Dario Argento's Suspiria (USA)
« další názvy »
Itálie Itálie
NSR NSR
98 minut

Žánry

:
Fantasy, Horor, Thriller

Obsah

:
Do tmavé a deštivé noci přijíždí americká tanečnice Suzy Bannion (Jessica Harper). Objedná si taxíka a hrůznou nocí přijíždí do děsivého domu. Zazvoní, více »« méně

Režie

:
Dario Argento

Scénář

:
Dario Argento Thomas De Quincey Daria Nicolodi

Herci

:
Jessica Harper Stefania Casini Flavio Bucci Miguel Bosé Barbara Magnolfi ...

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 70%
  0
  0
  1. 9. 2018
  lamps (12378 bodů)

  Suspiria bezesporu nápaditě využívá a rozšiřuje možnosti filmu jako audiovizuálního vyjadřovacího média. Příběh je blbej jak Domča Myslivcová (ve světovém měřítku jak Paris Hilton), ale obrazová a hudební stránka vystřeluje snímek mezi inspirativní hororové kulty. Takhle přizpůsobovat expresionistické prostředí a barevné spektrum měnící se psychologii a náladám postav chce pořádné tvůrčí koule, které Argento rozhodně má. Škoda jen, že během 98 minut stihne film i velmi solidně nudit, neboť vystavět jednoduchou čarodějnickou báchorku s rádoby feministickým přesahem výhradně na neotřelé stylizaci je možná fajn zápis do učebnic filmařské tvorby, ale co se týče nějakého podněcování zvědavosti ohledně podoby fabule, tam zůstává Suspiria nevýrazná a za očekáváním. Závěr se překvapivě povedl a gore je tradičně taliánsky šťavnaté, s hodnocením se však do vyššího nadprůměru nedostanu. Sorry.

 • 15%
  0
  0
  11. 2. 2018
  Pas (6117 bodů)

  Výtvarně působivý, ale ledabyle odvyprávěný film, který nevtáhne diváka, protože běží moc rychle, logika obrazů se chytá tak tak a hrůza zůstává za clonou nesmyslné hudby. Škoda. Argento mohl být vynikající režisér, jen kdyby chtěl být trochu kritický sám k sobě. Jeho Profondo rosso zůstává majstrštykem a mým ujetým filmem č. 1, přestože není bez chyb; osobně mám slabost i pro Operu (nikoli Fantoma opery) a Tenebre (přes všechny jejich poklesky)

 • 100%
  0
  0
  18. 2. 2016
  Peter12 (810 bodů)

  Toto je starý film ale u mňa vytvoril novy obzor,ktorý som dovtedy nepoznal,že hudba vie navodiť neskutočné rozmery desu a strachu a práve tu som to zistil.Veľmi posobivý film,ktorý považujem za jeden z najlepších čo sa týka atmosféry a napatia.Mal som chvíľu zatvorené oči a len som sa nechal unášať zvukmi,hlasmi a hlavne hudbou a aj keď som nič nevidel aj tak to na mňa posobilo silne strašidelne,tento film sa hlavne opiera o neskutočne mrazivú hudbu,a ešte aj vypustenie vody z umývadla v tomto filme je veľkolepé.A viac krát sa mi stalo,že som rozmýšlal či tú hudbu počuju aj postavy,lebo to vyzeralo že áno.A scénka kde toho slepca začal hrýzt jeho vlastný pes a to čo sa dialo o niečo skor možem označit za silno strašidelnú.Mňa ani tak nezaujal príbeh,ale hlavne vizual a už veľa krát zmienená hudba.Aj tento film sa nevyhol zbytočnostiam ako napr.dialógy o chrápaní riaditeľky a počítanie krokov na chodbách,ale vzápätí to vyrovnal scénkou slepec a pes a to čo nasledovalo.D.Argento je pán atmosféry,a určite si chcem pozrieť aj jeho iné filmy,lebo tento bol vynikajúci.

72 ? ?
jak hlasovat?
 • Sheldon 80%
 • lamps 70%
 • Pas 15%
 • Arthur Logoff 70%
 • Peter12 100%
 • karlos-slovan-janovec 70%
 • bayern 70%
 • muzz 65%
 • sabule 60%
 • ballrog 90%
všechna hodnocení (21)

V žebříčcích uživatelů

5. místo z 11 v žebříčku uživatele Peter12
Sdílet tuto stránku:

Partneři: