Total Recall (USA)
« další názvy »
USA USA
Kanada Kanada
118 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller
Motto: Je to skutečnost. Je to Rekall.

Obsah

:
V době, kdy se Euromerica a New Shanghai přetahují o nadvládu, ztratí dělník Douglas Quaid (Colin Farrell) kontrolu nad svou vlastní identitou poté, více »« méně

Režie

:
Len Wiseman

Scénář

:
Kurt Wimmer Mark Bomback Ronald Shusett Dan O'Bannon Jon Povill Philip K. Dick

Herci

:
Colin Farrell Kate Beckinsale Jessica Biel Bryan Cranston Bokeem Woodbine ...
Premiéra: 16. 8. 2012
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 55%
  0
  0
  19. 4. 2017
  Brenan88 (13816 bodů)

  I po druhém shlédnutím musím říct,že to nebylo moc dobré a do mého vkusu se to netrefilo. Vizuálně zajímavé což ocení každý milovník Sci-fi. první půle je každopádně velmi dobrá. Nebýt to remake klasiky s Arnoldem, tak bych možná šel o stupeň výš,ale takhle to zůstává na lepších 55%.

 • 65%
  1
  0
  10. 6. 2016
  Sheldon (9687 bodů)

  je to zvláštní, co se dá s jednou povídkou udělat. Ani původní Total Recall a už vůbec ne tenhle film nemají s P.K. Dickem nic společného, ale původní film od Verhoevena byl výrazně zábavnější. Tohle je akční film, který se snaží být něčím víc, ale bohužel mu něco podstatného chybí. A tím není nic jiného, než scénář. Nemusí být nutně srozumitelný, ale čeho je moc, toho je příliš. Viděl jsem to dvakrát a ani napodruhé nevím o čem to bylo. Některé scény jsou ale opravdu pěkné a Kate Beckinsale byla super.

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6341 bodů)

  Nejsme žádný fanoušek původního Total Recall a proto jsem nadmíru spokojen s tím co Wiseman vytvořil. Vyzuál "apokalyptického" města je perfektní, to samé platí o akčních sekvencích, které si prostě na plátně užijete, i když to trochu občas drhne (zdálo se mi, že občas tvůrci zapomněli na fyzikální zákony), ale to vůbec nevadí. Trochu mě zamrzel projev Jessici Biel, čekal jsem od téhle "kočky" troch víc, nevadí, Beckinsale má taky prdelku :-) a Farrell? Za mě obstál. Ve Wisemanově verzi by Arnold neměl šanci, to samé, ale platí naopa

 • 70%
  0
  0
  4. 11. 2012
  Tom Hardy (3906 bodů)

  Původní film je, byl a bude někde jinde. Ale nevadí mi to. Za prvé proto, že se mi hrozně líbí kombinace nablýskané budoucnosti alá Minority Report se špinavou vizí budoucích dnů z Blade Runnera. Rozpočet je na tom vidět opravdu na každém kroku a už dlouho jsem si nějakou sci-fi (z vizuálního hlediska) tolik neužil. Hlavní hrdinové bohužel matní a nezajímaví. Zato „terminátorka“ Kate Beckinsale je vynikající. Scénář se snaží, ale demence typu „výtah padá na druhou stranu země obří rychlostí a přesto jsou postavy schopny šplhat po jeho povrchu“ se ignorují opravdu těžko. Přesto to při vypnutých mozkových závitech a s extra slabostí pro žánr šlape až nečekaně dobře. Tohle si rád přidám do Blu-ray sbírky.

 • 60%
  0
  0
  12. 12. 2013
  saboter (3529 bodů)

  Slušná reinkarnace ale jako vydicky skrátka horší než oregoš jak jinak ale itak se celkem na očekávání povedl efekty jsou samozřejmě super herecké výkony také Colin Ferel ze začátku nesedl ale pak si ho zamylujete a scénář samozřejmě šel stranou takže stím počítejte ale itak to je na reinkarnace jak sem řek slušné.

 • 50%
  0
  0
  10. 12. 2015
  rkotvald (2806 bodů)

  Musím říct, že tu akci, kterou jsem postrádal u původního Recallu, jsem nalezl zde a celkově, ač příběh hodně opisuje původní film (až na to, že se neodehrává na Marsu), má v sobě jisté tempo, které mu nemohu upřít a sledovat to v kině byl skutečně zážitek. Jedinou výtku vůči tomu ale mám. Původní Total Recall se mi svou originalitou tak zaryl do paměti, že těžko na něj zapomenu. U toho nového mám ten problém, že mi zapadá mezi celou řadu podobně laděných akčních scifi.

 • 85%
  0
  0
  4. 2. 2016
  Ombak_Penari (2732 bodů)

  Nejsem vůbec příznivec starší verze, takže podle mě žádná tragedie. Je to sice klišoidní hloupost, od začátku až do konce tvořená samou akcí, ale vizuálně velmi dobře udělaná a zábavná. Nic, co by mě nutilo si to ještě někdy pustit znovu, ale čas, který jsem sledováním strávil, shledávám jako příjemný. Kombinací vypiplaného vizuálu a nezáživného scénáře se to pro mě řadí někam k Resident Evil. Z herců zajímavá především ultrakočka Kate Beckinsale, Colin Farrell sympatický, ale neutkví v paměti. Jessica Biel rovnou určená k zapomenutí, hlavně díky příliš velké podobnosti s Kate.

 • 75%
  0
  0
  3. 12. 2012
  farb (2051 bodů)

  Scenáristicky tupá hollywoodská zábava. Ovšem režijně absolutně perfektně odvedená sci-fi jízda. Akce je boží, sci-fi serepetiček je spousta a práce s kamerou je vynikající. Wiseman je skvělý režisér, který 200 miliónový rozpočet vytěžil do posledního centu a natočil vizuálně skvostnou podívanou plnou atrakci, na kterou se krásně kouká (stejně jako na Kate Beckinsale :-) a jejíž jedinou vadou na kráse je právě scénář. Nicméně hloupost zápletky mi nezabránila, abych si tuhle nablýskanou letní jízdu jaksepatří užil.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  karlik4801 (1925 bodů)

  Je to takové zvláštní, ale je to pohodový film. Pochválit musím práci kamery, hlavně u první akční scény, která je bez jediného střihu. Co se týče celé akce, přijde mi propracovaná a pro oči diváka uspokojivá. Za hlavním hrdinou se honí robotická policie a on je vždycky zničí. Sci-fi s parádními vizuálními efekty.

 • 75%
  0
  0
  27. 11. 2014
  Larrysbride (1831 bodů)

  Mám slabost pro Wisemana, Kate Beckinsale a Colina Farrella, tedy toto pro mne byla pastva pro oči! Je mi jasné, že remakofobici a zastánci hesla "co je staré, to je dobré" si budou trhat vlasy, ale já nemohu jinak, než dát 70%! (Londýnská premiéra, 16. srpna 2012)

 • 55%
  0
  0
  25. 12. 2012
  Hare77 (1701 bodů)

  Honičky, střílečky, moc jsem to vše nepochopil v logice věcí, nejjednodušší schéma jednotlivých postav, jaké je jen možné, základnímu schématu se také moc nedá věřit, ani postavám, fyzice, mapám ( prostředím) ve filmu, které nemají dobré vysvětlení a logiku. Je to samý Agent bez minulosti:). Postaveno na řídkém ději a samých bum bum a honičkách. Prostředí Blade Runner, postavičky ze Star wars a druhý šedý "Terminátor" ( kromě Kate Beckinsale ) v závěru už byl legrační. Procenta za výpravu a náročnost, jinak je to tak trochu akční sci-fi blábol.

 • 85%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Pavlína81 (1552 bodů)

  Tak určitě je lepší než jednička ale take měla něco do sebe na tu dobu dobrý.

 • 85%
  0
  0
  4. 9. 2014
  Jiřík54 (1420 bodů)

  Na mě tedy tato nová verze starého Recallu působila velmi svěžím dojmem. Výborné moderní triky, skvělý Colin Farell i obě jeho ženské protějšky podávají velmi přesvědčivé výkony. Ano, Total Recall s Arnoldem je dnes již klasika a scéna, kde se mění ze silné dámy při příletu na Mars je nezapomenutelná, ale v této nové verzi působí vše přirozeněji a věrohodněji. A vlastně mi ani nevadilo, že tu Mars nahradili kolonií a průletem Zemí. Dokonce i Kate Bekinsaleová vydržela jako hlavní záporná hrdinka až do konce oproti Sharon Stoneové, kterou zabili v polovině filmu. Jo, jsem spokojený a nevím, proč někteří tak lpí na staré verzi a tento film kritizují. Já dávám 85%

 • 80%
  0
  0
  19. 3. 2013
  Cechulda (1212 bodů)

  Byl jsem dost spokojen. Četl jsem pár recenzí, po kterých se mi do shlédnutí filmu moc nechtělo. Možná i proto jsem byl příjemně překvapen, jak hereckými výkony, tak i vizualizací prostředí. Akce byly také hodny rozpočtu. U mně, jako u fanouška akčních snímků film rozhodně obstál nad očekávání. Je fakt, že po dvaadvaceti letech se v tom muselo něco změnit:-)

 • 65%
  0
  0
  21. 5. 2014
  jvempire (1157 bodů)

  Akční průměr bohužel nedosahuje kvalit původního snímku. Přesto příjemná akční oddechovka.

 • 60%
  0
  0
  6. 11. 2014
  salisbury (936 bodů)

  Nejsem si jist zda se dá toto zpracování srovnávat s verzí z roku 1990. Myslím, že nedá. I přes základní linii příběhu film zní jinak. Není horší, není ani lepší, ale rozhodně v dnešní době v něm není nic v čem by měl vyniknout nad ostatními filmy. Původní verze v tomto jasně vede. Pro mě velkým plusem byla Kate Beckinsale, která byla více než úžasně roztomilá a svou záporností udělala pro tento film klad.

 • 10%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Pajmen (910 bodů)

  Proč, proč, proč to natáčeli znovu a navíc se špatně "vylepšeným" scénářem...? Filmům se neříká nadarmo klasika, má to své odůvodnění. Proto se při podobných snahách oživení jen spálíte. S pokročilou technologií se čekaly zázraky, ale s novým nápadem nemohl přijít ani jeden.

  Film nemá atmosféru, napětí a pro mě ani hodnotu.

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2012
  bafik (522 bodů)

  dobrý akčnák. docela sem se bavil

 • 65%
  0
  0
  7. 12. 2012
  kapi128 (316 bodů)

  Total s Arnoldem,me zaujal uz predtim,libil se mi dej a hlavne jsem sledoval film jen kvuli herci.Novej Total me zaujal akci,ikdyz mistama to bylo trosicku prehnane,ale clovek se nad tim to dokaze pozasmat a Farrel jako vzdy svou roli obstal.

 • 95%
  0
  0
  9. 5. 2014
  roxet (292 bodů)

  Propadák roku?? Film jsem viděl už několikrát a stále nemohu přijít na to proč je propadákem roku. Z původního Totalu má půjčenyho jen pomálu a většina zápletky je nová a originální. Nemohu nezmínit honičku s magnetickýmy auty nebo scénu s jezdícímy výtahy. Super. Také herecké trio Farrell, Biel, Backinsale dávají filmu navíc výbornou akční podívanou.
  Ale Schwarzeneggerův Total byl kdysi kritiky také pěkně ztrhán a dneska je považován mnohýmy za kultovní sci-fi.

 • 0
  0
  12. 8. 2012
  SimcaJB (80 bodů)

  Recenze na Filmcz.Info -> http://www.zk4.cz/k

64 55 ?
 • divid.jh 65%
 • jarv 75%
 • karolina-klimsova 55%
 • Brenan88 55%
 • enrico-bonsch 45%
 • Arnarmo 60%
 • Rezet 70%
 • Tino 90%
 • jeromes 85%
 • JanTung 50%
všechna hodnocení (153)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 43 v žebříčku uživatele wop

„Jeden z nejlepších akčních sci-fi příběhů se dočká remaku s novými herci a ve virtuálních kulisách na úrovni nového tisíciletí. Myslím, že tohle by si neměli nechat...”

3. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
3. místo z 38 v žebříčku uživatele Venom81
6. místo z 22 v žebříčku uživatele mirekvydra
7. místo z 19 v žebříčku uživatele roxet
24. místo z 27 v žebříčku uživatele jurajholm
25. místo z 104 v žebříčku uživatele filamubobes
49. místo z 208 v žebříčku uživatele kellys2
55. místo z 144 v žebříčku uživatele alexandra-kralova
Sdílet tuto stránku:

Partneři: