Funny Games U.S. (USA)
« další názvy »
Rakousko Rakousko
NSR NSR
Itálie Itálie
Francie Francie
Německo Německo
Velká Británie Velká Británie
USA USA
111 minut

Žánry

:
Drama, Horor, Thriller
Motto: Můžeme začít?

Obsah

:
Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní více »« méně

Režie

:
Michael Haneke

Scénář

:
Michael Haneke

Herci

:
Naomi Watts Tim Roth Michael Pitt Brady Corbet Devon Gearhart ...
Premiéra: 21. 8. 2008
Distributor: HCE
DVD: 12. 1. 2009
Jste na stránce filmu Funny Games USA. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Funny Games USA myslíte! K 24. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27079 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 35%
  0
  0
  29. 7. 2017
  Danny F. (11122 bodů)

  Děj se snažily natahovat delšími záběry /zbytečně/ aby dosáhli delší stopáže. Celkem by se to snad mohlo nacpat do 80 minut. Naprosto bez atmosféry. Hudba bez hlavy a paty. Strašlivě nudný film i když něco v sobě měl.

  • postavy
  • stopáž
  • atmosféra
  • hudba
  • tempo
 • 80%
  0
  0
  14. 11. 2012
  Standa. (6160 bodů)

  Tim Roth is a fucking pussy! Mě by mohli zlámat klidně i obě ruce a stejně bych se pokusil ty dva vyšinutý zmr*y umlátit do mrtva. Moc jsem teda nepochopil tu scénu s ovladačem, ale stejně to byla hodně drsná podívaná. Jedna rada na závěr? Až u vás někdo zazvoní a bude chtít vajíčka, tak ho pro jistotu vemte nečím po hlavě, svině jsou všude!

 • 90%
  0
  0
  7. 5. 2012
  Tom Hardy (4880 bodů)

  Podlé, zbabělé, kruté a brilantní. Cesta nesmyslné brutality dlážděná televizním ovladačem. Haneke je ďábel, který se vyloženě baví na úkor diváků. Možná proto ten film mnohé neosloví, je totiž nejen kritikou násilí, ale i těch, kteří ho sledují...

 • 5%
  0
  0
  14. 9. 2012
  Petrson (3996 bodů)

  Funny Games (1997)...přetočeno v roce 2008 jedna ku jedné? Je to úchylné, divné a dělá se z toho špatně. Pokud někdo chce vidět dva úchyláky, jak vraždí kohokoliv bez ohledu na věk, prosím. Přetočil jsem to na DVD rychloposunem od poloviny filmu a stejně mi z toho bylo špatně. V tom se film povedl:). Ptám se jen proč? Haneke je blázen natočit dvakrát ten samý film, což neznamená, že neovládá své řemeslo. Třeba ho baví zabíjet jen tak.

 • 100%
  0
  0
  4. 11. 2012
  TARANTlNO (3331 bodů)

  TĚŽKO se popisuje tenhle psychologický thriller,který nedá spát (hlavně díky silnému závěru a Pittova d'ábelskému pohledu do kamery) - závěrečné titulky jsem silně rozdýchával.Miluju nové nápady ve filmech,miluju temnou atmosféru a miluju Naomi Watts.Haneke je tak trochu "temný pasažér" v našich myšlenkách.Nesestříhané záběry nechají diváka neustále v napětí,kdy jsou postavy mimo záběr a my slyšíme jen temné zvuky.Drzost,zdvořilost,děsivost a nepříjemnost v každé sekundě nebo-li "ustřelená hlava - špinavý koberec".Výborné herecké obsazení double Watts-Roth výborní jako vždy,ale Pitt-Corbet naprosto pasovali a v Hanekeho d'ábelských rukách se FUNNY GAMES stal hororovým a intenzivním thrillerem,který diváka poznamená navždy.Malé mínus udělá "ovladač",ale ve výsledku v depresivním nádechu neovlivní vysoké hodnocení.Atmosféra je fantastická a násilí nemusí být explicitně ukazované na to,aby působilo dostatečně silně.

 • 90%
  2
  0
  15. 5. 2016
  Tomas_313 (1160 bodů)

  Precizní dávka zvrhlosti a krutosti, která se od ostatních podobně drastických thrillerů odlišuje svou krutou realističností a naprostou bezvýchodností. Již od začátku se buduje mrazivá atmosféra nutící diváka stále očekávat nějakou zvrácenost, ale i přesto sledující naivně doufá, že ti dva slušně vyhlížející chlapci budou opravdu tak milý, jak zprvu vypadají. Ale oni nejsou. A svou znuděnost si vybíjí velice originálně, protože vědí, že je potřeba se bavit, nejlépe s celou rodinou. Režisér skvěle přibližuje a zároveň kritizuje nesmyslnou a bezdůvodnou brutalitu naší zhýralé společnosti. Mimo jiné se "opírá" i o diváka, který znechuceně sleduje všemožné zvrácené hry, ale když kamera zkoprní a upře přihlížejícímu pohled na zvrhlé a brutální scény, diváka to trochu mrzí a přeci jen by se chtěl také "pokochat". Dokonce i dosti propírané záběry na mladé tyrany, kteří lišácky hledí do kamery a promlouvají k obecenstvu, perfektně zapadají do téhle sadistické podívané a připomínají, že i vy jste její součástí. Herecké výkony všech zúčastněných jsou velice vydařené, především Michael Pitt "válí jako nikdy". Geniální, povýšenecké a nekompromisní dílo s ďábelským režisérem. 90%

 • 95%
  0
  0
  11. 3. 2014
  kath (150 bodů)

  • Tímhle filmem se u mě na počítači rozjela dlouuuhá éra filmů s Michaelem Pittem. Michael se na tyhle role totiž nesmírně hodí a vypadá skvěle. Ze snímku jsem nespustila oči od samého začátku až do konce a bylo jedno, jestli pět minut v kuse koukám na to, jak se někdo zvedá ze země nebo dalších pět minut koukám na krví "zaflákanou" obrazovku a přemýšlím, jestli už konečně ukážou čí hlava byla ustřelena. Ovladač-podle mě naprosto geniální-jen upevňuje tu moc a sílu, kterou chlapci nad touhle "vtipnou hrou", takže podle některých lidí tahle zbytečná možná i stupidní hračka u mě rozhodně na hodnocení neubírá (na rozdíl od mě strašně nesympatickému Timu Rothovi). Třešničkami na dortu jsou potom rozhovory Paula se mnou a jeho šibalské pohledy do kamery, které mě maximálně vtáhly do děje a ano, spousta lidí řekne že je to úchylné, nechutné, ale asi to budou ti lidé, které tento film prostě zaujmout ani nemůže, když zde nedělá jen pachatele z herců, ale z diváků jejich komplice.
  65 67 ?
  jak hlasovat?
  • Philotes 85%
  • Deacon Frost 80%
  • Ogar 65%
  • Togl 70%
  • Filmokolik 70%
  • Danny F. 35%
  • Brenan88 60%
  • enrico-bonsch 70%
  • Nosnica 65%
  • Tomas_313 90%
  všechna hodnocení (73)

  V žebříčcích uživatelů

  1. místo z 11 v žebříčku uživatele kath