Body Heat (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
109 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Romantický, Thriller

Obsah

:
Advokát Ned Racine žije poklidným životem - ale jen do chvíle, kdy pozná "sirénu v bílém" (a s bohatým manželem) Matty Walkerovou. Ned brzy zjistí, že více »« méně

Režie

:
Lawrence Kasdan

Scénář

:
Lawrence Kasdan

Herci

:
William Hurt Kathleen Turner Richard Crenna Ted Danson J.A. Preston ...
DVD: 19. 10. 1998
Jste na stránce filmu Žár těla. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Žár těla myslíte! K 16. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27411 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  20. 11. 2018
  martin-mickey-stusak (22292 bodů)

  Příběh tohoto snímku je v podstatě stejný, jako u poněkud staršího z roku 1944 ´Pojistka smrti´, jen si jde krapet svou cestou. Příběh má co do činění s psychologickým thrillerem obsahující vtipné momenty a ponurou atmosféru. Vypráví o důsledcích ignorování intuice, svědomí a o nesnesitelných škodách chamtivé ženy. Brilantní konec zanechává pocit strachu, beznaděje a strašlivé psychické úzkosti. Hodně to připomíná klasické filmy noir a je těžké posoudit, jestli v tom nebyl tvůrčí záměr. Váhu však má obrovskou. Snímek je debutem herečky Kathleen Turner, kterou známe především z rolí po boku Michaela Douglase ve snímcích ´Honba za diamantem´, Honba za klenotem Nilu´ a nebo ´Válka Roseových´. Film plný vášně, přesvědčení a opojení sexu vedoucí k manipulaci sebe samého a k tomu nejhoršímu. Jedná se o extrémně stylový film, který dnes již asi osloví jen filmový fajnšmekry.

 • 95%
  0
  0
  24. 10. 2015
  Sheldon (15950 bodů)

  Lawrence Kasdan se ve filmu pokusil resuscitovat populární béčkový žánr film noir. Zatímco v originálních filmech z 30. a 40. let se o sexu mluví, Kasdan ukázal na plátně nahotu v estetické kráse a snímek V žáru těla (Body Heat) patří k nejlepším snímkům 80. let. A jak už to tak bývá, chybělo málo a vůbec by nevznikl. Kasdan byl sice respektovaný scenárista megahitů – Dobyvatelé ztracené archy, Hvězdné války: Impérium vrací úder, ale jako režisér nikoho nezajímal. V ten moment přišel na pomoc kamarád George Lucas, který se za Kasdana zaručil a odmítl být uveden v titulcích, přestože pomáhal s výrobou snímku.

  Body Heat je fantastickým snímkem plný nepředvídatelných situací a zejména skvělých hereckých výkonů, který zřetelně čerpá z klasického filmu Billyho Wildera Pojistka smrti (Double Indemnity), o kterém jsme psali v průvodci filmem zde. Dodnes film někteří filmoví teoretici považují za remake Wilderova (Někdo to rád horké, Sunset Blvd.) mistrovského kusu.

64 ? ?
jak hlasovat?
 • cerfik 40%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • virgoii 70%
 • muzz 60%
 • bayern 45%
 • ballrog 55%
 • olga-pu 65%
 • McFous 35%
 • Psisko59 65%
 • vladimir-lada-but 85%
všechna hodnocení (22)