Matrix
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 3 dalsi posledni
 • 60%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (4588 bodů)

  Husté efekty, ale to je asi vše co mě na první moment bodlo do oka. To však není vše. Efekty ve filmech mám rád v mezích, nebo až na pomyslné hranici, ale toto bylo už v propasti pod hranicí.

  • tempo
  • efekty
  • děj
 • 100%
  1
  0
  23. 7. 2017
  Brenan88 (23382 bodů)

  Dnes již sestry Wachowski dokázali Matrixem posunou hranice filmové tvorby o několik stupňů vpřed. Akční scény byly inovativní a originální. Vždyť spousta filmů je ještě dnes s radostí paroduje. Příběh patří mezi vůbec to nejlepší co můžete v televizi vidět. Sice je to místy zbytečně překombinované a složité,ale to k Matrixu patří. Vizuální stránka je skvostem celého filmu.

 • 80%
  0
  0
  11. 7. 2017
  Žid Baribal (391 bodů)

  Stačí napsat jen: "za myšlenku 80%"

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  Pepazdepa (157 bodů)

  Tenhle film jsem viděl ještě, když jsem byl na základní škole. Byl jsem schopnej si ho pouštět stále dokola a dokola. Každou bojovou scénu několikrát přetočit zpět a znovu spustit. Hlavní postava Neo se stal nečím víc, než jen "pouhým" hackerem. Učil se něco nového a lidé na něj spoléhali a věřili v něj. Přitom stačilo jen následovat bílého králíka a vydat se do světa "za králičí norou". Znal jsem ten film tak, že jsem dokázal scénář odříkat přesně slovo od slova. Ještě když jsem byl na vysoký a tenhle film jsem zahlédl, že zrovna dávají v televizi, tak jsem se přistihl, jak potichu odříkávám slova, která následně říkali postavy ve filmu. Když tak nad tím přemýšlím, tak jsem Matrix už dlouho neviděl a možná by stálo za to, znovu se podívat jestli ten nápad a ty efekty byly skutečně tak perfektní, jak si pamatuji.

 • 95%
  0
  0
  1. 3. 2017
  bLaCk0uT (223 bodů)

  Tenhle kousek mě svým pojetím tak pohltil, že se okamžitě zařadil do mé TOP 5 všech dob. Jedná se o jeden z nejpůsobivějších filmů 90. let a to nejen díky skvělému scénáři, fantastickým trikům, bezvadným bojovým scénám, ale hlavně kvůli nápadu! Matrix je film , na který se vždy rád podívám. Celý život jsem si přál, aby někdo něco podobného natočil.

 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2017
  ANDY91 (60 bodů)

  Matrix je podle mého soudu jednou z nejlepších a nejrevolučnějších sci-fi jaké kdy bylo natočeno. Je tady velmi kvalitní příběh, revoluční triky, které ani po skoro patnácti letech nezestárli a hlavně vynikající režie. Právě různé režisérské nápady přidávají tomuhle filmu na kvalitě. Není to jen skvělá sci-fi, ale celkově krásně natočený film, kterému k dokonalosti nic nechybí.

 • 100%
  0
  0
  14. 1. 2017
  JosefTomas (3249 bodů)

  Moc nevyhledávám Sci-Fi, ale když není v bombastickém měřítku, tak mi vůbec nevadí. Zde jsem vlastně rád, že je, protože je to jeden z nejoriginálnějších akčních filmů posledních let.

 • 100%
  0
  0
  11. 11. 2016
  Arnarmo (1684 bodů)

  Jeden z nejlepších filmů na tomto světě. Nemám na mysli jen po vizuální stránce či zpracování soubojů a přestřelek - ty jsou bezkonkurenční. Ale myslel jsem myšlenkou. Originálnější a možná i pravdivější myšlenku jsem ve filmovém odvětí ještě neviděl ( však my také žijeme v takovém matrixu, který nám vládci světa "stvořili"). Geniální a výtečné!

 • 100%
  2
  0
  15. 10. 2016
  martin-mickey-stusak (10530 bodů)

  Je podobnost myšlenky Matrixu s Biblí náhodná? Jsou určité paralely obou světů úmyslné nebo ne? Hlavní postavou příběhu je Neo, který je vlastně biblicky Ježíš Kristus. Přišel na svět, aby ho zachránil. Neo byl vybrán a jeho charakter má stejně jako Ježíš schopnost a sílu. Matrix sám o sobě představuje mnoho náboženství a víry, které nás odvádí od pravdy a reality života. Neo přišel, aby nás osvobodil a ukázal tu správnou cestu, stejně jako přišel Ježíš, aby nás osvobodil od hříchu. Postava Morphiuse je identická s biblickou postavu Jana Křtitele, který Ježíše našel a pokřtil. Cypher zradí Nea stejně jako Jidáš zradil Ježíše. A dalo by se pokračovat. Příběh je nefalšovaným sci-fi se všemi aspekty svého žánru pro mnohé však krapet složitý. Kdo nepochopí základní myšlenku, dostane se mu jen obyčejného těžko uchopitelného filmu s nějakou tou akční scénou a CGI efekty a nic více. Snímek je svým způsobem pseudo-intelektuální, takže hodně na přemýšlení, avšak neskonale naprosto ohromující. Těžko říci jestli se jedná o jeden z nejlepších sci-fi filmů, ale nutno dodat, že tady bratři Wachowski hodně překvapili.

 • 100%
  0
  0
  7. 10. 2016
  lamps (7557 bodů)

  Ze všech sci-fi, které si libují v imaginárním světě, v ohýbání přírodních a fyzikálních zákonů a ve vizuálně zatížené, perfektně ozvučené a úplně nejvíc nejlepší akci, je právě Matrix tím nejimaginárnějším, nejohebnějším, vizuálně nejzatíženějším a zvukově nejbombastičtějším. Vizionářské dílo, kde je každičký detail absolutně na svém místě a dotažen k nadčasové, zdánlivě nadpozemské dokonalosti..

 • 80%
  0
  0
  30. 8. 2016
  Liki12 (421 bodů)

  Strhující podívaná, která dodnes nemá v žánru sci-fi konkurenci. Jednoznačně film, který dokáže oslovit diváky ještě po mnoho let. Triky jsou naprosto vynikající, ale jen toto nestačí a Matrix to ví. Veškeré triky slouží jen k podtržení silného příběhu. Podobný námět jsme sice viděli mnohokráte, ale otázka je i jak se s ním tvůrci poperou. Zde se jim to povedlo na výbornou. Sloučení příběhu, triků, hudby a opravdové stylovosti zrodilo výjimečný snímek. Navíc přinesl a zpracoval opravdu vynikající nápad.

 • 90%
  0
  0
  29. 4. 2016
  vexx (85 bodů)

  na tento film se mohu dívat kdykoli, směs počítačové dimenze a opravdového "téměř zničeného" světa je fenomenální. Oproti prvnímu úžasnému dílu ale ty další za ním trochu pokulhávají. Avšak palec nahoru za originalitu a výmysl této zvláštní myšlenky.

 • 100%
  0
  0
  18. 4. 2016
  TomSti (464 bodů)

  Přelomový film, vizuálně dokonalý, nadčasový příběh, prostě správně načasovaná bomba.

 • 100%
  0
  0
  13. 4. 2016
  voleman (855 bodů)

  Matrix je podle mého soudu jednou z nejlepších a nejrevolučnějších sci-fi jaké kdy bylo natočeno. Je tady velmi kvalitní příběh, revoluční triky, které ani po skoro patnácti letech nezestárli a hlavně vynikající režie. Právě různé režisérské nápady přidávají tomuhle filmu na kvalitě. Není to jen skvělá sci-fi, ale celkově krásně natočený film, kterému k dokonalosti nic nechybí. Také dobře vybraní herci včetně Keanu Reevese jsou opravdu kvalitní. Hudba se za tu dobu také stala legendární a také k ní rozhodně výhrady nemám. Matrix je opravdovou kultovní filmovou legendou, a to zcela zaslouženě. 100%

 • 95%
  0
  0
  10. 4. 2016
  zdenda-subrt (214 bodů)

  Matrix bude vždy jeden z mých nejoblíbenějších sci-fi filmů.

 • 85%
  0
  0
  8. 4. 2016
  Lady Adel (117 bodů)

  to už je takhle staré. škoda, že wachovští neudrželi pohlaví a formu nadále. už následující díly jsou odvarem tohoto kultovního filmu. bullet time, neo, agent smith. ano, tohle se dostalo pod kůži většině lidí na světě

 • 100%
  0
  0
  6. 1. 2016
  mac chocolate (29 bodů)

  klasika, která nezklame

 • 85%
  0
  0
  5. 1. 2016
  wee_dram (93 bodů)

  Z celé matrixovské trilogie jednoznačně nejlepší film.
  Málokdy se podaří, aby jeden snímek tak výrazně ovlivnil estetiku, vizuální kulturu a filmařinu své doby.

 • 100%
  0
  0
  22. 12. 2015
  evismaior (3148 bodů)

  Nepochybně kultovní film, o kterém mohu i po téměř dvaceti letech zas a znovu dokola přemýšlet. Někdy mi fakt připadá, že sním někde v Matrixu a ve skutečnosti jen ležím v nějaké kádi a mou energii vysávají stroje. Líbí se mi ten nápad, fáze, kdy Neo ještě žije "normálním" životem ve světě, jaký všichni známe, a pak najednou pozná, že všechno je jinak - prostě ten moment, který už logicky v dalších dílech nemohl nastat. Zdánlivá realita se propadá do virtuálního světa a skutečnou realitou je jen nekončící válka hrstky lidí se stroji v postapokalyptickém prostředí zničené země. Kolik týdnů se mi ještě vracely scény z tohoto filmu pokaždé, když zazvonil telefon. A i ty nejmenší drobnosti jsou skvěle vymyšlené - telekineze? Jen schopnost ovládat Matrix. Deja vu? Chyba v Matrixu, když se něco najednou změní. Představitelé hlavních rolí jsou bezchybně vybraní - Keanu Reeves jako subtilní bývalý hacker s nečekanou vnitřní silou, Carrie-Anne Moss se svým obvyklým smutným výrazem a oblečkem z latexu, Laurence Fishburne, z něhož charisma doslova odkapává a Hugo Weaving, u něhož se pořád nemohu rozhodnout, jestli je lepší jako Elrond nebo agent Smith. K tomu skvělý soundtrack, kamera, střih a přitom je to celé v podstatě minimalistické a komorní - na rozdíl od dalších dvou dílů. Pro mě jeden z nej filmů.

 • 90%
  0
  0
  17. 10. 2015
  honza-vyslouzil (29 bodů)

  Myšlenka skvelá až mrazivá, provedeni jeste lepsi. Sci-fi mého dětství.

1 2 3 dalsi posledni
86 97 ?
 • petr-lehky 100%
 • WEBOVKY 5%
 • dusanmal 0%
 • Danny F. 60%
 • lukas-juras 85%
 • MajkBoss69 45%
 • Kamila88 90%
 • kudo 80%
 • Žid Baribal 80%
 • Inefa 100%
všechna hodnocení (477)
jak hlasovat?

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 10 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Matrix má nejen zajímavý příběh, ale také úžasný souboj Neo vs Agent Smith. Velký prim ale hrají přestřelky. Známá je především ta, kde Neo vyhýbá kulkám, ale...”

34. místo z 82 v žebříčku uživatele JosefTomas

„Přelomový film, který se právoplatně stal klasikou Sci-Fi.”

1. místo z 13 v žebříčku uživatele Petrson
1. místo z 1 v žebříčku uživatele Ľubinka
1. místo z 2 v žebříčku uživatele kacorka
1. místo z 5 v žebříčku uživatele mithe
1. místo z 9 v žebříčku uživatele radek74
1. místo z 14 v žebříčku uživatele Rezet
1. místo z 1 v žebříčku uživatele peteruu
2. místo z 7 v žebříčku uživatele atabajevo
Sdílet tuto stránku:

Partneři: