Film měl původně režírovat Sam Mendes a hlavní roli měl hrát Russell Crowe.

Do role Johanny byla plánovaná Anne Hathaway, ale Tim Burton chtěl naprosto neznámou herečku a proto zvolil Jayne Wisener.

Film je v pořadí šestou celovečerní spoluprací režiséra Tima Burtona a herce Johnnyho Deppa.

Pro roli paní Lovett se zvažovali Meryl Streep, Cyndi Lauper, Emma Thompson a hodně o ní usilovali Annette Bening a Toni Collette. Nakonec ale “vyhrála” Helena Bonham Carter.

Helena Bonham Carter v rámci příprav pro roli podstoupila lekce zpívání a pečení.

Během prvního měsíce natáčení v Londýně si Johnny Depp vzal 10 dní dovolenou kvůli hospitalizaci jeho dcerky Lily-Rose v nemocnici (médiím nebylo prozrazeno, o jakou nemoc se jednalo). Tim Burton v tomto období natáčel scény bez Deppa.

Na výběrovém konkurzu pro roli Adolfa Pirelliho Sacha Baron Cohen odzpíval Timu Burtonovi celý soundtrack z filmu Šumař na střeše (1971).

Sacha Baron Cohen se v rámci příprav pro roli holiče Adolfa Pirelliho učil holičské techniky a vychytávky přímo od svého osobního holiče. 16 hodin se učil pouze jak se má správně držet břitva.

Skladatel Stephen Sondheim prohlásil, že největší inspirací pro soundtrack mu byla hudba Bernarda Herrmanna k filmu Hangover Square (1945).

Postavy paní Lovettové a Sweeneyho Todda poprvé ztělesnili Len Cariou a Angela Lansbury v broadwayském muzikáli z roku 1979.

Téma filmu vzniklo v roce 1973, kdy jej jako divadelní hru napsal skladatel Stephen Sondheim. Ten je proslavený maximální ochranou svých divadelních her a se zfilmováním Sweeneyho Todda dlouho nesouhlasil. Přesvědčil ho až Tim Burton, ovšem s tím, že Sondheimovi zůstane poslední slovo ve schválení hereckého obsazení. Burton podmínil svoji účast na projektu pouze s Johnnym Deppem v hlavní roli a obával se, že Sondheimovi bude Deppův vokál připadat příliš “rockový”. Sondheim byl nakonec s Deppem spokojený.

Aby Sondheim schválil obsazení Heleny Bonham Carter ne jen proto, že jde o životní partnerku Tima Burtona, poslala mu Helena 12 nahrávek se svým zpěvem. Sondheim byl jejím zpěvem nadšen a okamžitě souhlasil s jejím obsazením.

Helena Bonham Carter byla během natáčení filmu těhotná, čekala druhé dítě s Timem Burtonem.

Sweeney Todd je už sedmý film Johnnyho Deppa, který má v názvu jeho postavu. Předešlé byly Střihoruký Edward, Cry-Baby, Co žere Gilberta Grapea, Ed Wood, Don Juan DeMarco a Krycí jméno Donnie Brasco.

Johnny Depp si k tomuto filmu nenajal žiadneho učiteľa spevu.

Ve filmu nikdy není záběr na slunce, i v případě kdy jde o představu dovolené.

***SPOILER: Kdykoliv Sweeney sešlápne pedál na křesle smrti, celé se překlopí a otevře poklop do sklepení, kam oběť zapadne. Při podříznutí Lucy Barker se při sešlápnutí pedálu pouze otevře poklop, křeslo zůstane na svém místě.

Režisér chtěl ve filmu vytvořit vybájenou verzi Londýna 19. století - inspiroval se také klasikami jako Frankenstein - herci mají bledou pleť, zapadlé oči, a dekorace i postavy připomínají němé horory...

Konečný počet zobrazených obětí: 12

Anthony Stewart Head je ve filmu k vidění jako muž, který blahopřeje Sweeney Toddovi k výhře v soutěži s Signorem Pirellim. Původně měla být jeho role větší ale jeho scény byly nakonec vystřiženy.

Hodnocení a recenze Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

80 100 ?
jak hlasovat?
  • Evianka 90%
  • Vall.I 75%
  • Psychotronix 65%
  • Mrykodaj 70%
  • InJo 85%
  • Mikik4444 50%
  • Deacon Frost 60%
  • Crreed 90%
  • Renfield 75%
  • Reacherjack2016 85%
všechna hodnocení (241)

V žebříčcích uživatelů

2. místo z 16 v žebříčku uživatele sporkaska
2. místo z 74 v žebříčku uživatele Kirishima
3. místo z 23 v žebříčku uživatele lucinka-jurackova
3. místo z 5 v žebříčku uživatele Vall.I
5. místo z 19 v žebříčku uživatele viktoriaplzen
6. místo z 28 v žebříčku uživatele STL
9. místo z 155 v žebříčku uživatele dav.bal
9. místo z 11 v žebříčku uživatele kath
10. místo z 35 v žebříčku uživatele semula
2. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk