Last Valley, The (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
125 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Historický, Adaptace knižní, Nezávislý

Obsah

:
Napsat vlastní obsah

Režie

:
James Clavell

Scénář

:
James Clavell J.B. Pick

Herci

:
Michael Caine Omar Sharif Florinda Bolkan Nigel Davenport Per Oscarsson ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Poslední údolí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Poslední údolí myslíte! K 27. září 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28167 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Poslední údolí


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  0
  0
  29. 7. 2021
  martin-mickey-stusak (26191 bodů)

  O náboženském fanatismu bylo natočeno mnoho snímků a tento je jeden z nich. V městečku nedotčeném třicetiletou válkou se sejdou lidé z řad protestantů a katolíků. Mezilidské vztahy tak dostávají pořádně zabrat. Bůh je hlavním tématem všelijakých událostí a sporů, nad kterými ateista jen kroutí hlavou, čeho všeho jsou lidé schopni. Tvůrci nic neponechali náhodě a ihned diváka vsunují do patřičné atmosféry všudypřítomné nejistoty. Sociální procesy během vlivů náboženského fanatismu, s úmyslem infiltrace doposud harmonické uzavřené komunity městečka, poukazují na nejistotu správného rozhodnutí v zájmu hrozby druhého. Co je správné a co špatné? A v jakém zájmu a proč? Silné téma odehrávající se na jednom místě v době válečného temna roku 1641. Nejen po vizuální stránce snímek uchvátí ve své přímočarosti daného tématu. Je to hodně syrový a dá se říci až odpudivý film. Tohle by nechtěl zažít nikdo. Prim na to všem má samozřejmě filozofie, která může být pro někoho složitější ke správnému uchopení myšlenek a následujících činů. V tom je ale právě to pravé kouzlo dnes poněkud nepochopitelných skutků lidstva v zájmu Boha i bez něj. Tedy bez ohledu na to, na které straně kdo je. Nelze jinak, než toto doporučit a to nejen kvůli, řekněme, intelektuálního cvičení. Obzvlášť, když si tu zahráli Michael Caine a Omar Sharif. O to víc stoupá přitažlivost tohoto filmového počinu.

 • 85%
  0
  0
  28. 8. 2021
  Pete69 (21221 bodů)

  Film se odehrává za třicetileté války v Evropě a těchto snímků je jako šafránu.. Příběh vojáků a obyvatel vesničky v Alpách, které se válka zatím vyhýbá je téměř dokonalým koktejlem akce, náboženského dramatu, romance a dobrodružného historického filmu. Snímek syrově odhaluje těžký život tehdejších obyvatel, ukazuje na zbytečnost náboženských sporů, lehce se dotýká též čarodějnických procesů, které byly na vzestupu.. prostě skvělý film, který ovládl hlavně Michael Caine, který byl ve filmu přirozený a jeho výkon byl skvělý.

 • 85%
  0
  0
  30. 7. 2015
  Pas (6212 bodů)

  Poslední údolí, kterému se milosrdně vyhýbala válka. Ale jak se později ukáže, nevládla v něm až taková idylka, jaká se nabízela při pohledu zvenčí. I tady žili jenom lidé - spolu se svou slepou vírou, s nezbytným pokrytectvím i problematickými vztahy. Před zimou se za dramatických okolností nečekaně objeví vojáci - ale díky vzdělanému tulákovi jménem Vogel přijdou (alespoň navenek) v míru. Skryté i zjevné bitky plné taktických ústupků tak spolu obě strany svádějí převážně jen slovy, přičemž ke střetům dochází i uvnitř obou táborů - a je jen otázkou času, kdy nejisté příměří skončí. V konfrontaci jednotlivých názorů a rozdílných životních postojů lze nalézt všeobecně platné pravdy, které v kolotoči dějin obyčejně nemívají ani tu nejmenší šanci.

 • 95%
  0
  0
  30. 7. 2015
  p.a.douch (5686 bodů)

  James Clavell je zkrátka třída. Mezinárodní obsazení, výprava nemusela být tak složitá, ale co si pamatuji člověk se doopravdy ocitl ve třicetileté válce. Michael Caine, Omar Sharif perfektní výkony. Banda žoldáků brutální, život taky. Vřele doporučuju.

 • 100%
  0
  0
  5. 8. 2020
  Lydie (208 bodů)

  V období třicetileté války zemí táhnou žoldáci Na svém tažení nalézají v těžko přístupném údolí vesnici, nezasaženou válkou a kapitán se rozhoduje v ní přezimovat. Je to nádherný film o tom, jak naprosto odlišné skupiny lidí (vojsko žoldáků a obyvatelé vesnice) musí v zájmu přežití spolupracovat a udržet příměří. Je to jeden z nejlepších filmů na téma nesmyslnost válek a hloupost náboženství. Hodně nadčasový film se skvělými dialogy.

Hodnocení a recenze Poslední údolí

91 ? ?
jak hlasovat?
 • Mrykodaj 90%
 • Fandysek 75%
 • Pete69 85%
 • jan-fero-fabera 90%
 • martin-mickey-stusak 100%
 • Pucinko40 85%
 • Lydie 100%
 • Had 95%
 • Pas 85%
 • p.a.douch 95%
všechna hodnocení (15)

V žebříčcích uživatelů

16. místo z 27 v žebříčku uživatele Pas