Děj hororového snímku The Beast Within se točí okolo desetileté dívky Willow, která žije společně s otcem a matkou na odlehlé usedlosti uprostřed anglických lesů. Willow nikdy moc nepřemýšlela nad tím, proč žije s rodiči tak daleko od civilizace. Když se však okolo ní odehraje série podivných událostí, rozhodne se této záhadě přijít na kloub. Sleduje své rodiče na jedné z jejich tajemných výprav do lesa s cílem zjistit, co před ní vlastně tají. To, čeho se následně stane svědkem, však překoná i ty její nejhrůzostrašnější představy...
Asi spoiler.
Kdo očekává vlkodlačí orgie, tak ten bude zklamán. Místy to sice má hororovou atmosféru, ale v podstatě je to psychologické drama na téma domácího násilí.
Relatívna rodinná pohodička, akú mierne rozrušuje len vlkodlačia kliatba - ale nie až natoľko, aby ste u nej museli zakrývať oči vlastným i nevlastným potomkom. Hlavným ťahákom je tu samozrejme Jon Sneh, ale z pochopiteľných dôvodov sa akosi necíti vo svojej koži. (Asi mu chýbali draci.) Potom tu máme austrálsku Geislerku, veterána Jamesa Cosma (čo v pohode rozdýcha nabodnutie na parohy), a jedno malé dievčatko, ktoré by bez problémov našlo pestúnskych rodičov s nekalými úmyslami ... Nie som si istý, či sa z danej tématiky dalo vytrieskať aj viac, ale nepovažujem za najšťastnejší dramaturgický krok, keď malá Willow postupne odhaľuje to, čo divák už dávno vie, lebo pocity konsternácie tak zostávajú len na strane filmovej postavy, a nie na strane diváka ... Film sa nemá príliš kam posunúť, pretože operuje len s veľmi jednoduchou premisou a so štyrmi postavami na ohraničenom teritóriu, a jeho vyústenie sa dá pomerne ľahko odhadnúť. Navyše, lykantropická premena sa tu z mesačnej periodicity mení na pravidelné odchody na nočnú, archaizmus v podobe romantickej rozpoltenosti šelmy som prezíval, a nebyť fajn kulís, šiel by som s hodnotením ešte nižšie.
Film byl převážně natáčen ve Spojených státech amerických. Konkrétní lokace však nejsou veřejně specifikovány. Vzhledem k tomu, že se jedná o americkou produkci, je pravděpodobné, že natáčení probíhalo v některém z amerických států, kde jsou dostupná potřebná filmová studia a lokace odpovídající scénáři filmu.
Nejznámější filmové hlášky filmu Skrytá příšera?
„Svět se dívá jen na obrazovky a ne na sebe navzájem.“ –Tato věta vystihuje hlavní myšlenku filmu, jak technologie může narušovat lidské vztahy a komunikaci.
O čem je film Skrytá příšera?
Film Skrytá příšera vypráví příběh autistického chlapce Olivera, který komunikuje se světem především skrze svůj tablet. Jeho život se dramaticky změní, když na zařízení objeví záhadnou aplikaci s dětským příběhem o osamělé příšeře jménem Larry, která zoufale hledá přítele. Larry však není pouhou digitální postavou. Jakmile si Oliver příběh přečte, Larry začne pronikat do skutečného světa prostřednictvím elektronických zařízení, čímž ohrožuje nejen Olivera, ale i jeho rodinu. Rodiče Olivera, Sarah a Marty, se snaží svého syna za každou cenu ochránit, zatímco Larry stále více sílí a blíží se k tomu, aby Olivera odvedl do svého temného světa.
Knižní předloha filmu Skrytá příšera
Film Skrytá příšera nemá knižní předlohu. Je založen na krátkém filmu Larry z roku 2017, který napsal a režíroval Jacob Chase. Tento krátký film sloužil jako inspirace pro celovečerní verzi.
Podle čeho je Skrytá příšera natočená?
Celovečerní film Skrytá příšera je natočená podle krátkého hororového filmu Larry z roku 2017. Je to dílo amerického režiséra Jacoba Chase. Film trvá přibližně 5 minut a byl natočen během jediné noci s malým štábem o 15 lidech.
O čem je krátký film Larry?
Příběh se odehrává v opuštěné noční budce parkoviště, kde osamělý pracovník Joe najde v boxu ztrát a nálezů poškozený iPad. Na zařízení objeví interaktivní příběh o příšeře jménem Larry, která "žije za oknem" a hledá přítele. Jak Joe čte příběh, začínají se dít podivné věci – světla blikají, stíny se pohybují a napětí roste. Larry se postupně stává skutečnou hrozbou, která proniká do reality skrze obrazovku zařízení.
Jaké jsou tržby filmu?
Film Skrytá příšera celosvětově utržil 13,2 milionu dolarů.
Jaký měl film rozpočet?
Film Skrytá příšera měl rozpočet kolem 9 milionů dolarů.