Tropická bouře
Zajímavosti

Název filmu je inspirován "Tropic Lightning", což byla přezdívka 25-té pěší divize, která byla v akci ve Vietnamu.

"Fats" Portnoy byl psán Jacku Blackovi na tělo.

Postava Kirka Lazara (Robert Downey Jr.) byla původně napsána jako Ir, ale přepsána na Australana. Pro Roberta Downeyho Jr. totiž bylo snazší napodobit australský přízvuk.

Robert Downey Jr. nejdřív nechtěl roli přijmout, protože mu připadala nekorektní vůči Afroameričanům, ale zalíbil se mu scénář a navíc chtěl spolupracovat s Benem Stillerem a Jackem Blackem.

Exteriéry nakrúcali na havajskom ostrove Kauai, kde kedysi vznikli napríklad filmy Jurský park a Južný Pacifik.

Producenta Lesa Grossmana stvárnil Tom Cruise, ktorého maskéri zmenili na nepoznanie.

Do některých kin byl film přepraven pod názvem Capricorn (kozoroh).

Ve filmu zaslechneme sprosté slovo minimálně 203 krát. Z toho slůvko 'FUCK', či jeho různé modifikace zazní celkem 88 krát.

Postavu Tuggova agenta, kterou hraje Matthew McConaughey měl původně hrát Owen Wilson.

Podle Bena Stillera, v rozhovoru pro playboy, hrál Jack Black většinu tohoto filmu s pohmožděnými žebry.

Už druhá parodie režírovaná Benem Stillerem. První je na módní svět zaměřený Zoolander.

Když Lazarus mluví s Tuggem o "Prosťáčkovi Jackovi", vyjmenuje mu, že herci kteří hráli naprosté retardy nikdy nedostali Oskara. Vyjmenuje však i Petera Sellerse (Being There), který nehrál úplného retarda, ale Oskara nikdy nevyhrál.

Chyba ve filmu: Čas cca 9.50 - Když Kirk Lazarus mluví s Tuggem Speedmanem, tak je vidět Tuggova karabina na pravém rameni jednou otočená směrem k jeho krku jednou směrem k jeho rameni.

Chyba ve filmu: Mezi 16 a 17 minutou, když Pecker volá Tuggovi kvuli TiVo, Tuggův mobil alternuje mezi otevřeným a zavřeným.

Chyba ve filmu: Čas cca 19.10 Během videohovoru je na Lesově ruce celou dobu vidět jeho svatební prsten, v jednom záběru však zmizí.

Chyba ve filmu: Čas cca 47.08 - V záběru je Jeff, jak drží svou M60 v pravé ruce. Hned v dalším záběru je vidět, že ji drží v obou rukách a má ji zavěšenou na karabině.

Chyba ve filmu: Čas cca 73.50 - Po Tuggově představení "Prosťáčka Jacka" si otírá obličej kusem hadru. Na následujícím záběru má obličej téměř čistý a na dalším opět od make-upu.

Chyba ve filmu: Čas cca 85.30 - Když Jeff objeví kopeček heroinu, a dává k němu ruce, tak jeho prsty vypadají, jakoby již byli v prášku vloženy. Pravděpodobně z předešlé klapky.

Chyba ve filmu: Čas cca 30.40 - Když Kirk Lazarus lze čistě vidět, jak vyndavá svou brokovnici z pouzdra, je zvláštní že o 10 vteřin ji vyndavá z pouzdra znovu.

V improvizovaném přístřeší v jungli sleduje Ben Stiller na kapesním přehrávači scénu z původního seriálu Star trek, tato pasáž je považována za nejhorší akční scénu všech dob. Můžete ji shlédnout ZDE .

Pred premiérou filmu v Los Angeles sa stretli asociácie duševne postihnutých ľudí a vyhlásili Stillerovej komédii národný bojkot za to, že ich údajne zosmiešňuje. Producentské štúdio však nespravilo žiadne zmeny. (Film v žiadnom prípade nemá v úmysle zhadzovať alebo znevažovať handikapované skupiny alebo jednotlivcov.)

72 ? ?
jak hlasovat?
  • Mikik4444 80%
  • mims 80%
  • Sandrastekla 100%
  • homedo 80%
  • loudaxxx 65%
  • snek2 80%
  • sugi 0%
  • leafroller 90%
  • janeliberte 70%
  • TerkaT 75%
všechna hodnocení (125)

V žebříčcích uživatelů

8. místo z 9 v žebříčku uživatele Airin
33. místo z 48 v žebříčku uživatele GNR1986
52. místo z 145 v žebříčku uživatele Angelus