Žraloci v Paříži

49%
Žraloci v Paříži
V roce 2024 uspořádá Paříž světový šampionát v triatlonu, jehož plavecká část proběhne v Seině. Mladý aktivista Miky ví, že životy plavců budou v ohrožení, neboť na dně řeky se skrývá strašný žralok. Jediný, komu se odváží o tom říct, je geniální vědkyně Sophia. Chtějí-li zabránit tomu, aby se voda v Seině zbarvila do ruda, budou muset spojit své síly s náčelníkem říční policie Adilem. Film Žraloci v Paříži je francouzský horor od tvůrce filmu Hranice smrti.Recenze: Žraloci v Paříži

Kinobox.cz
55%

Žraloci v Paříži nejsou dobrým filmem, ale jejich zvláštní tematická odevzdanost z nich činí minimálně uspokojivou a nápaditě pitomou streamovací výplň. Rozhodně čekejte spíš katastrofické nežli hororové dílo a zapomeňte na to, že by se vám ze žraločí přesnídávky mohlo udělat šoufl. Rozbolí vás spíš hlava, kterou pro změnu nebudete moc potřebovat.


lamps
lamps
15 244 bodů
6
Zajímavý, tak trochu emmerichovský eko-thriller, dějově někde na pomezí Rozpoutaného pekla a Čelistí. Tedy filmů, v nichž katastrofu vždy předjímal jediný člověk stojící proti zavedenému systému, šlapajících jako charakterové thrillery o lidské odvaze a pospolitosti. Žraloci v Paříži oproti tomu věnují postavám minimum času a namísto emocí reprezentují důsledek eko-katastrofy a postoje zákonně zodpovědných lidí, jimž je všechno putna. Žralok je tu vlastně obětí, k níž traumatizovaná hrdinka necítí slepou zášť a na jejíž pomoci se podílí střelené aktivistky, podle nichž si nekontrolovatelně rostoucí žralok v hlavním městě zaslouží bezúhonně eskortovat. Zmutovaný predátor se skrývá v zašpiněné Seině, která vyplavuje zbytky lidských těl, a stává se jakýmsi fantomem nezastavitelné evoluční a ekologické změny. Benátky, kde Stephen Baldwin bojoval s filmovým žralokem roku 2008, se možná reálně potopí kvůli stoupající hladině oceánu. Žraloci v Paříži se pokouší deklamovat zranitelnost kompletního vodního ekosystému a svůj žánrový argument dovádí až do bodu, kdy příroda kope sama za sebe a lidé už nejsou morálními hrdiny, kteří si zasluhují vyhrát. Absurdní závěr, kdy žraloci úplně přestávají dbát na suchozemský práh a lidem jakoby záměrně ničí vodní infrastrukturu, je v tomhle podvratném ohledu vyloženě rebelský a guilty pleasure jako hrom. Celé to možná nedává valný smysl a provedení jednotlivých nápadů až na výjimky (úvod, katakomby) nic moc… Už za odvahu a pokus o rozběhnutí potenciálně zábavné žraločí série (tady se všichni tváři strašně vážně a vzhledem k docela komplexní formě vyprávění to působí až kouzelně) si tohle takový hejt nezaslouží.
markinho
markinho
6 245 bodů
6
Mohlo to být peckoidni komorní drama, ale od půlky to jde do produkce Asylum....
Tvviggy
Tvviggy
3 189 bodů
6
úplně moc nechápu hodnocení... já dostal přesně to co jsem očekával. Céčkový eko-horůrek nic víc nic míň

Dodatečné informace

Původní název:
Sous la seine (více)
  • Francie Žraloci v Paříži
  • Francie Sous la seine
  • Francie En las profundidades del Sena
  • Francie Hajar i Paris
  • Francie Sous la Seine
  • Francie Sous La Seine
  • Francie Sous La Siene
  • Francie Under Paris
Premiéra v ČR:
5. 6. 2024
Distributor:
Netflix
Země původu:
Francie
Ocenění:
Žádná ocenění

Powered byJustWatch