Alien³ (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční, Horor, Sci-fi, Thriller, Blockbuster, Gotický, Film s monstry, Série/Franchise
Motto: Trojitá hrůza

Obsah

:
Důstojník Ripleyová jediná přežije nouzové přistání její poškozené vesmírně lodi na planetě Fiorina 161. Je to pusté skladiště odpadu obydlené lidmi, které více »« méně

Režie

:
David Fincher

Scénář

:
Dan O'Bannon Ronald Shusett Vincent Ward David Giler Walter Hill Larry Ferguson

Herci

:
Sigourney Weaver Charles S. Dutton Charles Dance Paul McGann Brian Glover ...
Jste na stránce filmu Vetřelec ³. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vetřelec ³ myslíte! K 19. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27418 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  4. 11. 2016
  martin-mickey-stusak (22310 bodů)

  Třetí pokračování je plný podivností a záhad. Tvůrci vymyslely ztroskotání záchranného plavidla na planetě, kde je mužská věznice. No jo, ale sem se vůbec nehodí malá dívenka, kterou Ripleyová v předchozím snímku zachránila a která u diváků vzbudila snad všechny sympatie. Tvůrci se tedy rozhodli ji nechat zemřít. A není nic jednoduššího, než vložit do modulu vetřelce, který to vykoná. Samozřejmě vše ve spánku. Tak to bylo od tvůrců podlé. Ripleyová byla samozřejmě taktéž napadena a bylo do ní nakladeno vajíčko. Záhadou je, proč se brzy nevylíhlo, jak se to stalo v prvním filmu. Režii dostal na starost neznámý David Fincher a tak byli všichni zvědavý, jak to celé dopadne. Vsadil na klipový styl, což během štvanice na Vetřelce nevypadá špatně. Je tu však i mnoho zdlouhavých dialogových pasáží, které nudí a které i svým částečným romantismem hatí celou koncepci původního námětu. Džentlmenská mluva doktora taky není žádná výhra. Celkový dojem je tedy velmi rozpačitý a tak jsem byl zvědav na prodlouženou verzi. Už samotný začátek ukazující záchranu Ripleyové nabývá dojmu, že tohle bude jiná káva. A byla. Spousta dosazených nových scén všelicos vysvětlují a filmu dodávají úplně jiný rozměr. Už vylíhnutí Vetřelce z krávy dává kvůli jeho velikosti větší logiku, než ze psa z kinoverze. Další zásadní změna je ve scéně sebevraždy Ripleyové. V kinoverzi se během pádu z břicha vyklube Vetřelec a ona ani nemrkne. Že by to bylo tentokrát bezbolestné? V prodloužené verzi se vylíhnutí nekoná a přeci jen to vypadá daleko věrohodněji. Více je také díky přidaným scénám dramatičtější nahánění Vetřelce. Zkrátka, takhle to mělo vypadat už v kinech. Není divu, že to tam diváky tentokrát nenadchlo. Tvůrci se ani nesnažili velmi vysokou laťku dosáhnout, natož překonat. Kinoverze je tedy hrůza, ale ta prodloužená už rozhodně stojí za to. Jen škoda těch nudných míst.

 • 60%
  0
  0
  31. 7. 2016
  Sheldon (15950 bodů)

  Tohle prostě ne. Málokdy s evidí film, který tak strašně nedrží pohromadě a přitom svědčí o genialitě svého tvůrce. Fincher zjevně dělal co mohl, ale zkrátka točit bez scénáře neustál. Honičky a rakursy jsou ale mistrovské.

 • 70%
  0
  0
  22. 3. 2017
  lamps (14612 bodů)

  Jednička byla (a je) impozantní klaustrofobickou mašinerií na těžbu nervy drásající atmosféry a napětí, dvojka je militantní svátek na počest nejděsivějších hnusáků v novodobých filmových dějinách, která nám nedá od vetřelců v tom správném slova smyslu vydechnout. Trojka si chce vzít od každého něco - využitím jediné krvelačné zrůdy a zapojením skupiny na první pohled zvrácených postav, zasazujíc dění do rozlehlého depresivního labyrintu věznice, kde již život jako symbol žádnou valnou hodnotu nemá. Herecké obsazení je opět perfektní a postavy jsou dost rozmanité, přičemž nejde dopředu příliš odhadnout, kdo skončí jako krvavý flek na stěně a s kým má naopak scénář dlouhodobější plány. A co se debutujícího Finchera týče, je dobře známým faktem, že studio se snažilo jeho práci opakovaně znásilňovat a kontrolovat, což je bohužel znát - depresivní náboj je sice místy na podobné úrovni jako v případě předchůdců, ale jednak je způsoben už samotnou volbou a charakterem prostředí, kde by dostal deprese i mozkomor, a jednak má poměrně uvadající tendenci - výkon vetřelce se podobně jako v jedničce pohybuje na bázi náznakovosti, ale nedaří se už vzbudit intenzivní okázalost během jeho nástupů (i vinou jeho divné digitální podoby), a většinou nepůsobí ani jako highlight filmu - tím je šikovná subjektivní práce s kamerou, podařený soundtrack a již zmínění herci v čele s výbornou Weaver, která je díl od dílu herecky dominantnější. Za vidění stojí, neurazí a neuspí, ale přesto smutním při pomyšlení, že mohla existovat čistá Fincherovská verze, která by ukázala jeho vypravěčskou genialitu a naplnila potenciál skvělého námětu do něčeho velkolepějšího a osobitějšího..

 • 85%
  0
  0
  28. 7. 2017
  Danny F. (11129 bodů)

  Tak tenhle vetřelec je o něco chudší (co se efektů a děje týče) a podle mého i zbytečný. Vetřelec samotný na scéně působil v mých očích jako "umělotina" a jakási šmouha na monitoru. Nebyl vytvořen dost reálně a efektivně, i když rok vzniku by už mohl být snad modernější.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6367 bodů)

  Po jedničce která ve mě nezanechala žádnou výraznější stopu a akčně mariňácky nabyté dvojce, přišel Fincher se svojí deprimující atmosférou, která se liší od obou předchozích dílů a to mě dostalo, nemám nic proti prvního Scottovu Vetřelci, ale Fincher umí navodit "špinavou, deprimující" atmosféru podle mého gusta.

 • 85%
  0
  0
  6. 12. 2012
  jirka26 (6284 bodů)

  DAlší skvělí Fincher, viděna SE(vidět SE je nutnost, je to úplně jiný pohled na V^3).

 • 85%
  0
  0
  21. 8. 2015
  evismaior (3805 bodů)

  Po druhém dílu bylo pro mě toto příjemným návratem ke komornějšímu příběhu, kde nemusí být stovky příšer, vojáků a superzbraní, aby byl film děsivý. Industriální směska špinavé věznice a rozpadající se ocelárny obydlená ztroskotanci beze jména i moderních zbraní a do toho Ripleyová, která si s vyholenou hlavou a jistou osamoceností uprostřed boje nezadá s Brucem Willisem. Pro mě má tohle tu správnou temnou atmosféru, jakou si s vetřelčími filmy spojuji.

 • 0
  0
  9. 12. 2012
  bidlobox (3796 bodů)

  Pro mé známé je to neuvěřitelné, ale na žádného Vetřelce jsem zatím neměl odvahu a chuť se podívat. Ani jméno Davida Finchera na tom (zatím) nic nezměnilo...

 • 70%
  0
  0
  19. 12. 2013
  saboter (3553 bodů)

  Solidní ale na legendu hororů jak komiksů tak filmů a her by se rozhodně zasloužla lepší zpracování i když jednoznačně nejde o propadák tak nejde ale ani o hitovku a to že je zde furt Ripleová tak to tím neskuteěně padá příběh i když jí docela uvítáte.

  • zpracování vetřelců
  • Ripleová stále je boží
  • atmosféra celkově zůstala zachována
  • zsloužil by si příběh lepší
  • vymizela napínavá atmosfér
 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3334 bodů)

  Další pokračování Vetřelce a usednul do režijního křesla opět velmi silný režisér a to David Fincher,kde přešel k depresivní fincherovskou stopou plné atmosféry a dynamickýho natočení(i s pohledu vetřelce).Rozšířená verze je velký klenot a atmosferově se blíží k unikátní jedničce!Trojka je něco jiného co diváka baví:Fincherův rukopis je viditelný a opět nezklamal.

 • 85%
  0
  0
  8. 11. 2014
  stantheman (2387 bodů)

  Třetí díl bych umístil na druhém místě po jedničce , myslím že proti Cameronovým Vetřelcům je krásně dramaticky vystavěn , vše logicky zapadá a scénář dává smysl.
  Fincher se zhostil úkolu skvěle , bez kudrlinek. Proti Cameronovi trochu ubral na akčnosti , má propracovanější scénář a uvéřitelnější postavy.

 • 75%
  0
  0
  6. 12. 2012
  psico (1666 bodů)

  Ztroskotat na poloprázdné planetě s Vetřelcem v zádech? Navíc na planetě se nenachází zrovna smetánka nýbrž lidé, kteří do společnosti zrovna nezapají. Ale i ti mají svůj řád a ten se musí dodržovat. Ikdyž jim ho Riplayová trošku nabourá.

 • 80%
  0
  0
  15. 7. 2016
  Fxxx (1410 bodů)

  Nejslabší článek z celé série, který navíc vypadá úplně jinak než ostatní díly. Depresivní atmosféra je tu nastolena v plné porci, ale až ve skutečně takové, že je to ke škodě a prostě ve srovnáví s napínavou jedničkou, super akční dvojkou a více méně béčkovou, ale přesto zábavnou čtyřkou je to jenom hyper depresivní nuda. Nejslabší Fincher.

 • 85%
  0
  0
  26. 3. 2013
  Cechulda (1315 bodů)

  Další super kousek. Pro mě teda dost hustě zvolené prostředí, ale jinak celkem dobrý díl. Trochu slabší než předchozí, ale ne o moc. Trochu jsem se na konci lekl, že už Ripleyovou v dalším kousku neuvidím, ale co by se nedalo udělat ve sci-fi. Ale to už předbíhám.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  jvempire (1208 bodů)

  Opět návrat do komornější atmosféry. Skvělý film ale kvalit předchozích dvou snímků už nedosahuje.

 • 90%
  0
  0
  25. 9. 2015
  Pajmen (1196 bodů)

  Vetřelčí sága mě uchvátila a i tento film mi zapadá do koncepce. Jsem radši, když je každý film něčím jiný a přitom je to dohromady celistvý příběh. To úzce souvisí s obsazením režisérského křesla a to se i do třetice všeho dobrého povedlo.

 • 65%
  0
  0
  10. 5. 2017
  Punisher (847 bodů)

  Dle mého názoru nejslabší díl série. Děj tohoto díku mě moc nezaujal, přesto místy má stále dobrou atmosféru (honičky, náhánění,..)ale závěr filmu taky za moc nestojí. Další věcí co se mi na filmu nelíbí je hodně do očí bijící počítačové zpracování vetřelce. Film je tak pouze na shlédnutí pro doplnění série, ale rozhodně ne k tomu, abych se k němu s nějakým nadšením vracel.

 • 90%
  0
  0
  12. 8. 2017
  memphistto (474 bodů)

  Všemi zatracovaný třetí díl nebyl až tak špatný, jak se může zdát. Kromě několika horších okamžiků a mezer ve scénáři, je to velmi zajímavý a napínavý počin. Dějově opět nic stejného jako v předešlých dílech, takže těžko srovnávat. Pro mě tudíž těsně za prvními dvěma díly.

 • 100%
  0
  0
  28. 4. 2016
  Llucinka (410 bodů)

  U téhle série se vystřídali 3 velice odlišní režiséři, ale krásně to do sebe zapadlo. Spousta lidí tento třetí díl odsuzuje kvůli depresivnímu konci, ale mně to přišlo normální a logické vyústění. K tomu ta epická hudba... Škoda, že i Blomkamp chce tenhle film odsunout do nevědomí při natáčení pátého dílu.

 • 70%
  0
  0
  1. 3. 2017
  polopaticky (325 bodů)

  Nejslabší článek z celé série, který navíc vypadá úplně jinak než ostatní díly. Depresivní atmosféra je tu nastolena v plné porci, ale až ve skutečně takové, že je to ke škodě a prostě ve srovnáví s napínavou jedničkou, super akční dvojkou a více méně béčkovou, ale přesto zábavnou čtyřkou je to jenom hyper depresivní nuda. Nejslabší Fincher.

 • 80%
  1
  0
  11. 1. 2016
  Narcipes Freak (308 bodů)

  Špatný vetřelci prostě nejsou. Pokud počítám původní sérii a ne nějaký debilní kříženiny s jinejma sériema. Tohle není vyjímka i když podle mě určitě nejslabší díl vůbec. Já se bavil i tak a alespoň to zasazení do trestanecký kolonie je zajímavý. Kdyby nic jinýho - a určitě si tam najdete i jiný věci.

 • 75%
  0
  0
  25. 11. 2016
  ANDY91 (96 bodů)

  Vetřelec je věc, která mi kdysi docela rozklepala kolena v kině. Od té doby k němu přistupuju s respektem. Všiml jsem si, že z něho notně nasával inspiraci i můj oblíbený Červený trpaslík. Hudba a některé záběry jsou z něj doslova vykradené.

 • 0
  0
  15. 8. 2010
  VertigoX (22 bodů)

  Pôvodná verzia z roku 1992 je filmový mrzák - zaujímavé videoklipové scény, odhaľujúce skutočné ambície Fincherovho pôvodného zámeru, sú zlátané dokopy s nevýrazným mišmašom producentského diktátu. Schopnosť strašiť po dvoch predchádzajúcich dieloch skĺzla z dômyselného budovania atmosféry na lacné a hrubé ľakačky, či detaily znetvorenín. Zato špeciálna verzia z roku 2003, v ktorej sa producenti už snažili ísť Fincherovou cestou (hoci on sám už nechcel), to už je iná káva. Atmosférický, energický, zábavný film. Človeka až zamrzí, že vzniklo Votrelec: Vzkriesenie.
  Pôvodná verzia u mňa za 40%, zato špeciálna minimálne 75%

74 67 ?
jak hlasovat?
 • Ebonys 100%
 • InJo 80%
 • klimo 90%
 • lamps 70%
 • Deacon Frost 100%
 • Manekenthe 80%
 • Pyrkh86 60%
 • misec 100%
 • mims 60%
 • Speedyxxx 90%
všechna hodnocení (169)

V žebříčcích uživatelů

19. místo z 36 v žebříčku uživatele Deacon Frost
32. místo z 37 v žebříčku uživatele Ebonys
52. místo z 174 v žebříčku uživatele Manekenthe
84. místo z 303 v žebříčku uživatele MIRKA DOLEJŠOVÁ