • USA Wild Wild West
  • USA Divoký západ
Premiéra v ČR:
26. 8. 1999
Země původu:
USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
170 mil. USD
Tržby:
222,1 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Wild Wild West je dostupný s českými titulky a českým dabingem
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch