Žebrácká opera

62%

Komentáře a recenze 4

Dle počtu bodů
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
6
Docela pěkné. Nevím, jestli adaptování tohohle Havla bylo vhodné pro pábitelského Menzela, ale v rámci jisté měkkosti, která se s ním táhne, to dopadlo dost dobře.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
4
Film ušitý horkou jehlou na společenskou objednávku, což je bohužel vždycky poznat. Jindy spolehlivý Menzel se tentokrát vůbec netrefil a řekl bych, že moje hodnocení je možná ještě docela mírné, protože tohle se prostě moc nepovedlo.
avenis
avenis
9 870 bodů
6
Film, který trochu klame tělem. Z prvních vteřin při titulcích by se mohlo zdát, že se jedná o něco jako Tajemství hradu v Karpatech, tedy dílo Lipského. Pak, po sáhodlouhých rozvinutých větách, které se linou z úst Josefa Abrháma, nabydeme dojmu, že se jedná o něco od Vladislava Vančury, něco jako Rozmarné léto, tedy režie Menzel. Ano, tady jsme správně, tedy u té režie, ale autorem není Vančura nýbrž John Gay a pro Čechy to upravil Havel... Následuje velice náročných 90 minut, kdy je třeba nepolevovat na pozornosti, aby neunikl význam všech těch květnatých vět...
Není to špatné, ale je zjevné, že se jedná o filmovou adaptaci divadelní adaptace. Herci podle toho hrají a celé to působí dojmem špíny morální i fyzické, což byl asi záměr. Líbí se mi scéna, při které Libušce na střídačku neustále padá z ramene župánek a ke kotníkům kalhotky :).
pitryx
pitryx
1 919 bodů
0
To, že skoro v jednom kuse hlavní postava žvaní nezajímavé pitomosti není jediným záporem tohoto veledíla. Ale tímto se mi to nejvíce zhnusilo. Vůbec se mi film nelíbil, ani pojetím, ani ničím. Takže pro mne je jediné plus účast skvělých herců. Ti však z této blbiny nemohli vykřesat naprosto nic. Ke konci mne už to kecání dokonce hodně štvalo.