Renaissance (Francie)
« další názvy »
Francie Francie
Lucembursko Lucembursko
Velká Británie Velká Británie
105 minut

Žánry

:
Akční, Animovaný, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Černobílý animovaný film, který bývá po vizuální stránce přirovnáván ke snímku Sin City – město hříchu, se odehrává v Paříži roku 2054. Ilona Tasujevová, více »« méně

Režie

:
Christian Volckman

Scénář

:
Michael Katims Alexandre de La Patellière Jean-Bernard Pouy Patrick Raynal Mathieu Delaporte

Herci

:
Daniel Craig Romola Garai Ian Holm Kevork Malikyan Catherine McCormack ...
Premiéra: 10. 5. 2007
Distributor: Bontonfilm
DVD: 3. 9. 2007
Jste na stránce filmu Renesance. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Renesance myslíte! K 31. říjnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27112 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  1. 12. 2017
  martin-mickey-stusak (21561 bodů)

  Černobílé anime na základě reálného filmu. Francouzští tvůrci vsadili na noir, což atmosféru vzdálené budoucnosti posílilo. Příběh má také nějaké to filozofování. Animace je na tento styl povedená a to i po vizuální stránce. Černobílý komiks tu zkrátka ožil v celé své černobílé kráse. Děj pomalejší, což je na žánr přínosné. Nevyhýbá se ani akčních scén. Pravda, moc jich tu není, ale to už u thrillerů tak bývá. Snímek jako takový byl zajímavým experimentem, který se dál vyvíjel a jak víme, chytli se ho i čeští tvůrci. Komiksové fandy nadchne, fanoušky sci-fi snad, ostatním bude spíše na obtíž. Je tu jen černá a bílá. Z počátku na sledování obtížnější, ale dá se na to zvyknout. Jedná se o stylový a kreativní film, kde černobílá kresba zvýrazňuje futuristickou architekturu, technologii a život v Paříži. A když se do toho ještě zapojí fantazie diváka, veškeré představy dosáhnou svého. S pozdějším ´Sin City´ naprosto nesrovnatelné.

 • 85%
  0
  0
  21. 1. 2018
  Danny F. (11122 bodů)

  Příběhově dokonalé, detaily a akčnost včetně vizualizace byla překvapivá. Velmi mě tento počin zaujal.

 • 55%
  0
  0
  6. 1. 2018
  Pas (6204 bodů)

  Noirový snímek který vlastně není černobílý, samozřejmě nejen formou ale i obsahem.Dnešní filmová technologie umožňuje různé čáry-máry a tady mi chvíli trvalo než jsem zkousnul pojetí tvůrců.Režisér Zeman by možná byl nadšen , moje maličkost už méně..Jeden z mála filmů u kterého jsem váhal s hodnocením.Provázanost minulosti se současností s přesahem do věcí příštích, ne každému tohle musí sednout.Nejsem žádný extra matematik, ovšem v oficiálním textu distributora se píše, že děj se odehrává v roce 2054. Každý pozornější divák záhy zjistí, že zápletka snímku se odvíjí od toho, co se stalo před 40 lety v roce 2006, což je tam mnohokrát zmíněno, tedy reálný příběh se odehrává o několik dříve , ale za tuto "botu" tvůrci nemůžou.Eifelova věž v kompozici s modernou druhé půle 21. století , kanály na Seině mimo řečiště a řada dalších vychytávek kdy Jules Verne by tleskal patří ke kladům tohoto snímku. Co se týká filmového zpracování , tady už to taková sláva není. Děj je docela překotný a na tempo noir detektivky až chaotický, těžko říct, jestli toto byl záměr aby diváka vice "angažovali" do děje , nebo spíchli horkou jehlou. Myslím si, že varianta "B" je blíž realitě..Není to klasická detektivka, není to však ani obehraná krimi .Thrillerový nádech to má, jako rovněž prvky mystery či sci-fi.Herecké výkony lze v tomto snímku jen stěží hodnotit , jako rovněž kameru. Hudba je však solidní a už od úvodu dává důraz na nostalgické vnímání celého filmu.Akční jízdu nečekejte ale pokud máte rádi filmy kde se něco děje i bez toho , že se střílí nebo tlachá nonstop, potom sedněte a koukněte. Nuda to není.

68 ? ?
jak hlasovat?
 • cerfik 60%
 • Danny F. 85%
 • Pas 55%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • leafroller 100%
 • Brenan88 60%
 • ballrog 60%
 • olga-pu 60%
 • McFous 40%
 • mimon 45%
všechna hodnocení (31)