Zkažená mládež
Komentáře

Recenze Zkažená mládež


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  11. 4. 2021
  Pete69 (22063 bodů)

  Z těch parchantů se mi místy chtěl zvracet.. no spíše jsem měl chuť je pořádně seřezat.. šikana byla je a bude, i já jsem se s ní ve škole samozřejmě setkal, ale dělali jsem si mezi sobou takové ty dětské a pubertální naschvály, což už dnes snad ani šikana není. Tohle je hnus. Pěkně surové zpracování filmu dodává autentičnosti. Mladí herci, zejména dvojice šikanovaných zahráli slušně. Celkově je to mrazivá podívaná..

 • 75%
  0
  0
  19. 12. 2017
  lamps (14913 bodů)

  Zkažená mládež jakožto psychologický snímek o školní šikaně představuje přesně to, co od ní divák před zhlédnutím očekává. Dokáže bez problémů šokovat svým násilným a psychicky nahnutým obsahem a vyvolat v publiku silné emoce a starost o osudy hlavních hrdinů. Reálné zobrazení jejich utrpení a nekonečného ponižování je tak znepokojující, že každý ho nevydrží sledovat až do konce, i když se na plátně vlastně nic oplzlého nebo nesnesitelného za celou dobu neobjeví. V tomto ohledu je film zvládnutý na jedničku z hvězdičkou a neměl bych problém dát mu plné hodnocení. Ovšem i přes všechnu tu snahu jsem se nedokázal plně ponořit do příběhu a zbavit se vědomí, že to všechno se děje pouze v televizi. Prostě a jednoduše mne vůbec nezaujala ta filmařská stránka, chyběl mi tu ten tvůrčí elán, s nímž by se měly takové etické náměty zpracovávat, a i přes naprosto smysluplný a skvěle gradovaný příběh nemůžu odhlédnout od toho, že snímek ve mně svým chladným pojetím žádný dlouhodobý dojem nezanechal. Zmiňované Zlo mezi námi mi vychází v tomto souboji určitě jako vítěz..

 • 80%
  0
  0
  8. 6. 2015
  sporkaska (2358 bodů)

  Šikana je hodne bolestivá téma, hlavne pre niekoho, kto si tým sám prešiel. Prekvapuje ma, že väčšina ľudí sa na to len nečinne prizerá a iba málokedy sa nájde „hrdina“, ktorý sa triedneho chudáka zastane. A ak sa aj niekto taký nájde, tak na to doplatí. Možno práve preto sa ostatní držia v úzadí. Raag sa tejto témy ujal vcelku slušne a ponúkol nám šikanu v dosť reálnom obraze. Trošku ma však zamrzel záver, ktorý bol pre mňa málo uveriteľný a prišiel tak narýchlo.

 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2012
  Dzany (408 bodů)

  Scénář moc tlačí na pilu. Divákovi emoce jsou ždímány moc okatě a i když celkový děj (i přes jeho silnou autentičnost) postupně graduje až k famóznímu finále, ve kterém (bohužel) divák soucítí s Joosepem a Kasparem navzdory tomu, co udělali, není snímek podán s takovou dravostí a precizností, jako ostatní filmy tohoto druhu. Přesto, ale doporučuju nejen těm, kteří to měli na základce, stejně jako já, těžší než ostatní 'frajeři'. Zlatá střední.

 • 90%
  0
  0
  19. 1. 2015
  kath (150 bodů)

  Tady musím říct, že se jedná o film, který vždycky patřil, patří a nejspíš nějakou chvíli ještě patřit bude mezi mé nejoblíbenější. A jak už tady napsal někdo přede mnou, není jen pro ty, pro které základka a v ní banda tupých spolužáků s boxerem v kapse nebyla zrovna procházka růžovou zahradou (obzvláště procházka od šaten ke třídě a od třídy do kabinky, na záchod, že?!) Na základní škole se to u nás pochopitelně vyskytlo taky (na jaké se šikana nevyskytuje), i když mě konkrétně se tenhle problém vyhnul docela obloukem, brala jsem tenhle film vždycky jako dobrý varování před tím pověstným ‚zavíráním očí‘ a ‚děláním mrtvého brouka‘. Bavil mě děj filmu, bavili mě herci. Kdo neviděl, doporučila bych i asi sedm hodinových ‚filmů‘ životy poté (či jak se to nazývá). Já dlouhou dobu ani nevěděla, že něco takového vůbec je a musím říct, že jsem byla ráda, že jsem je objevila. Myslím, že by se tohle v rámci nějakým VkO a VkZ, Dě nebo SV či podobných blbostních předmětech na základních školách pouštět mělo. Jak to skončí, asi každý věděl už za první dvacítkou minut filmu, ale to u mě nic nemění na tom, co jsem napsala. 90%

Hodnocení a recenze Zkažená mládež

73 ? ?
jak hlasovat?
 • Pete69 80%
 • tomx2 100%
 • Standa. 80%
 • ballrog 50%
 • lamps 75%
 • squirrelpool 80%
 • Alanna 90%
 • bayern 40%
 • McFous 55%
 • olga-pu 70%
všechna hodnocení (42)

V žebříčcích uživatelů

96. místo z 85 v žebříčku uživatele Alanna