Waterworld (USA)
« další názvy »
USA USA
136 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller, B-film, Blockbuster, Epický
Motto: Svět je oceán a oceán je svět. Přesto tu žijí lidé a sní o suché zemi, která prý někde existuje.

Obsah

:
Při náhlém oteplení došlo k zaplavení pevnin a zbytky lidstva živořící po staletí na umělých ostrůvcích a lodích. Samotář bez rodiny, přátel a domova zvaný více »« méně

Režie

:
Kevin Reynolds Kevin Costner

Scénář

:
Peter Rader David Twohy

Herci

:
Kevin Costner Dennis Hopper Michael Jeter Jeanne Tripplehorn Tina Majorino ...
Premiéra: 12. 10. 1995
Jste na stránce filmu Vodní svět. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vodní svět myslíte! K 7. říjnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28177 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Vodní svět


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  8. 4. 2018
  Pete69 (21324 bodů)

  Vodní svět je snad nejkritizaovanějším filmem, který si to podle mě vůbec nezaslouží. Jo, není to extra pecka, ale námět je dobrý, Kevin Costner zahrál mutanta skvěle. Apokalyptický příběh po pádu civilizace, jak ji známe mě vžy baví. Možná trošku z naštvanosti - 80%.

 • 60%
  0
  0
  16. 5. 2020
  Sheldon (16026 bodů)

  Klobouk dolů před výtvarníkem toho filmu a kameramanem, ale ačkoli jsem fanda žánru, tak tenhle film má řadu zásadních problémů. Ten první je scénář. Je to roztahané, v mnoha aspektech nepochopitelné, motivace postav hodně zvláštní a ani přehrávající padouch Hopper a věčně zamlklý chlápek s blánami Costner to úplně nezachrání. Myšlenka na chytrou sci-fi a ekologii tam někde skrytá je, ale to balení bylo po záruční lhůtě už v době premiéry.

 • 60%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (14894 bodů)

  Myšlenka je chvályhodná a zpracování není koneckonců také vůbec špatné. Daleká budoucnost, celý svět zaplaven vodou, parta odporných pirátů v čele s Dennisem Hopperem na jedné straně a osamělý, nedůvěřivý Kevin Costner na straně druhé.. Lze si přát ještě něco víc? Ale ano, něco přece. V prvé řadě by filmu prospěla výrazně kratší stopáž. Takhle totiž film směřuje k beztak už předvídatelnému závěru místy dost vlekle a působivé akční scény bývají často odděleny nezáživnou mezihrou. A potom je tady ta proklatá poslední třetina, která zbytečně odbočuje k záchraně unesené holčičky. Nebýt této zápletky, nebo lépe řečeno udělat z toho ryze chlapské dobrodružství, byla by to naprostá bomba, na jakou by i mistr Bay nebo Emmerich koukali s neskrývanou závistí. Bohužel ta závěrečná část se už nezmění, a tak alespoň těch prvních 90 minut můžu nazvat skvělou zábavou, na kterou budu vždy rád vzpomínat.

 • 55%
  0
  0
  25. 1. 2018
  Danny F. (11147 bodů)

  Takový film na kouknutí. Dějově přízemní, nijak agresívní a nadprůměrně akční.

 • 80%
  0
  0
  2. 8. 2014
  cerfik (7272 bodů)

  Vůbec se nejedná o takovou katastrofu jak je mnohde popisováno, jde o postapokalyptickou fantazii s opravdu zajímavými kulisami a hned mi to připomělo takového Šíleného Maxe s Melem Gibsonem, ale pro změnu na vodě. Je to hodně úchylné, ale bavilo mě to.

 • 70%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3341 bodů)

  Velký dobrodružství s Kevinem Costnerem a výbornou výpravou.V doprovodu skladatele Howarda byla vynikající a slušně se poslouchala.Rozšířená verze je silnější oříšek a Reynolds s Costnerem můžou být spokojeni.Film zůstal v paměti a zanechal slušný ohlas.Costner je velmi zajímavá postava ve vodním světě.První polovina filmu je na vyšší hodnocení...

 • 75%
  0
  0
  13. 11. 2015
  Petr Kocfelda (2914 bodů)

  Pěkný scifi film s Kevinem Costnerem.Taková fiktivní budoucnost.Dávám mu 75 procent.

 • 100%
  0
  0
  22. 3. 2016
  Ombak_Penari (2760 bodů)

  Jako malý jsem na tom byl v kině několikrát a byl jsem nadšený. Vůbec by mě nenapadlo, že se jedná o nepovedený propadák. A dodnes to nemůžu pochopit, bylo to zábavné a relativně originální, prostě super zábavička s Costnerem v nejlepší formě.

 • 60%
  0
  0
  9. 1. 2021
  Martrix (2569 bodů)

  Vodní svět měl nedávno dvacáté páté výročí a přesto se i po takové době často zmiňuje v souvislosti s nejhoršími filmovými propadáky a především pak jako spoluhrobař (společně s Pošťákem) kariéry jedné velké hvězdy. Je otázka, jestli to není lepší takto, než potupné vyhasínání ve stylu Willise. Nicméně vždycky se najde poměrně početná skupina lidí, kteří se Vodního světa zastávají. Tak jsem si řekl, že zkusím režisérský sestřih, který nabízí skoro 40 min. navíc. Nebylo by to poprvé, kdy zběsilý střih filmu uškodil. A jak to dopadlo? Určitě to prospělo při vykreslení postav a vztahů mezi nimi, občas to pomohlo i po obsahové stránce, ale ta druhá polovina filmu je prostě tak zprasená, že konečný dojem by spravilo buď přetočení, nebo radikální řez zakončený omluvou, že došel celuloid. Prvních třeba 80 minut je Vodní svět sympatické postapo s jakýms takýms přesahem, postava rybáka má solidní obrysy a pokud divák akceptuje, že to není moc chytře vymyšlené, funguje to. Svým způsobem je to totiž komorní survival, kde to stojí hlavně na interakci mezi třemi herci. Jenže pak se z toho stane Mad Max na vodě a těch věcí které přestanou dávat smysl, je najednou strašně moc, takže to celé působí spíš jako fantasy. Samozřejmě jsem četl o změně režiséra a problémech, se kterými se tvůrci potýkali. Jenže ten rozdíl režijního pojetí je u té prodloužené verze tak markantní, že ve výsledku nadělá stejně škody, jako to prostříhání pro kinoverzi. Takže moje hodnocení zůstává stejné, protože to nejhorší si nechali tvůrci na závěr obou verzí.

 • 90%
  0
  0
  31. 5. 2016
  LenkaVL (2328 bodů)

  I když tento film mnoho lidí kritizuje, jako že je to propadák, tak mě se docela líbí. Myšlenka, že roztají všechny ledovce a celou Zem zaplaví voda, je docela zajímavá. Zvlášť v dnešní době. Dobře zpracované, co by asi zbytek lidí dělal, mnoho z nich sní a šíří myšlenky, že ještě existuje nějaká pevnina. To by asi každý v té době chtěl se upínat k takové naději. A ve filmu se to potvrdí.

 • 70%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1669 bodů)

  Dobrodruždý film ve kterém Kevinovi narostou za uchem žábry a je z něj dobrej plavec. Doufejme, že pevninu voda nezaplaví, nechtěl bych takhle skončit :D

 • 45%
  0
  0
  3. 1. 2021
  Renfield (1261 bodů)

  Když je Mariner ještě "bojovníkem oceánů", má Vodní svět své kouzlo a dokonce i kvality. Atmosféra světa je dokonale špinavá, fantastické je například město na vodě, či lodě a všemožné stroje... Maxe to prostě připomenout musí, ale proč ne. Jedinečně sví jsou i obyvatelé tohoto světa, povětšinou jim nějaká slušnost nic neříká, což sem zase sedne. On celý příběh, tedy jeho první polovina, je velmi... řekněme "vhodně zvrácený". A výjimkou není ani samotný Mariner, kterému by zřejmě nedělalo problém, nechat utopit ukecané dítě, i s jeho opatrovnicí. Zlomová scéna výměnného obchodu, který tak úplně nevyšel, vše mění. Což zdaleka neplatí jen pro povahu hlavního hrdiny, ale celý film, měl jsem pocit, že zde začal úplně jiný. Příběh udává jasně romanticko-pohádkový kurz, Mariner se rázem mění na slušňáka a toho nejlepšího chlapa, co kdy brázdil vlny oceánu. Tento vývoj postavy je neuvěřitelně směšný, absolutně nedává smysl. To samé platí pro proměnu celého příběhu, který vrcholí šílenou scénou na děravém tankeru... zrcadlí snad ony díry scénář? Když odmyslím všechno kolem, tak například chování postav a jejich dialogy, to snad ani více neřešit. Závěrečný skok na gumě se srážkou skútrů, se jednou možná stane kultovním, jen ne zrovna pozitivně. První polovina utopena, škoda, on i ten Kevin Costner byl fajn.

 • 90%
  0
  0
  19. 5. 2015
  luizmarlin (10 bodů)

  další jeden z mých oblíbených filmů. připomínámi spostu počítačových RPG her, a přesně jak se postavy tam žijou tak tak podobně to žije v RPG hrách a bojužel i většina lidí se tak chová i ve skutečnosti

  • +

  Hodnocení a recenze Vodní svět

  66 ? ?
  jak hlasovat?
  • Crreed 70%
  • InJo 60%
  • Martrix 60%
  • Renfield 45%
  • Mikik4444 100%
  • Sheldon 60%
  • mims 35%
  • misec 100%
  • Speedyxxx 70%
  • Sandrastekla 50%
  všechna hodnocení (107)

  V žebříčcích uživatelů

  5. místo z 86 v žebříčku uživatele divid.jh
  27. místo z 606 v žebříčku uživatele Mikik4444
  28. místo z 41 v žebříčku uživatele Petr Kocfelda