Byl to tichý muž

67%
Byl to tichý muž
Plakát traileru
Bob Maconel (Christian Slater) nesnáší svou práci. Vyčkává na perfektní den, kdy by mohl se vším skoncovat. V šuplíku má připravenou zbraň a 6 nábojů, které jsou přesně rozpočítány pro své cíle. Ve chvíli kdy se rozhodne jednat ho díky náhodě předběhne jeden z kolegů. Ve snaze zachránit kolegyni (Elisha Cuthbert) pro kterou kulka být určena neměla a v otázce vlastního přežití neváhá. Jeho osud se tak během několika vteřin naprosto změní a rázem se z muže, který toho příliš nenamluví stává hrdina...kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
To její ochrnutí mi přislo trošku moc idealizované. Na to, že byla komplet nehybná, byla až moc dokonalá. Dokonalý hadry, všechno čistý, namalovaná, asi aji voňavá, bez pytlíka na výměchy, skoro bez problému. Než si Christian Slater (na chvilku) sundal brýle, tak fakt vypadal úplně lúzersky (jenom napůl lúzersky), i ta pleška snad byla pravá. Jeho stydlivost byla na tom to nejlepší. Snad se aji červenal, ne? A ty jeho rozhovory s rybičkou, to byla třešínka ložená ve šlehačce na bradavce. Ale nejlepší to bylo stejně ze začátku, když měl ty svoje maniakální psychotický stavy. Celou dobu jsem doufal, že to nebude mít happy end. V koutku duše jsem ale taky doufal, že to dobře dopadne, což se mi už u filmu dlouho nestalo.
Tom Hardy
Tom Hardy
8 369 bodů
8
Peklo nevytvářejí jen lidé okolo nás, ale vytváříme si ho i my sami v sobě. Byl to tichý muž a věřil, že šest nábojů vyřeší jeho problémy. Pak jeden spadl. A všechno se změnilo... všechno? Depresivní film o malém osobním vězení, ve kterém je člověku jediným přítelem mluvící rybka. Frank A. Cappello rozhodně divákům nenadbíhá. Hraje si na svém vlastním hřišti a je pouze na každém, jestli se dokáže včas dostat na všechny mety. A nejsem si jistý, jestli je to vlastně možné. Ono je tam toho mlžení možná až moc. Christian Slater každopádně vynikající, Elisha Cuthbert také a jakkoli mohou být některé okamžiky sporné (pád kola letadla?), to vykreslení nemoci moderní společnosti, která může lehce jedince srazit na kolena, je vynikající a velmi výstižné. Za to těch, leč lehce nevyvážených 80%.

Dodatečné informace

Původní název:
He Was a Quiet Man (více)
  • USA Byl to tichý muž
  • USA He Was a Quiet Man
  • USA A Fúria
  • USA Amok - He Was a Quiet Man
  • USA La furia
  • USA Parecía un hombre tranquilo
  • USA Politis yperano ypopsias
  • USA Siradan bir gündü
  • USA Un uomo qualunque
Země původu:
USA
Ocenění:
Žádná ocenění

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch