Bratři Bloomovi

64%
Bratři Bloomovi
Plakát traileru

Co si jen pamatují, byli bratři Bloomovi vždy odkázáni pouze jeden na druhého. Od dětství v ponurých sirotčincích až po luxusní život mezinárodních podvodníků se Stephen a Bloom dělili o vše. Stephen hravě vymýšlí rafinované plány, které následně realizují. Bloom ale touží po "neplánovaném životě" - po skutečném dobrodružství, které předem nenaplánoval jeho starší bratr. Bloom, který chce s životem podvodníka skončit, je ochoten se zúčastnit jednoho velkého posledního podvodu. Vetře se do života Penelope, znuděné a svobodné ženy z New Jersey, která zdědila velké bohatství. Když k sobě pocítí skutečné city, začne váhat, zda ji chce skutečně oklamat, ale Penelope už je v pasti: je přesvědčena, že se jí naskytla příležitost zažít nezapomenutelné dobrodružství, do kterého je ochotna investovat milion dolarů. Zatímco se ale během jejich cest po celém světě utahuje smyčka Stephenových plánů, začíná Bloom přemýšlet o tom, zda nejde o nejnebezpečnější dobrodružství jejich života.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 390 bodů
6
Příjemná oddechovka s pohodovou atmosférou, skvělými a sympatickými herci a Prahou, která konečně jednou hraje samu sebe v dobrém filmu. Bratři Bloomovi nejsou překombinovaní, složití ani nesrozumitelní zdaleka tak, jak by se mohlo zdát a příběh je tu docela jednoduchý, ale to jen v tom dobrém slova smyslu. Jak je přiznáno hned v úvodu, podobných příběhů jsme viděli už hodně, Bratři Bloomovi přesto mají co nabídnout. Bizarní charaktery a zvláštní kostýmy navíc zaručují, že vyčnívají z řady. Ne ale křečovitě a nuceně, ale přirozeně. Není to ideální a vlastně chybí nějaké větší lákadlo, ale mezi jednookými jsou jistě králem.
ZkuKol
12 290 bodů
6
Strašně sympatický film! Plný humoru, skvělých herců a dopré nálady. Nápadů v něm potkáte jak "13" na Stmívání a soundtrack je doslova kouzelný. Jenže někdo při natáčení zapomněl, že vyprávět příběh je stejné umění jako ho vymyslet a to se Rianovi nedaří. Často mu vyprávění vypadne z tempa. Přesto musím výjimečně pochválit stylizaci, tolik odkazů, otazníků a kouzel v jednom filmu jsem ještě neviděl, škoda, že zdi neumí mluvit, aby vyprávěly. Zajímaví film o podvodech, o životě a o lásce, jen ho vypráví velice nesoustředěný vypravěč... 60%
myllyn
myllyn
885 bodů
7
tohle byla asi vstupní pozvánka pro Riana Johnsona na základě které pak dostal nabídku režírovat osmé Star Wars s podtitulem Poslední z Jediů. Marka Ruffala mám rád a měl jsem ho rád, ještě než začal hrát Hulka a Rachel Weisz tajně miluju už od Mumie :-)

Dodatečné informace

Původní název:
The Brothers Bloom (více)
 • USA Bratři Bloomovi
 • USA The Brothers Bloom
 • USA Bratia Bloomovci
 • USA Brothers Bloom
 • USA Los hermanos Bloom
 • USA Oi adelfoi Bloom
 • USA Penelope
 • USA Une arnaque presque parfaite
 • USA Une Arnaque Presque Parfaite
 • USA Vigaristas
 • USA Братья Блум
Premiéra v ČR:
15. 10. 2009
Distributor:
Palace Pictures
Země původu:
USA
Rozpočet:
20 mil. USD
Tržby:
5,53 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění