Recenze filmu Lars a jeho vážná známost

69%

Komentáře a recenze 11

Dle počtu bodů
Chrustyn
Chrustyn
45 693 bodů
4
Podivný filmy s podivnými hrdiny a podivným příběhem mám rád avšak v tomto případě jsem se neuvěřitelně nudil. Nápad je rozhodně zajímavý a Ryan Gosling je docela přesvědčivý ale přišlo mi, že se dalo z filmu vyždímat více. Takhle prostě jen vidíme hlavního hrdinu, který představuje svému okolí svojí novou "přítelkyni" a přitom všichni vedou nezáživné konverzace. A reakce okolí na Larsovu přítelkyni mi taky přišlo trochu ulítlé.
kunafix
kunafix
20 062 bodů
8
Chch, prdel. Taková nenápadná, ale prdel, chch. Ryan Gosling má super fešné knír a celkově vypadá jak to pako, který má hrát. Obzvlášť vypečené jsou ty jeho hadry - svetýrky, bundy atd. Všechno retro nebo tak nějak, chch, jak po mým tatovi. Jinak postavu Larse zahrál fakt vykutáleně a myslím, že herecky roste čím dál víc a jednou za to svý umění schytá Oscara. Scénář má fakt originální myšlenku a ta umělá Mařena je fakt kočka ;-).
hanys_
hanys_
18 771 bodů
6
Stačí si přečíst text distributora a víte vlastně průběh celého filmu.Nebyla to přímo ztráta času, ale že bych se nějak bavil to se taky říct zrovna nedá. 5/10
hroubek
hroubek
14 858 bodů
8
Hodně zajímavá podívaná.Sám moc dobře nevím co jsem čekal, ale rozhodně to nebylo to co jsem viděl.Možná jsem čekal více komedie, než čisté drama.Ale na tom nezáleží jelikož film nabízí mnohem více.Jednoduše by se dalo říci, že je to příběh o tom, že každý někoho potřebuje, abychom nebyli sami a je jedno jestli jsou životní partneři, zvířata, hračky nebo nafukovací panna.Prostě mít někoho, nebo něco na čem Vám bude záležet mnohem více, než na sobě samém.A tohle film prodává dokonale.Režie Craig Gillespie je nenucená a dosti pomalá, a právě proto v některých okamžicích působí až mrazivě.Ryan Gosling je skvělý.Dokáže prodat každou svoji scénu a to ať už je vtipná, romantická nebo citlivá.Na něm stojí film.Tím nechci srážet ostatní herce, ale je to tak.Oni hrají moc dobře, ale prostě jejich postavy nemají takový emociální rozsah snad s vyjímkou Emily Mortimer a Kelly Garner.Stačí si třeba připomenout scénu, kde Lars seká dřevo a pohádá se s Karin.Z takovýhlech scén běhá mráz po zádech.Ke konci mě to přišlo malinko natahovaný, přesto konec je správný a nabízí naději pro Larse.Netypický, přesto velmi dojemný snímek.
Rokle
Rokle
6 559 bodů
6
Samozřejmě ujeté až na dřeň, zato milé a vlastně v určitých okolnostech dojemné. Jen se nemohu zbavit dojmu, že je to od prvopočátku umělé. Ale co bych vlastně chtěl... po nafukovací panně? :)
Cortesz
Cortesz
6 542 bodů
4
Originální snímek to sice je, jsou zde skvělé herecké výkony hlavně ze strany Goslinga, ale to je tak vše. Nevím, ale nějakým způsobem mě to nebavilo, ale spíše naopak. Buď jsem to nepochopil, nebo jsem to nechtěl pochopit. Konec je celkem zajímavý a dojemný zároveň, a celkem mi ty nafukovací pany bylo líto, což mě překvapilo. Někdy, až na tento film někde narazím, tak se pokusím to shlédnout znova a možná půjdu shodnocením výš, ale pro teď je to pro mě zatím za dva, protože film se mi jeví sice s hlubokou myšlenkou, ale bez vysvětlení, zda ten Lars je nemocnej, nebo není, možná kdyby tvůrci řekli prostřednictvím doktorů, že je psychicky nemocný tak bych to poral, ale takhle ne.
celticek
celticek
5 916 bodů
8
Dobrý nápad. Ze začátku to vypadá bizarně, ale pak se všechno vysvětlí, člověka se srdcem to dojme. O Goslingových kvalitách není třeba pochybovat, ale sehráli to všichni dobře. Nejlepší výkon podala Bianca! :)
Petroff
Petroff
5 644 bodů
8
O lidech, toleranci a taky jistým způsobem o tom, že cokoli bereme dostatečně vážně, stává se to realitou (nebo možná její jistou formou). V závěru filmu má krátkou promluvu kněz - mluví o "hlavní postavě", o jejím vztahu k lidem v městečku, o vztahu jich k ní... říká to vlastně i nám divákům - a povídá to moc pěkně!! Sympatičtějšího duchovního jsem neviděl, ani nepamatuju. Tohle je ostatně vůbec dost vtipný - většina postav filmu si pohodlně věří v Boha, ale mezi sebou si ukazujou na Larse, kterej si povídá s anatomicky věrnou pannou - kdo je větší magor? Davem přijatej blud přestává bejt bludem?
naytsirk
naytsirk
5 121 bodů
6
Že bych si z toho sedl na zadek, to zase ne.... ale takovým zvláštním způsobem to bylo milé... Komedií bych to rozhodně nenazval....
mgss.
mgss.
3 441 bodů
6
70%

Našli jste chybu nebo něco chybí? Napište nám.