Wolf Creek - O apolytos tromos (Řecko)
« další názvy »
Austrálie Austrálie
99 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Horor, Thriller, Gotický

Obsah

:
Parta kamarádů se vydává na dovolenou po Austrálii. Má to být pařba plná alkoholu, drog a dobré nálady. Jedinou plánovanou zastávkou je Wolf Creek, kde více »« méně

Režie

:
Greg Mclean

Scénář

:
Greg Mclean

Herci

:
John Jarratt Cassandra Magrath Kestie Morassi Nathan Phillips Gordon Poole ...
DVD: 27. 2. 2006
Jste na stránce filmu Wolf Creek. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Wolf Creek myslíte! K 22. lednu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27420 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 65%
  0
  0
  18. 1. 2021
  lamps (14614 bodů)

  S odstupem pár dnů ten film docela roste. Nenazval bych ho přímo dobrým, na to je v něm dost laciných zvratů a málo skutečného zhnusení, jaké nám třeba původní Texaský masakr servíroval i s úroky, ale určitě bych se o něm nebál napsat, že je v mnoha ohledech ozvláštňující. Nemám jistě nakoukáno nějak závratné množství slasherů, ale konkrétně hixploitation mám rád a určitě vím, s čím mohu od jeho zástupců při sledování počítat. McLean ale zajeté struktury úplně nenásleduje a docela jinak uchopuje hlavního záporáka, buranského bezcitného řezníka, který více než standardní anonymní hrozbu ztělesňuje hrozbu australského vnitrozemí jako takového - na první pohled drsný strýček odvedle, který si vás obmotá kolem prstu a odmítá globálně vnucovaný folklór (skvělá narážka na Krokodýla Dundeeho), ve skutečnosti ale nepředstavitelně surové nebezpečí, jaké vás buď zničí, nebo trvale poznamená. Představení hlavních postav a jejich charaktery bohužel nejsou moc zajímavé, ovšem pozvolné navozování atmosféry funguje dobře, a když se ten dobrácký strejda konečně objeví na scéně, už jen nervózně čekáte, co ty chudáky asi v příštích hodinách potká. Zajímavá je i struktura přesouvání pozornosti mezi jednotlivými oběťmi, která mi ale přišla lépe vytěžená i gradovaná ve dvojce - zde se McLean drží při zemi a snaží se dostát vnucovanému dojmu reality (inspirace dvěma reálnými vrahy je skutečná, ale okrajová a hodně přikreslená), ale úplně se mu nedaří trefit ten přesný balanc mezi šokujícím násilným slasherem a usedlejší výpovědí o přesahujících sociálních (dá-li se vztah mezi turisty a křupany v řídce osídleném vnitrozemí tak nazvat) problémech. Vydat se v druhé půlce cílevědoměji jedním směrem, určitě bych si neměl na co stěžovat.

 • 60%
  0
  0
  25. 1. 2018
  Danny F. (11129 bodů)

  Thriller s bezcitným psychopatem. Tak toho je plný filmový trh. Tento je výjmečný, takový kapánek jiný. Sledování je potěšením.

63 ? ?
jak hlasovat?
 • lamps 65%
 • Sandrastekla 65%
 • Danny F. 60%
 • Tino 80%
 • Brenan88 50%
 • FiL44 80%
 • karlos-slovan-janovec 50%
 • bayern 85%
 • sabule 80%
 • ballrog 90%
všechna hodnocení (28)

V TV