Revolutionary Road (USA)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
119 minut

Žánry

:
Drama, Romantický, Adaptace knižní, Retro

Obsah

:
Drama Nouzový východ se velmi podobá Mendesově oscarové Americké kráse. I tady vidíme, jak nefunkční je ta nejobecnější představa o naplnění Amerického více »« méně

Režie

:
Sam Mendes

Scénář

:
Richard Yates Justin Haythe

Herci

:
Leonardo DiCaprio Kate Winslet Kathy Bates Michael Shannon Kathryn Hahn ...
Premiéra: 29. 1. 2009
Distributor: Bontonfilm
DVD: 10. 6. 2009
Jste na stránce filmu Nouzový východ. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Nouzový východ myslíte! K 25. červnu 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28024 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Nouzový východ


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  12. 10. 2020
  Pete69 (20256 bodů)

  Pěkné drama o páru, který hledá smysl života, či chce opustit svůj nenaplněný život a začít znovu, osud jim do jejich plánů vloží těhotenství a skončí to špatně. Ok, ale nic co by mě extra posadilo na zadek. Zpracování dobré a dvojice hlavních hrdinů předvedla velmi slušný výkon. Trošku jsem se prostě nemohl zbavit dojmu, že se Frank nakonec na Titaniku neutopil a je to volné pokračování příběhu dvojice z Titaniku.. to je ale jen můj osobní problém :) Celkově je to dobrý snímek - 70%.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6379 bodů)

  Kate a Leo se opět sešli,aby po 11. letech natočili příběh manželství ve kterém není všechno na 100% v pořádku. Trochu mě mrzí, že z hlavní dějové linie zmizeli děti Franka a April Wheeelerových. Bravurně byla zvládnutá herecká stránka obou hlavních představitelů(především Kate) a také krasnou hudbu od Thomse Newmana.

 • 75%
  0
  0
  5. 8. 2017
  evismaior (4252 bodů)

  Kate a Leo opět spolu v pro mě mnohem příjemnější a uvěřitelnější poloze než v Titanicu, která umožňuje naplno rozehrát herecký talent jich obou. Maloměšťáčtí manželé, kteří kdysi toužili po něčem víc a v ní to pořád přetrvává, přestože on už se podle všeho spokojil s rolí otce živitele a s nepříliš zajímavou prací, ve které je ale čím dál úspěšnější. Ona se opájí vidinou přestěhování do Paříže, což je asi jediná, kdo věří, že by se tím jejich život nějak zásadně pozvedl (a životaznalý cynický divák tomu samozřejmě nevěří už tuplem, tahle ženská nebude šťastná nikde). A tak vše nevyhnutelně směřuje k tragickému konci.

 • 70%
  0
  0
  2. 2. 2014
  výfuk (2971 bodů)

  No, v podstatě zklamání. Tvůrci se zřejmě natolik snažili přiblížit Americké kráse, že se jí spíše oddálili. Americká krása měla alespoň své kouzlo a hlavně i důvtip. Ani nevím v čem je to o tolik jiné, ale porovnávat Americkou krásu a Nouzový východ je jako porovnávat Burtonova a Nolanova Batmana. Tento film je přesně ten mezník kdy se z DiCapria, jako mrtvoly z Titanicu stává nálezce Prokletého ostrova. Tento celý film je plný emocí a snaží se přiblížit problematiku klidně jakékoliv rodiny po celém světě. Každopádně takováto komplikovanost nezná mezí ani kdyby se příběh odehrával v Indii. Z Nouzového východu číří emoce, napětí, drama a 50. léta. Mendes se pokusil hrabat v minulosti a to co jsem chtěl považovat za novou Americkou krásu bych mohl považovat za něco nudnějšího a horšího. Každopádně říct, že film nemá nic do sebe by byla na Mendese silná urážka - ale musíme hledat i negativa. Myslel jsem si, že Road to Perdition budu asi nejslabší Mendesův článek, nakonec je to spíš tento film.

 • 100%
  0
  0
  17. 4. 2018
  Hazel (220 bodů)

  Tohle... je film..., na který nikdy... nikdy... nezapomenete!!!

  Nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem právě viděla. Jak je to vše pravdivé a "normální". A v co všechno takto prostý příběh, který může prožít každý z nás, může vyústit.

  Leonardo DiCaprio s Kate Winslet jsou tak sehraní a neuvěřitelným způsobem autentičtí a obnažení, až to bere dech a vy to sledujete s naprostým úžasem.
  Jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla.
  Velmi komorní, ale úžasně působivé a zapamatovatelné...

  "Nemůžu odjet. Nemůžu zůstat." - Kate v hospodě.

Hodnocení a recenze Nouzový východ

75 86 ?
jak hlasovat?
 • frantisek-navorka 90%
 • Renfield 80%
 • Pete69 70%
 • Mikik4444 100%
 • mims 90%
 • lukasopicasso 60%
 • ha13 100%
 • Matëj159 0%
 • Arthur Logoff 75%
 • dav.bal 75%
všechna hodnocení (106)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 46 v žebříčku uživatele Hazel
314. místo z 357 v žebříčku uživatele Simkova
408. místo z 587 v žebříčku uživatele Mikik4444