Napište komentář

?%
0
0
Host
1 2 dalsi posledni
 • 80%
  0
  0
  13. 1. 2018
  Brenan88 (39450 bodů)

  Výborná Burtonovka ve které se mohl Tim pořádně odvázat a představit postavu Willy Wonku ze zcela jiného úhlu. Jelikož jsem před shlédnutím znal verzi s Genem Wilderem,tak jsem tušil do čeho jdu. Jenže Tim do toho příběhu vtiskl svůj nezaměnitelný rukopis a svět kolem Wonku posunul ještě o kus dál. Johnny Depp je jako Wonka skvělý. Byl zábavný,šílený a cynický. Hudba od Elfmana jen dokresluje úžasnou atmosféru,která po celý film panuje.

 • 95%
  1
  0
  10. 1. 2015
  Psisko59 (32377 bodů)

  Fenomén Roald Dahl se svým vlastním fantaskním světem (pozoruhodným, až nedětsky temným, s jasným filosofickým podtextem) nachází skvělý pendant ve filmovém ztvárnění podobně naladěného Tima Burtona. Celek výrazně ovlivňuje způsob, jakým herecký protagonista a "třetí do party" spřízněných tvůrců Johnny Depp vykresluje charakter svérázného Willyho Wonky, domnělého citového deprivanta a neomezeného vládce továrny na čokoládu, který ve zvláštní soutěži postupně likviduje výherce, kteří neobstojí v jeho zkouškách. Obstojí až ten zdánlivě nejubožejší, zato nejryzejší charakterem - malý Charlie Bucket (Freddie Highmore) ...

 • 80%
  0
  0
  28. 11. 2015
  Sheldon (13017 bodů)

  Dětská kniha Roalda Dahla Charlie a továrna na čokoládu se dočkala již v roce 1971 filmového ztvárnění, kdy továrníka Wonku ztvárnil Gene Wilder. Po úspěšných dětských fantasy filmech v 90. letech a počátku třetího milénia se začali hlavouni velkého studia zajímat o jeho remake, respektive novou adaptaci knihy. Ve chvíli kdy o film projevil zájem Tim Burton bylo rozhodnuto, že on je tím pravým.
  Charlie není ničím výjimečný chlapec. Obývá s několika generacemi maličký chátrající domek na předměstí. Jednoho dne se celý svět dozví, že továrník Willy Wonka ukryl do čokolád pět zlatých tiketů. Nálezci se pak mohou podívat za osobního vedení Willyho Wonky do jeho fantastické továrny, která je již léta uzavřena pro veřejnost. Charlie po čokoládě velmi touží, ale nemůže si jí dovolit, protože rodiče mu jí mohou koupit pouze o narozeninách, které má až za týden. Nicméně šťastnou souhrou okolností čokoládu s tiketem vyhraje a může se vydat s panem Wonkou a čtyřmi dalšími dětmi a jejich doprovody na prohlídku bizarního světa, na jehož konci čeká překvapení.
  Po víceméně nutné půlhodinové předehře se film dostane do skutečně mimořádně vzrušujícího barevného dobrodružství hýřícími hodně zvláštními infantilně úchylnými nápady. Hlavní atrakcí je tady ovšem Willy Wonka v neuvěřitelně ujetém podání Johnnyho Deppa, který si velmi rychle získá diváky na svou stranu. Jeho protiváhou je Charlie v podání Freddie Highmorea, který patří mezi bezesporu nejtalentovanější dětské herce stříbrného plátna. Obrovským kladem je ovšem ještě hudba Dannyho Elfmanna, který zvládl s originální bravurou podbarvit taneční výstupy hudbou, kterou by od něj čekal skutečně málokdo. Film Karlík a továrna na čokoládu je možná bizarní, ale nabízí nejen dětskému divákovi dvě hodiny dobré zábavy a poučení. Pozvánku do továrny přijalo opravdu velké množství diváků a celosvětové tržby přesáhly půl miliardy dolarů.

 • 80%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (12964 bodů)

  Tak tady mě Tim Burton náramně potěšil. Kouzlo filmu sice tkví výhradně ve stylizaci a aranžování jednotlivých scén a nelze ho vystřelit mezi elitu jen proto, že je božsky ozvučen a krásně vypadá, ale té nefalšované radosti z vyprávění a vizuálního experimentování zkrátka odolat nelze. Kdo jiný by takhle poutavě a kreativně dokázal vystavět tak jednoduchý a sentimentální příběh? Možná už jen Jára Cimrman....

 • 60%
  0
  0
  25. 10. 2017
  Danny F. (11098 bodů)

  Pěkné, opravdu pěkné ale nic co by mě nějak extra zaujalo.

 • 85%
  0
  0
  24. 11. 2012
  kedl (6362 bodů)

  Snad každé dítě by jednou chtělo navštívit pana Wonku a ani já nejsem vyjímkou. Skvěle zahrané od Deppa a mladého Higmoreho. 85%

 • 80%
  0
  0
  13. 9. 2018
  Jana Květoňová (4711 bodů)

  Velice vtipná "Burtonovka" se spoustou dobrých hlášek. Vizuální stránka a hudba Dannyho Elfmana si diváka podmaní. Excentrické kreace Johnnyho Deppa čili Willyho Wonka jsou zábavné a pozoruhodné. Tento film má prostě nesporně své kouzlo. Film nemá nějaký úchvatný děj, ale je to dokonalé odreagování. Vím. Místy je to i kýčovité. Ale ať zvedne ruku ten, kdo nemá doma nějaký kýč a nerad by se ho zbavoval!!! Líbí se mi tento názor jednoho diváka: "Po shlédnutí filmu musí všichni diabetici jen zaplakat a zbytek obecenstva se s chutí zakousnout do nejbližší cukrovinky." Přesně tak! Jako diabetička trpím! A cpu se alespoň pohankovými křupavými chlebíčky s light sýrem! :-)

 • 90%
  0
  0
  30. 11. 2012
  VitvarJane (4445 bodů)

  Opět dokonalý soulad dvou naprosto skvělých umělců - Tima Burtona a Johnnyho Deppa. Karlík a továrna na čokoládu mě doslova uchvátila svým zpracováním, originální myšlenkou a celkově skvělými nápady a efekty, od skleněného výtahu až po malé umpalumpíky. Celkový dojem pak podtrhují krásné kostýmy Willy Wonky v podání Johnnyho Deppa.

 • 75%
  0
  0
  12. 12. 2012
  bidlobox (3791 bodů)

  Čokoládu miluji ve všech podobách, tedy i v této burtonovsky bizarní.

 • 90%
  0
  0
  18. 11. 2015
  evismaior (3765 bodů)

  Opět plodná spolupráce Johnnyho Deppa a Tima Burtona. Továrník Willy Wonka si řeší problémy s otcem zubařem, který mu nikdy nedovolil jíst cukrovinky (Christopher Lee). A tak se vypracoval na nejlepšího výrobce čokolády na světě. Hlavní dětský hrdina a jeho rodina jsou extrémně sympatičtí lidé, prostě rodina jako z pohádky, která drží spolu, i když jsou tak chudí. A továrna s malými lidskými dělníčky, čokoládovým vodopádem a loukou z jedlé trávy je prostě magická. Mám ten film moc ráda, ale jak už jsem ho viděla tolikrát, musím maličko strhnout za písně Umpalumpů, které znějí pokaždé, když jedno z dětí "odpadne" ze soutěže o zvláštní cenu. Podle mě trochu zbytečně staví děj a já si pokaždé přeju, aby už skončily a příběh pokračoval.

 • 90%
  0
  0
  18. 10. 2013
  saboter (3547 bodů)

  Skvělý bláznivý film klasická Burtonovka tentokrát narozdíl od střihorukého Edwarda je i pro děti jedním slovem PECKA.

 • 85%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3329 bodů)

  Známý režisér Tim Burton přináší svou pestro slad'oučkou obrazovou představivost do klasického příběhu populární předlohy Roalda Dahla.Příběh o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi(Johnny Depp) a dobrosrdečném chlapci z chudé rodiny Karlíkovi(Freddie Highmore).Objevoval jsem pole sladké mátové trávy v čokoládové síni, proplul po čokoládové řece v růžové cukrové lodi,experimentoval v televizní místnosti,sledoval nadané veverky při třídění oříšků a cestoval skleněným výtahem,kdy v závěrečných titulkách jsem mrkal s čokoládovými víčky filmové fantazie Tima Burtona

 • 80%
  0
  0
  18. 11. 2015
  Petr Kocfelda (2826 bodů)

  Vynikající herec Johny Depp a režisér,kterého moc nemusím Tim Burton.Jinak skvělé kostýmy,prostředí a dobré herecké výkony ostatních herců.Dávám tomuto fantasy filmu 80 procent.

 • 80%
  1
  1
  8. 9. 2018
  nikol125 (2592 bodů)

  Strašně moc jsem Karlíkovi přála, aby našel ten kupón, i když to vypadalo, že ho nenajde, tak ho nakonec našel. :D Od začátku co vstoupili všichni do továrny, mi bylo jasné, že Karlík tam zůstane až do konce, protože ostatní děti byly zkažené. Jedno vidělo jenom jídlo, druhé mělo moc vysoké sebevědomí, další bylo příliš rozmazlené a poslední z těch čtyř co vypadly bylo zaslepeno televizí a videohrami.

 • 100%
  0
  0
  16. 2. 2015
  sporkaska (2355 bodů)

  Šťastní to Umpalumpovia! Žijú v čarovnej továrni, plnej farieb, spevu a hlavne čokolády. Čo viac si priať?! Jedine krásneho majiteľa so zmyslom pre dokonalosť a rozmanité chute. A toho Johnny Depp zahral bravúrne.
  Celú dobu som držala palce tomu úbohému chlapcovi z chatrče, aby našiel výherný kupón a dostal sa do magickej „krajiny“. Závidela som mu ako malé dieťa.
  No proste film na zožranie!

  • herecké obsadenie
  • hudba
  • cukrovinky
  • príbeh
  • 50%
   0
   0
   16. 12. 2012
   psico (1664 bodů)

   Všechno bylo tak krásné a dokonalé .. ale mě se to prostě nelíbilo. Nedokážu říct, co mi tolik vadí, ale vím, že bych se znovu nedíval. A to mám normálně Burtona a Deppa rád.

  • 100%
   0
   0
   10. 12. 2012
   Pavlína81 (1567 bodů)

   Tak tenhle fil, mám moc ráda i srtará verze nebyla špatná.Ale s Deppem je to dokonálé ,nádherně udělané a umpalumpové nezapomenutelný.

  • 100%
   0
   0
   17. 3. 2016
   CrypzzXD (641 bodů)

   Moje vánoční klasika

  • 85%
   0
   0
   22. 4. 2019
   Terezie_Terez (472 bodů)

   Ach jak já jsem potřebovala film o čokoládě. Sen byl vyplněn - díky Time. Z určitého filmu snímek může působit poněkud děsivě, ale zároveň krásně. Je to film povedený a zajímavý, stejně jako postavy. Myslím, že milovníci čokolády budou spokojeni a nemilovníci se na snímek stejně rádi podívají.

  • 85%
   0
   0
   12. 8. 2016
   Bad (394 bodů)

   Film tak snivý a kouzelný, jako Střihoruký Edward, s tak zajímavým příběhem a poselstvím, jako Velká ryba a tak krásně vizuálně a atmosfericky zvládnutý jako Batman (i když samozřejmě v naprosto odlišném duchu). Všechny charaktery postav ve filmu vystupujících jsou dovedeny do naprostého extrému, ale tyto karikatury nepůsobí směšně ani trapně, ale naopak do příběhu krásně zapadají. Kapitolou samotnou pro sebe je vizuální a hudební stránka. Kulisy jsou ohromně kýčovité a účelné, ale toto má svůj smysl a opět do do filmu patří. A hudba a písničky Dannyho Elfmana jsou úchvatné, kdyby nebyly nazpívány hlasy Umpa-lumpů, mohly by vévodit světovým hitparádám

  1 2 dalsi posledni
  79 ? ?
  jak hlasovat?
  • Pietro97 80%
  • jan-fero-fabera 80%
  • martina-hesova-jr 95%
  • Terezie_Terez 85%
  • panbubo 75%
  • nikol-jankovicova 85%
  • antonin-nadvornik 75%
  • raca 80%
  • nicole-kucerova 100%
  • kudo 80%
  všechna hodnocení (309)

  V žebříčcích uživatelů

  2. místo z 6 v žebříčku uživatele CZhello
  2. místo z 5 v žebříčku uživatele hejlenka
  3. místo z 7 v žebříčku uživatele herda
  3. místo z 10 v žebříčku uživatele smolkova
  4. místo z 10 v žebříčku uživatele elekond
  9. místo z 9 v žebříčku uživatele Schneefee
  9. místo z 83 v žebříčku uživatele 16adelinka
  11. místo z 11 v žebříčku uživatele visvo
  3. místo z 4 v žebříčku uživatele katush
  4. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: