In the Electric Mist (USA)
« další názvy »
USA USA
102 minut

Žánry

:
Drama, Mysteriozní, Gotický
Motto: Nikdy neutečeš hříchům minulosti!

Obsah

:
Vyšetřování série děsivých vražd zavede stárnoucího policistu Davea Robicheauxa (Tommy Lee Jones) do louisianských močálů, které jsou temným světem neworleanského více »« méně

Režie

:
Bertrand Tavernier

Scénář

:
James Lee Burke Jerzy Kromolowski Mary Olson-Kromolowski

Herci

:
Tommy Lee Jones John Goodman Peter Sarsgaard Mary Steenburgen Kelly Macdonald ...

Podívej se na V elektrizující mlze online!

DVD: 7. 12. 2009
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu V elektrizující mlze. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu V elektrizující mlze myslíte! K 4. prosinci 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27816 uživatelů. Děkujeme!

Recenze V elektrizující mlze


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  1. 4. 2016
  martin-mickey-stusak (24183 bodů)

  Skromný pomalejší detektivní příběh s případem sahající až do daleké historie New Orleans, přičemž vylezou na povrch věci nevídané a pro někoho z místních až šokující. Tommy Lee Jones tu ztvárnil detektiva Davea Robicheauxe, který je i přes svůj vysoký věk věrný svému řemeslu a dokáže ve vyšetřování zatáhnout za ty správné nitky. Respekt si umí vydobýt i za cenu tvrdé pěsti. Příběh krapet táhne k poetismu a tak atmosféra podpořená i výbornou kamerou dodává svým umem i něco z umění. Dlouhá stopáž je tedy tímto dlouhá až moc, ale aspoň to vytváří ten správný dojem z těžkosti případu a jeho zdlouhavému vyšetřování. Velice mírný snímek snažící se zvyšovat svůj rámec přitažlivosti svým silným scénářem a absencí drsných akčních scén. Nejde tedy o film pro každého a snad je to i dobře. Jedná se o detektivku takřka pro náročného diváka.

 • 75%
  0
  0
  28. 12. 2009
  Tom Hardy (5188 bodů)

  Tommy Lee Jones se v rolích málomluvných hrdinů skutečně našel. V In the Electric Mist nepředvádí Jones naprosto nic nového, přesto se na tu vestu dobře kouká (dostal se do podobné fáze nevyčerpatelného drsňáctví jako Clint Eastwood). In the Electric Mist je sice papírově detektivkou, v prvé řadě je ale reflexí jihu USA a všech jeho nemocí (rasismem počínaje a zuřícím hurikánem konče). Bertrand Tavernier jde po vnitřním napětí mezi postavami, ve kterém se každý bojí kostlivců. Vůbec by mi nevadilo, kdybych se do té dusné jižanské atmosféry mohl ponořit na delší dobu – to prostředí má cosi specifického, co mě nikdy nepřestane fascinovat (možná je to ten dozvuk padesátých let, který je v podobných městech silně cítit). Z poslední doby zcela jistě nejzajímavější Jones a to včetně Tahle země není pro starý, kde tvůrci dojeli na naprosto nicneříkající konec.

Hodnocení a recenze V elektrizující mlze

58 ? ?
jak hlasovat?
 • David Bátor 70%
 • squirrelpool 70%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • ballrog 50%
 • olga-pu 70%
 • McFous 60%
 • mimon 40%
 • bayern 10%
 • Psisko59 80%
 • sabule 30%
všechna hodnocení (29)

V žebříčcích uživatelů

10. místo z 39 v žebříčku uživatele sarkafarka