Prometheus
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 100%
  1
  0
  5. 3. 2019
  Sheldon (15961 bodů)

  Geniální nadčasové sci-fi od Ridleyho Scotta, který se prostě neopakuje. Film je plný akce, humoru, napětí a bravurních hereckých výkonů v čele s úžasnou Noomi Rapace, Michaelem Fassbenderem, dokonalou mrchou Charlize Theron a sympaťákem kapitánem Idrisem Elbou. Tenhle film spousta lidí hejtuje a přitom často jenom proto, že si přečetli recenze od pár zamindrákovanejch kokotů. Na plátně nebo velkoplošné televizi je to absolutní pecka.

 • 75%
  0
  0
  2. 5. 2021
  Pete69 (14212 bodů)

  Moc pěkné sci-fi. Dobrý scénář, i když není samozřejmě úplně originální. Myšlenka najít své vlastní stvořitele je fajn, proč nás ale chtěli zabít opět zničit, nebo je vše jinak? První díl neodpoví, zato nabídne hustou atmosféru, skvělou hudbu, spoustu napětí a perfektní vizuál.

 • 70%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11130 bodů)

  Ve filmu se na pár otázek našlo odpovědí, ale na druhou stranu se naskytlo i několik nových. Rozběh byl pomalejší a závěr povedenější. Sice se neobjevilo nic na co jsem čekal, žádná pořádná a drsná akce. Trocha sklamání.

  • závěr
  • počáteční tempo
  • akce
 • 80%
  1
  2
  10. 6. 2014
  cerfik (6811 bodů)

  Určitě nadprůměrné scifi a Ridley jak už mockrát dokázal to s kamerou, její atmosférou a náladami prostředí umí. Vizuálně je snímek kouzelný, překvapení a napětí taky nechybí, ale hodnotit toto dílo na plný počet hvězd nějak nemohu, něco mi tu skřípe v ději a tvorba napětí v některých scénách mi přijde samoúčelná. Příkladem za vše je jak padá na dvě holčiny mimozemská loď a oni furt utíkají a ne a ne to spadnout a stále běží po směru co to padá z nebe, no do očí bijící nesmysl, až jsem se pousmál a takový menších kiksů je tam víc. Pak tomu přestáváte věřit a postavy taky nejsou moc hluboce prokresleny, spíš takový povrchní "já jsem geolog" "já jsem jen kapitán" "já mám na starosti bezpečnost". Za jedno podívání to ale stálo.

 • 30%
  4
  1
  31. 10. 2017
  SNCIS (6517 bodů)

  "Poslyš, jestli si chceš vrznout, tak fakticky nemusíš předstírat, že tě zajímá scan nějaký pyramidy." Nultý díl legendárního vetřelece, přímo od stvořitele Ridleyho Scotta. "Proč si myslíte, že lidé vytvořili mě?" - "Asi proto, že jsme mohli?" Film naprosto bez atmosféry. Krásně se na to kouká ale něco mi tam chybělo. Možná Sigourney Weaver, možná víc akce, lepší dialogy. Po vizuální stránce ano, jinak mne to nenadchlo. - 30%.

 • 30%
  0
  0
  26. 2. 2017
  Pas (6207 bodů)

  Pokud patří některý snímek do škatulky "zbytečný" pak je to Prometheus.Tedy pokud se náhodou Ridley Scott nevtělil do role Weylanda.Vidět film Vetřelec (1979) a poté Vetřelci(1986) bohatě stačí ke zjištění, že tihle tvorové jsou velice nebezpeční ,téhož jsme se dočkali i v tomto volném pokračování, jakož přes kopírák uděláného obrněného vozidla pro pěšáky či výzkumníky. Robot humanoid taktéž zústal , tentokrát však v podání prkenného Michaela Fassbendera kterému nechybí jen lidské city ale i špetka humoru kterou dodal jeho předchůdce Lance Henriksen v roli Bishopa.Už od počátku je zcela zřejmé kam se děj bude ubírat a nějaké zvraty či překvapení jsou tady skutečnou sci-fi vlastně mimo plán...Rutinérské dílo ktreré nemá zdaleka takovou šťávu jako výše zmíněné snímky. Vizuál je tím lepším a v podstatě jediným co nějak upoutá a osvěží nudnou story kde je vše dané v kolejích svých předchůdců z filmového plátna. Konec však zůstal tradičně otevřený a tak se opět za nějaký čas můžeme těšit na cosi jako vetřelce. Snad ale s lepším příběhem .

 • 45%
  1
  1
  21. 12. 2012
  Standa. (6161 bodů)

  Tohle udělal Ridley Scott fakt snad jenom pro peníze. 2 hodiny nudnýho nesmyslnýho kecání bez sebemenší návaznosti na původní sérii vetřelců. Jediná epická scéna z traileru, na kterou se všichni těšili skončila tak rychle, jako začala, takže jediná scéna, co za něco stála byla, když ten "mimozemšťan" utrhl Michaelu Fassbenderovi hlavu a pleskl toho starýho dědka přes hubu. Jedno z největších zklamání letošního roku. Nebýt toho v celku dobrého obsazení, tak je moje hodnocení ještě nižší. A Tom Hardy v tomhle filmu fakt NEHRAJE!

 • 85%
  1
  1
  8. 6. 2012
  Tom Hardy (5115 bodů)

  Fanoušci vetřelčí série budou zklamáni, neboť film nenabízí 1) dostatečně komplexní pohled na nastíněnou mytologii 2) ani v sobě nemá tolik z vetřelce (myšleno bytosti) kolik by si přáli. Na druhou stranu konečně víme „jak a proč“ a přestože nejde o nic světoborného, povedlo se tvůrcům vyhnout trapasu, což je v případě podobné látky úspěch. Ti, kteří přistoupí k filmu s čistým štítem, nezatíženi očekáváním, budou překvapeni, kolik bouře se urodilo ve sklenici vody, v níž se jen využívají osvědčené postupy. Všeobecná nadčasovost nakonec zůstane připsána pouze vizuálu a precizní Scottově režii. Vše ostatní už tu bylo. Pokud je to ale provedeno natolik dobře, nevidím důvod, proč si to v kině nezopakovat.

 • 55%
  0
  0
  6. 6. 2012
  Petrson (4024 bodů)

  Škoda, že nesporný režijní talent Ridleyho Scotta nerozpozná scénář, který prakticky nedává smysl, pokud nemá být vše zpětně vysvětleno ve druhém, třetím či čtvrtém pokračování prequelu. Dialogy a epizodní úvahy hrdinů odpovídají scénáři ve stylu: "mám ještě nápad, tak ho přidejme." Takovou "bláznivou," stupidně neopatrnou, divně složenou a nezajímavou posádku jsem ještě v žádné vesmírné lodi neviděl, tedy ve filmu:). Na logiku zapomeňte, a to v celém filmu, až do posledního záběru. Dalo by se dlouho diskutovat, co a proč, kdo a kdy. Já to nepochopil, včetně vyspělého "pozemského" androida, který v celém filmu působí jako deus ex machina a není v tom sám. V týmu je nejzajímavější postava Elizabeth Shaw v podání Noomi Rapace. Věnujte se dobře vybudované atmosféře planety "bez" života, temnotě, krátkým epizodám, které na druhou stranu stojí za to, udržují pozornost a máte chuť sledovat film v naději, že to začne dávat smysl. Pěkný paradox.

 • 75%
  2
  1
  25. 11. 2017
  Chimpanzee21 (3812 bodů)

  Prometheus má oproti ostatním alienům určitě slabší hororovou formu, ale pro pochopení příběhu všech vetřelců je určitě důležitý. Najde se odpověď co je vlastně vetřelec zač, ale ve finále vetřelec vlastně není největší nepřítel. Film měl pomalý rozjezd, ale nakonec bylo opravdu na co koukat.

 • 75%
  0
  0
  25. 5. 2015
  evismaior (3806 bodů)

  Po vizuální stránce lahůdka, která se ve vzpomínkách diváků může zařadit mezi Vetřelce a Blade runnera, pokud si ovšem divák odmyslí ten často poněkud nesmyslný a plytký scénář. Aneb jak jsme se o původu Vetřelců dozvěděli to, co jsme snad ani vědět nepotřebovali, ale předestřela se nám další spousta otázek, z nichž mnohé byly nezodpovězeny snad jen proto, aby naštvaly diváka (zejména motivace některých postav včetně postavy posledního přeživšího emzáka). Což je škoda, mohlo to být výborné...

 • 55%
  0
  0
  15. 9. 2013
  bidlobox (3796 bodů)

  Protože jsem dosud neviděl jediného Vetřelce, myslím na plátně, v televizi či na monitoru, v reálu by chtěl některého asi málokdo potkat, přistupoval jsem k tomu filmu bez nějakých velkých očekávání a mohl se tak těšit na napínavou sci-fi se záběry na islandský vodopád Dettifoss (viděli jsme jej rovněž v Nevědomí). Ostatně mi náležitě naladila už virální kampaň s androidem Davidem a panem Weylandem. Avšak přestože první třetina až polovina filmu byla skvělá (s drobnými výhradami např. ohledně uvěřitelnosti kulis a kvality triků), druhá, nehorázně nesmyslná, polovina snímku mi částečně rozčarovala, částečně rozzuřila. A ani ten Fassbender v roli Davida mi ve své roli dvakrát neoslnil a proč ta stupidní smrt Charlize Theron? Má vzniknout dvojka, tak doufám, že Scott nabere v té mimozemské lodi trochu lepší kurz.

 • 70%
  0
  0
  6. 9. 2013
  saboter (3554 bodů)

  Nádherně zprcovaný film se strašně zblblim příběhem ale stojí za skouknutí a to hlavně pro fanoušky vetřelce.

 • 80%
  1
  1
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  PROMETHEUS má dnešní tvář novodobého Hollywoodu.VETŘELEC nepotřeboval tolik gigantických motivů a otázek do kterých se musí divák navrtat.Ridley Scott chtěl vytvořil filosofický rozsáhlejší obsah,který mu bohužel proklouzal mezi prsty,ale v jeho oblíbeném prostředí (atmosféra) se pohybuje jako korunovaný tvůrce science-fiction (neoddiskutovatelná sofistikovaná imerze).Přes všechny nedostatky,které lze PROMETHEOVI oprávněně vytknout, se stále jedná o nejlépe vypadající sci-fi poslední dekády a ikdyž je v mnoha momentech zkráceně prostřihaný - kompletně to na mě působí jako vysněný snímek (po posledním Vetřelci).Může to trvat dalších dvacet let,ale stejně se probudíme předčasně ve stázové komoře jako Ripleyová a budeme čelit novému nebezpečí (bytosti z vesmíru).

 • 90%
  1
  1
  20. 6. 2012
  roque (2919 bodů)

  Tak bch řekla, že komu se líbil Vetřelec, tak tohle se mu líbit bude taky. I když i tento film má své zápory.

 • 70%
  0
  2
  4. 9. 2017
  leafroller (2620 bodů)

  Stejně jako třeba pan Lucas, pustil se i tvůrce legendárního Vetřelce na cestu do minulosti ke kořenům vzniku tohoto fascinujícího monstra. Je to pravda poněkud ztížené vznikem série Vetřelec vs. Predátor, ale tím si tuto snahu nemusíme nechat kazit. Technicky vyladěný, nápaditý a dokonce i skoro smysluplný, takový je Prométheus. Jednu výtku na konec si ale neodpustím: ta umělá gravitace mi fakt vadí:-)

 • 85%
  0
  0
  23. 5. 2017
  Rabadi (2256 bodů)

  Pokud se těšíte na další pokračování vetřelců, moc jich ve filmu neuvidíte. Film se zabývá spíše hledáním tvůrců naší rasy, kterými je téměř vyhynulá civilizace, která se nakonec ukáže pro lidstvo nebezpečná. Nepříliš počítačově upravený film (na svůj typ filmu).

 • 55%
  1
  0
  23. 11. 2012
  farb (2062 bodů)

  Ze snahy vytvořit z čistokrevného prequelu samostatnou a originální sci-fi, vzešel zvláštní hybrid, který není ani jedním.

 • 55%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1939 bodů)

  Prometheus dokáže hodně ovlivnit vizuálem. Ridley Scott už ale před několika lety, dokázal udělat mnohem kvalitnější a zajímavější scifiárnu, proto mě jeho nejnovější počin vůbec neohromil. Nic megalomcujícího mi tyhle zárodky? kukly? nedali. Pochválit musím zabiárnu ve stylu zombie. A pak jsem rád za moje oblíbené herce, bohužel Charlize Theron zde nebyla nijak úchvatná, Michael byl příjemný a pro mě věrohodný.

 • 75%
  1
  1
  7. 6. 2012
  wop (1716 bodů)

  Výjimečná podívaná, které se opravdu podařilo vzkřísit atmosféru prvních Vetřelců. Necháte-li se ale ošálit nádhernou vizuální stránkou filmu, můžete, poté co si sundáte růžové (3D) brýle mámení, nabýt dojmu, že jste museli značnou část filmu zřejmě někde minout.
  Je samozřejmě v pořádku, nechávají-li tvůrci diváka, aby si leccos domyslel. Když si ale musí prakticky bez vodítek vymýšlet vlastní šílené teorie, aby pochopil některé scény a motivace většiny postav, je něco špatně.
  Parádní sci-fi horor, který má cenu vidět ve 3D? Rozhodně. Kultovní záležitost? Sotva.

1 2 3 dalsi posledni
72 70 ?
jak hlasovat?
 • Pete69 75%
 • jiri-pohorelsky 70%
 • Crreed 90%
 • Zdeny_2005 80%
 • InJo 60%
 • klimo 80%
 • miki69 75%
 • Temný Pán ze Sithu 85%
 • Manekenthe 75%
 • mims 40%
všechna hodnocení (281)

V žebříčcích uživatelů

6. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Když se autor něčeho tak kultovního jako je Vetřelec rozhodne, že kult rozšíří o další film, je to něco, co by si žádný fanoušek neměl nechat ujít.”

1. místo z 1 v žebříčku uživatele martin-jumper-jambor
1. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
4. místo z 8 v žebříčku uživatele kapi128
4. místo z 8 v žebříčku uživatele kapi128
6. místo z 6 v žebříčku uživatele jenda500
9. místo z 175 v žebříčku uživatele Hikikomori
12. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
20. místo z 27 v žebříčku uživatele jurajholm
1. místo z 11 v žebříčku uživatele Ľubinka