Královna Viktorie

68%
Královna Viktorie
Plakát traileru

Když mladičká Viktorie (Emily Blunt) nastupuje na anglický královský trůn, ocitá se v prostředí plném turbulentních zvratů, intrik a lstí, kde není možné věřit ani členům vlastní rodiny. Historické drama Královna Viktorie sleduje první roky její vlády a zaměřuje se na problematický vztah s jejím manželem – princem Albertem (Rupert Friend). Ve vedlejších rolích obrazově i technicky dokonale zpracované strhující podívané se představují Jim Broadbent, Mark Strong, Paul Bettany a Miranda Richardson.
ZkuKol
12 290 bodů
8
Velice povedená kostýmová dobovka s lehkým nádechem romantiky, silnějším politiky a silnou chutí ódy na rodinu. Emily dostala na svůj věk velkou příležitost a využila jí do mrtě, Mark a Paul si své uhrály s jistotou a ostatní se minimálně nenechali přehrát kostýmy. Výprava je sic skromná, ale šikovně snímaná a navíc má silnou posilu v soundtracku. Příběh Viktorie jsem znal pouze z úhlu stručného přehledu mez. diplomacie a proto mě tento příběh velmi zaujal a vzhledem ke svého lehce popcornovému pojetí i dobře pobavil. Viktorie si za svůj život prožila mnoho zajímavého a proto, pokud bychom se dočkali pokračování od stejné party tvůrců i herců (a scénář by nebyl jako od Zlatého věku), poměrně veřele bych ho přivítal. Začátek Viktoriina panování byl velmi spletitý a musela přeskočit mnoho překážek jen proto, aby narazila na další, ještě vyšší a komplikovanější... 75%
Marcos22
Marcos22
1 000 bodů
6
Film mapuje život mladičké královny Viktorie na prahu dospělosti, dále vypořádání se s fyzickým nátlakem na podepsání regentství, a v neposlední řadě její vztah s princem Albertem. Jeanu-Marcu Valléemu se daří výborně vykreslit jednotlivé charaktery, jejich pohnutky a uvěřitelnost příběhu. Stejně tak kvalitně se mu daří vážné téma prokládat humornými prvky. To co však Královně Viktorii chybí k dokonalosti je interesantnější a dramatičtěji vygradovaný scénář. Tím se stává i přes svůj příjemný feeling „nezapamatovatelným“, což je velká škoda. Tři hvězdičky. 🙂 (05.05.2021)
mkubalikova
mkubalikova
313 bodů
8
Báječná Emily!!!

Dodatečné informace

Původní název:
The Young Victoria (více)
  • Velká Británie Královna Viktorie
  • Velká Británie The Young Victoria
  • Velká Británie A Jovem Vitória
  • Velká Británie I neari Victoria
  • Velká Británie La reina Victoria
  • Velká Británie La Reina Victoria
  • Velká Británie Nuori Victoria
  • Velká Británie Victoria, die junge Königin
  • Velká Británie Victoria : Les Jeunes Années d'une reine
Země původu:
Velká Británie, USA
Rozpočet:
35 mil. USD
Tržby:
29,2 mil. USD (celosvětově)
Čeština:
Královna Viktorie je dostupný s českým dabingem

Powered byJustWatch