Nebe, peklo... zem

48%
Nebe, peklo... zem

Mladá, sebevědomá baletka Klára (Zuzana Kanócz) dostane nabídku tančit v jenom z nejlepších baletních souborů na světě. Trénuje jako o život, aby si splnila svůj sen. V této emočně vypjaté době, kdy potřebuje spřízněnou duši přistihne svého přítele Tomáše při nevěře. Jejich dlouhodobý vztah se rozpadá a složitá rodinná situace vše jen komplikuje… Aby toho nebylo málo zlomí si nohu a životní sen se jí vzdaluje čím dál víc. Cítí se mizerně a v okamžiku, kdy si myslí, že nemůže být hůř se setká s charismatickým 54letým chirurgem Rudolfem (Bronislav Wroclawski), se kterým ji spojuje podobný osud. Opustila ho manželka Marta a on se teď stará sám o jejich 13letou dceru. Klára si s ní postupem času vybuduje kamarádský vztah a kariéra pro ni rázem přestává být číslem jedna. Všechno vypadá ideálně, ale jen do chvíle, kdy se opět na scéně objeví manželka Marta…
(oficiální text distributora)
Recenze: Nebe, peklo... zem

Kinobox.cz
40%

Dvacet deka životních mouder převázaných saténovou mašlí. Druhý celovečerní autorský projekt režisérky Laury Sivákové Nebe, peklo... zem se pohybuje někde mezi nadprůměrnou telenovelou, zajímavě rozehraným (a nakonec nedopovězeným) psychothrillerem a banálním dramatem plným "zásadních" životních pravd.


martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
10
Jedná se o vztahový příběh zabývající se mladou, sebevědomou baletkou, která po odhalení nevěry svého přítele začne hledat své místo v životě a hlavně pevnou půdu pod nohama. Podobných snímků je v České kinematografii vcelku hodně, avšak tento překvapuje hlavně tím, že se jedná o snímek slovenský, což není zase až tak časté. Příběh sleduje veškeré počínaní hrdinky děje a vlastně se dá říci, že jejíma očima. Její osud je tak trochu k zamyšlení. Má být varováním pro ostatní? Snové sekvence směřují laťku do artových končin, čímž je přizpůsobena i veškerá atmosféra vyprávění. Na city se tu v žádném případě nehraje, i když je to místy tak tak na hraně. Film je určen hlavně pro dámskou část publika, mezi nimiž se určitě najde někdo s podobnými zážitky a starostmi. Tak trochu vážné téma, které je vedeno s lehkostí a ohromnou skromností.

Dodatečné informace

Původní název:
Nebe, peklo... zem (více)
  • Česká republika Nebe, peklo... zem
Premiéra v ČR:
28. 1. 2010
Distributor:
Bioscop
Země původu:
Česká republika, Slovensko
Přístupnost:
15+
Ocenění:
Žádná ocenění