Mad Max Beyond Thunderdome (Austrálie)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
107 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Dva muži vstoupí. Odchází jen jeden. Taková jsou pravidla arény v Dómu hromů ve městě Bartertown. Zákonodárkyně Aunty Entity bude muset brzy přidat ještě více »« méně

Režie

:
George Miller George Ogilvie

Scénář

:
Terry Hayes George Miller

Herci

:
Mel Gibson Bruce Spence Adam Cockburn Tina Turner Frank Thring ...
DVD: 27. 1. 1999
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  27. 2. 2015
  muzz (17955 bodů)

  Šíleného Maxe mám rád, protože je to Mel Gibson, i když si v té době nebyl tolik podobný - měl oproti dnešku málo vrásek :)
  Tuhle pseudopostapokalyptickou rádoby punkerskou legrácku jsme kdysi s vyvalenýma očima sledovali u kamaráda na víkendovém videosession a tento díl byl velmi oblíbený právě kvůli účasti (pop)rockové babičky Tiny.
  Nedávno byl po letech opět v telce, kdo neviděl, doporučuju!

 • 45%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11093 bodů)

  Nejnudnější díl celé trilogie. Rvačka v ringu? O.K. ta by šla ale nejvíce jsem se nasmál při honičce v ''truck-vlaku''. Celkem mě to nebere.

 • 70%
  0
  0
  22. 5. 2017
  squirrelpool (6590 bodů)

  Mela Gibsona bych klidně adoptoval kdyby chtěl. Klidně bych i přehlédnul fakt, že by to mohl být věkově můj táta. Přesto, ale nemůžu jít víš než na 70%.
  První Max byl neskutečný. Druhý ještě lepší. Třetí mohl být taky takový, nebýt těch užvaněných vořežprutů co pořád otravují s kapitánem Walkerem.
  Co se mi líbilo je samozřejmě Max, ten je skvělý jako vždy. Potom, že přibylo humoru. Ty momenty kdy se z lovce stává kořist mě ničili. Nebo debata o hovně: "...žiješ ve sračkách. - Ne sračky energie." Další věc je postava Mastera-Blastera. Ta samotná je nezapomenutelná. Nikdo mi nevymluví, že inspiroval tvůrce Mortal kombat X (Ferra/Torr). Ale ty paka co mluví jako paka a chovají se jako paka mi to kazí.

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (6397 bodů)

  Nejde zapomenout na Thunderdome a nesmrtelnou hlášku "dva dovnitř a jeden ven" a co teprve to podzemí městečka v uvozovkách. Pro mě naprosto důstojné zakončení téhle skvělé trilogie. Mrazivě nádherná hudba Tiny Turner je dalším šperkem na tomhle filmu a napadá mě: Kdo si všimnul mistrně zakomponovaného odkazu australských domorodců a celkového lidského přesahu tohoto filmu, který od narozdíl svých předchůdců už rozhodně není o akci, takže kdo čeká to samé co bylo ve dvojce, bude zklamán a dobře mu tak, když se neumí dívat a chtěl by stále jen opakování stejných klišé. Nejhlubší díl série: Už nepotřebujeme žádného dalšího hrdinu, nejděme sami sebe.

 • 95%
  0
  0
  16. 5. 2015
  p.a.douch (4641 bodů)

  64 %?To je podle mě dost podhodnocené. Tento film je pro mě důstojným vyvrcholením Mad Maxovské trilogie. Obsazení v některých rolích překvapující Tetička (Tina Turner), Ironbar (Gary "Angry" Anderson - australská hard rocková hvězda). Ale všichni odvádějí nadstandartní výkon - Angelo Rossitto + Paul Larsson (Master + Blaster), Bruce Spence (Jedediah), Helen Buday (Savannah Nix) - Mela nevyjímaje. Hudba Maurice Jarrea dobře zapadá a Tinina píseň "We Don´t Need Another Hero" se dá poslouchat dodnes. Oba režiséři (Georgeové Miller a Ogilvie) mají film pevně v rukou. Kamera (Dean Semler) je výborná - úvodní nálet na Maxe - paráda. Výprava (Graham Walker) a kostýmy (Anni Browning) parádní (Bartertown a jeho obyvatelé - kdo by nechtěl koupit pozemek v tak úžasném sousedství). Výkony kaskadérů v poslední honičce - úžasné.

 • 65%
  0
  0
  15. 2. 2017
  Heart (156 bodů)

  Tento film je pro mě důstojným vyvrcholením Mad Maxovské trilogie. Obsazení v některých rolích překvapující Tetička (Tina Turner), Ironbar (Gary "Angry" Anderson - australská hard rocková hvězda). Ale všichni odvádějí nadstandartní výkon - Angelo Rossitto + Paul Larsson (Master + Blaster), Bruce Spence (Jedediah), Helen Buday (Savannah Nix) - Mela nevyjímaje.

67 ? ?
jak hlasovat?
 • shark white 70%
 • Arne1 55%
 • ZARaz 75%
 • Angelus 65%
 • dav.bal 65%
 • KallEll 75%
 • radek svadla 70%
 • zabak95 70%
 • Danny F. 45%
 • squirrelpool 70%
všechna hodnocení (43)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: