Körkarlen (Švédsko)
« další názvy »
Švédsko Švédsko
93 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Mysteriozní

Obsah

:
V takzvané zlaté éře švédského filmu v době ohraničené přibližně léty 1913 až 1923 poskytovala filmovým autorům častokrát inspiraci domácí literatura, více »« méně

Režie

:
Victor Sjöström

Scénář

:
Selma Lagerlöf Victor Sjöström

Herci

:
Hilda Borgström Tore Svennberg Astrid Holm Concordia Selander Lisa Lundholm ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Vozka smrti. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Vozka smrti myslíte! K 27. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27286 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 85%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14266 bodů)

  Co se týče atmosféry, vizuálních triků a velmi přelomové příběhové konstrukce, nelze s přihlédnutím k danému filmovému období nic vytknout. Mrazivý příběh plný mystických a fantaskních obrazů je vyprávěn opravdu velmi originálně a ve spolupráci s velmi deprimujícím námětem dokáže udržet naši plnou pozornost, přestože monotónní (ale ne nepovedená) hudba začne po chvíli uspávat a několik scén nemá již dnes vůbec žádnou výpovědní hodnotu - především linie vzpomínání na hrdinovy zlé skutky postrádá poetičnost a obrazovou nápaditost zbylé stopáže. Přesto se však jedná o významné dílo kinematografie, skvěle využívající minimalistických prostředků k navození velmi silných emocionálních a také myšlenkových prožitků. A navíc jsem se konečně dozvěděl, kde se ve filmu poprvé objevila sekyra dobývající se skrze dveře do vedlejšího pokoje - známý to výjev z kultovního The Shining.. :))

82 ? ?
jak hlasovat?
 • lamps 85%
 • vladimir-lada-but 80%
 • Kolodej 80%
 • Daisy 95%
 • Čevenáček 70%
všechna hodnocení (5)