Hard Target (USA)
USA USA
97 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Krimi, Thriller

Obsah

:
Tak dlouho bezcitní zabijáci pořádají pro zábavu hony na lidi, až se sami stanou obětí lovce. Chance Boudreax je nezaměstnaný obchodník v námořnictví více »« méně

Režie

:
John Woo

Scénář

:
Chuck Pfarrer

Herci

:
Chuck Pfarrer Robert Apisa Arnold Vosloo Lance Henriksen Douglas Forsythe Rye ...
Premiéra: 30. 12. 1993
DVD: 15. 2. 2008
Přístupnost: MP-15

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  7. 9. 2018
  martin-mickey-stusak (16026 bodů)

  Rok po natočení stále nepřekonaného nejtvrdšího akčního filmu všech dob zajel král hongkongského akčního filmu zkusit štěstí do Hollywoodu, kde natočil snímek s příběhem o lovu lidí jen tak pro zábavu. Pevný scénář, dobrá myšlenka, Jean-Claude Van Damme a k tomu John Woo se svou osobní vizualizací akčních scén, které jsou po právu označeny jako krvavý balet. Tak to by mohl být vskutku hollywoodský akční masakr. Jenomže nebyl. V Hollywoodu zřejmě měli po zhlédnutí jeho do té doby posledního snímku ´Hard Boiled´ rozpaky a snímek v plné palbě do kin nepustili. Americký divák podle nich na něco takového prostě nebyl připraven a snímek se značně okleštil. Ten tak v hollywoodské realizaci vypadá, jakoby to John snad ani nenatáčel, i když jeho pro něj typické motivy k vidění jsou. Jako ryze hollywoodský film však přeci jen v jistém smyslu své žánrové přednosti má. Obsahuje dokonalou příběhovou linii v souběhu s akcí, ze kterých ta finální jakoby nechtěla skončit. John ve vizualizaci použil i westernové motivy, což do této doby bylo neobvyklé a i zde to spíše budilo úsměv. Viz např. scéna, kdy si Jean-Claude odhrne kabát a odhalí svou nohu připravenou ke kopu. Že tu nohu má proklatě nízko by skutečně znělo blbě, ale když se jedná o Ameriku, jako pocta westernům to bylo dobré. Lance Henriksen a Arnold Vosloo v záporných rolích úžasně vynikli a dá se říci, že měli v sobě určité kouzlo. A co teprve akční finální tanec Jeana-Clauda s obratností sobě vlastní a akrobatickými hrátky s pistolí v ruce. John Woo zkrátka věděl jak na to. Jeho fanoušci se s výsledným filmem nesmířili a dlouhodobě bojovali za režisérskou verzi. A povedlo se. Je snad až o 22 minut delší a akce je tu doslova nonstop. ´Hard Boiled´ tedy mohl mít oficiálně silnou konkurenci. Režisérská verze je však bohužel v Evropě nedostupná, což je pro fanoušky akčních snímků v hongkongském stylu ohromná škoda. I tak se však jedná o velkolepé filmové dílo. John Woo tedy poprvé v Hollywoodu a Jean-Claude Van Damme se poprvé značně vyřádil se střelnými zbraněmi. Zní to divně, ale je to tak. Tedy ještě jednou. Jako ryze hollywoodský akční film je to pecka, ve filmografii Johna Woo vlivem zásahu studia však bohužel nic moc. Až na tu režisérskou verzi, kterou nemáme šanci vidět.

 • 90%
  0
  0
  21. 10. 2015
  Sheldon (12948 bodů)

  New Orleans, umaštěný tulák Chance a znudění milionáři, kteří si mohou ulovit za tučný obolus nějakého chudáka. jsem přesvědčený, že tento film není ani zdaleka taková fikce, jak by se mohlo zdát a natočeno je to fantasticky. Woo je mistrný vypravěč a tohle se zkrátka povedlo. Moje nejoblíbenější Van Dammovka.

 • 60%
  0
  0
  13. 8. 2016
  lamps (12835 bodů)

  Pořád je to klasika, jakou už dneska nikdo nenatočí. Akční mág John Woo, Van Damme s koňským ohonem, zajímavá zápletka a jeden z nejlepších a nejbezcitnějších záporáků v dějinách v podání fenomenálního Henriksena. Jenom mi postupem času už strašně lezly na nervy ty Van Dammeho nadpřirozené schopnosti, které během všech akčních scén projevoval. A navíc jsem urputně fandil Henriksenovi, takže jsem chtě nechtě trochu zklamán :))

 • 55%
  0
  0
  26. 1. 2018
  Danny F. (11098 bodů)

  Typický Van Damovský styl co se boje a akce týče. Dějově klasický film, který jsem kdysi hodně hltal.

 • 65%
  0
  0
  26. 12. 2012
  Standa. (6152 bodů)

  První americký film režiséra Johna Wooa a musím přiznat, že to vůbec nebyl špatný film. Jean-Claude Van Damme vypadá s dlouhými vlasy docela drsně. Ovšem obsazení hlavních padouchů bylo super, Arnold Vosloo záporáky umí a Lance Henriksen pouze dobře sekundoval.

 • 80%
  2
  0
  10. 1. 2017
  JosefTomas (5878 bodů)

  Přesto, že Van Damme dnes už točí filmy, které svojí kvalitou sahají na to největší dno. Zde měli dobru chvilku Woo i Van Damme zároveň. Solidní akce, obstojný scénář a i herecké výkony trochu na úrovni, tak to není tak zlé.

 • 75%
  0
  0
  16. 11. 2015
  p.a.douch (4641 bodů)

  Film zcela zapadá do doby vzniku. Scénářem, režií i hlavním hrdinou. Je to labutí píseň 80-tých let. To ale neznamená, že by to bylo nějak hrozný. John Woo akční filmy točit uměl a věděl co může od herců chtít. JCVD je dobrej atlet, ale horší herec. Ovšem jeho role na něj nijak velké nároky nekladla, takže mu pěkně sedla. Na Yancy Butlerovou se tenkrát pěkně koukalo (no vlastně i dneska). Záporáci Vosloo s Henriksenem taky dobrý.

 • 65%
  0
  0
  16. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Baleťák opět v akci a opět žádná hitparáda.

 • 80%
  0
  0
  7. 12. 2012
  Pavlína81 (1567 bodů)

  Taková krásná akční klasika.

 • 95%
  0
  0
  7. 9. 2016
  Cechulda (1288 bodů)

  Mám opravdu hodně rád akční filmy z 90 let. Je to období, kde téměř každý akční film měl velký úspěch a ohlas. John Woo je člověk, kterému se podařilo v nabité konkurenci prosadit. Živý terč má skvělý nápad i celý příběh je ucelený. Co se týče J C Van Damme až na některé chvíle, kdy je to až moc gymnasticky přehnané je tahle role fakt dobrá. Zvlášť ty dlouhé vlasy, to je pecka. Celkově se u mě tento film zařadil do kultovních. Určitě jsem ho neviděl jen desetkrát, ale vícekrát a znovu se na něho podívám.

64 ? ?
jak hlasovat?
 • Kim6 35%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • Angelus 90%
 • Had 60%
 • Danny F. 55%
 • Pete69 60%
 • jarv 60%
 • JosefTomas 80%
 • mondak 70%
 • Cechulda 95%
všechna hodnocení (53)

V žebříčcích uživatelů

Sdílet tuto stránku:

Partneři: