Dar od Boha

72%
Dar od Boha
Plakát traileru

Kanadské komediální drama v režii Jean-Marca Valléeho se odehrává v 70. letech v Montrealu. Rodina Beaulieuových má pět synů a ten, který se narodil přímo o Vánocích, dostal jméno Zachary (Marc-André Grondin). Je jiný než jeho bratři, i když se moc snaží, aby mezi ně zapadl. Má rád svého konzervativního otce a raději mu lže, než by zklamal jeho očekávání. Sexuálně zmatený Zac hledá útěchu v muzice Pink Floyd a Davida Bowieho, jež mu dovoluje snít, ale sám život ho nakonec přiměje k tomu, aby přijal svou přirozenost. A co je ještě důležitější, i jeho otec posléze pochopí, že má svého syna mít rád takového, jaký je.
Pete69
Pete69
31 278 bodů
7
Solidní teenagerský snímek, který se dotýká tématu LGBT jen velmi opatrně, přesto vyznívá velmi intenzivně, zejména ve vztahu otce a syna. Je to rozverné i vážné zároveň, solidně natočené a posuny v čase jsou přehledné a uvěřitelné. Pěkné teenage komediální drama.
tomlery
tomlery
2 141 bodů
1.5
Film je zařazen mezi komedie, a přitom jsem se téměř vůbec nesmál. Také je zařazeno mezi dramata, ale děj jsem poněkud postrádal. Film se všude na světě jmenuje CRAZY, což jsou počáteční písmena jmen všech pěti dětí, z nichž jeden se ufetuje k smrti a druhý je gay, kterého se otec snaží převychovat a vyléčit. Celý film jsem se neskutečně nudil a několikrát jsem si položil otázku: "O čem ten film vůbec je? Co mi chce říct?" Odpověď na otázku jsem našel až v samotném závěru celého filmu. Dvě hodiny se nudíte k smrti, abyste zjistili, bže otci už nevadí, že je gay, protože už zažil, jaké to je přijít o syna...?

Dodatečné informace

Původní název:
C.R.A.Z.Y. (více)
  • Kanada Dar od Boha
  • Kanada C.R.A.Z.Y.
  • Kanada Çilgin
  • Kanada Crazy
  • Kanada C.R.A.Z.Y. - Loucos de Amor
  • Kanada C.R.A.Z.Y. - Una familia disfuncional como cualquiera
  • Kanada C.R.A.Z.Y. - Verrücktes Leben
  • Kanada Mis gloriosos hermanos (C.R.A.Z.Y.)
Země původu:
Kanada
Tržby:
3,69 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění