Sky Captain and the World of Tomorrow (USA)
« další názvy »
Itálie Itálie
Velká Británie Velká Británie
USA USA
102 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Sci-fi, Thriller

Obsah

:
Gotham City, 30. léta 20. století. Životem kypící metropoli nečekaně napadne armáda obřích robotů. Ve městě vypukne panika. Kdo stojí za vražedným útokem? více »« méně

Režie

:
Kerry Conran

Scénář

:
Kerry Conran

Herci

:
Gwyneth Paltrow Jude Law Giovanni Ribisi Michael Gambon Bai Ling ...
Premiéra: 28. 10. 2004
DVD: 7. 3. 2005

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  13. 5. 2017
  Brenan88 (39398 bodů)

  Mám rád Gwyneth Paltrow a Juda Lawa také,ale i přes ten krásný vizuál jde odhalit hloupoučký a nezajímavý příběh,který na mne teda dojem neudělal.Herci hrají poměrně slušně hlavně teda Law. Potěšilo mne i obsazení vedlejších postav,které se povedlo. Jinak bych pro tuhle Sci-fi jen těžko hledal slova chvály.

 • 80%
  0
  0
  7. 3. 2019
  martin-mickey-stusak (16046 bodů)

  Stejně jako snímek ´Terminátor 2´ z roku 1991, má i tento ve vínku jisté prvenství, které rozbouralo styl natáčení. ´Terminátor 2´ se pyšní prvním výrazným použitím CGI triků a efektů, ´Svět zítřka´ byl už kompletně natočen ve filmovém ateliéru před modrým plátnem (dnes se používá zelené) a pomoci CGI bylo kromě herců již vymodelováno naprosto vše. A tak je snímek z technologického hlediska velmi sofistikovaný a stylový. Filmová hranice byla tímto opět překročena. Ano, po vizuální stránce a za použití dynamických zvukových efektů byl ve své době tento filmový počin skutečně jedinečný a ohromující. Ale jak to už bývá, i tady je určité ´ale´. Kerry Conran, který kromě režie stál i za scénářem, se zaměřil hlavně na speciální efekty ukazující novodobé až neuvěřitelně složité detaily počítačové animace. Výsledkem je, že je to všechno hlavně o scenérii, u které příběh působí poněkud chudě. Ale je to film vlastně takový pokusný ve svém technologickém zpracování, který o pět let později překonal James Cameron se svým snímkem ´Avatar´, a tak se tomu dá s odstupem času ledasco odpustit. Zachycení noir žánru, byť v barevném provedení, se ale kupodivu povedlo.

 • 70%
  1
  0
  24. 1. 2019
  lamps (12866 bodů)

  Produkčně štědře založená fanouškovská pocta filmovému dobrodružství. V tom filmu je tolik citací a vizuálních nápadů, až druhý den pořádně nevím, o čem to mělo být. Rozhodně jsem se nenudil a obdivoval odvahu tvůrců, kteří bez bázně nad místy nedostatečnou úrovní triků posílali hrdiny do nepolevující série velikášských scén, ale hlavně v úplném závěru mi chyběl nosnější Director-power a nonstop mi přebývala nesnesitelná Gwyneth Paltrow, která snad úplně zapomněla hrát a jejíž protivnou postavu strčí boží Angelina do kapsy během pěti minut. Rozhodně ale sympatická blbina s filmařskou duší.

 • 85%
  0
  0
  23. 1. 2018
  Danny F. (11098 bodů)

  Perfektní retro filmek plný akce a skvělého příběhu. Za překrásný efektní vizuál stojí za to na tento skvělý film kouknout.

 • 70%
  0
  0
  25. 9. 2014
  headhunter (10279 bodů)

  Moc pěkný vizuál ničeho nového, ale nápad retro "Hitlera" je moc pěkný - jinak blboučké sci-fi, ale vlastně sci-fi vlastně může být divné, no né? :-) Já se prostě bavil a ten konec, tak ten mě ZABIL! A řechtal jsem se po něm ještě minutu (no dobře, 30s, ať nažeru)!

 • 75%
  0
  0
  3. 12. 2012
  kedl (6362 bodů)

  Evidentně se tu pan režisér soustředil víc na formu než na obsah.. Scénář je zezačátku docela napínavý, ale zachvíli začne film docela nudit a stává se zbytečně dlouhým.. Ke konci mi to už bylo šumafuk.. Nehledě na to, že Gwyneth je tu více než trapná a rozhodně tomu nepomůže fakt, že na ní není delší záběr než 4s a kde neřekne víc než jednu větu :-) Verdikt: Další film, kde forma zvítězila nad obsahem.. Navíc triky sem tam pokulhávaly (viz. probíhající Paltrow pod nohama robotů)

 • 35%
  0
  0
  27. 7. 2015
  Pas (6118 bodů)

  Takové nijaké. Příliš slabý děj a dialogy se moc nepovedly. Chybí tomu atmosféra verneovek, radost z objevování nepoznaného a z dobrodružství. Člověk navíc čeká nějaké gradující finále a ono nic, prostě je najednou konec. Film se prostě nedá točit jen pro vizuální dojem.

 • 80%
  0
  0
  6. 12. 2015
  p.a.douch (4642 bodů)

  Sice výbuch co se týče tržeb, ale mě se to líbilo. Propracovaný svět, perfektní obsazení, dobrý triky. Škoda, že Conran nedostal po tomhle filmu další šanci. Vyčítat tomuhle filmu slabý příběh je štěkání na nesprávný strom. Naopak, tenhle příběh měl jasnou zápletku, výrazné hrdiny, stejně výrazného záporáka (i když vlastně neexistoval). Film o tom, že idea dokáže ničit, má li podporu nemyslící masy.

 • 80%
  0
  0
  23. 12. 2012
  Medúska (945 bodů)

  Příběhově slabší, hudba nevýrazná. Triky to ale ve filmu absolutně vynahradí. Stále se něco děje, nenudila jsem se.

69 ? ?
jak hlasovat?
 • jiri-cisar 85%
 • martin-mickey-stusak 80%
 • airlibra 55%
 • petr-sedivec 90%
 • lamps 70%
 • Kim6 65%
 • jarv 70%
 • Danny F. 85%
 • Brenan88 60%
 • Nosnica 75%
všechna hodnocení (68)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: