Vinnetou - Poslední výstřel

81%

Komentáře a recenze 11

Dle počtu bodů
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 234 bodů
10
Rok 1965 přinesl mnoho mayovek, bohužel ve velké míře nevalné kvality, ale to neplatí pro završený díl vinnetuovské trilogie. Jedná se o nejdojemnější příběh a není snad nikoho, kdo by nezatlačil slzu. Příběh je velice jednoduchý. Vinnetou za pomocí Old Shatterhanda i nadále hájí mír mezi indiány a americkou vládou, ale stále mu to stěžuje nějaká banda, která se v zájmu zisku vše snaží zhatit. Tentokrát nastane na Vinnetua doslova hon. A právě ten pojednává celý děj, který dopadne jak dopadne. Z mála je vytlačeno skutečně hodně a tak je i zde jasně vidět, že režisér Harald Reinl moc dobře věděl co dělá. Nestárnoucí klasika z trilogie, která vedle prvního snímku ´Poklad na stříbrném jezeře´ patří k nejlepším sfilmovaným mayovkám. Je tu dobrodružství, pohádková indiánská fantazie, humor spojený s důvtipem, vynikající charaktery všech postav. Tohle že by nikoho neokouzlilo?
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
7
Až dnes - 6. 6. 2015 - doopravdy zemřel Vinnetou: Pierre Louis le Bris, uměleckým jménem Pierre Brice, narozený l6. února 1929 ve staré francouzské šlechtické rodině v Brestu, skonal 6. června 2015 v náručí své ženy v nemocnici u Paříže na zápal plic. Čest jeho památce - byl to skutečný, nejen filmový gentleman. R.I.P. Zdroj: http://kultura.idnes.cz/vinettou-piere-brice-0r7-/filmvideo.aspx?c=A150606_112927_filmvideo_aha
Pete69
Pete69
31 311 bodů
7
Nejsem úplným fanouškem Winnetou, ale pořád je to o level dva lepším, než se samotným Old Shatterhandem, či dokonce nějaké napodobeniny typu Old Surehand a jiné zvěrstva. Spojení indiána s mirkodušínským bělochem prostě fungovalo nejlépe. Poklad na stříbrném jezeře mám ale například raději.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
6
Vinnetou to má spočitany, to vime všichni. Taky ho za celej film chcou nejmíň 300x zabít. Ještě že Old je všude a než padne poslední výstřel, tak Vinnetou žije. Zemře až kulkou, která nedělá krev. Ale kdo se konečně pořádně vyšvihl, tak Sam Hawkens, kterej je tady fakt frajer, obrazně řečeno... Stači jak si udělal dceru z takové kočky jakési lehké nebo jak udělal ohňostroj... :-). Padouch Rollins je docela pěkně vytrvalá svině a je to fakt věrohodnej hajzl... a taky tak dopadne. Jinak je to holt klasika, která ukončuje 4dílnou ságu o dvou bratřech. Ostatní filmy s těma dvouma už beru spíš jako nějakej spin-off.
JosefTomas
JosefTomas
9 986 bodů
8
Nerad se furt opakuji, ale Reinlův tým to opět a naposledy dokázal. Tímto dílem bych to ukončil a měl bych milou vzpomínku na adaptaci. Proto beru jako tu pravou sérii Vinnetou jen od Reinla a jeho týmu.
bidlobox
3 802 bodů
10
Nikdy jsem neuvěřil, že Vinnetou je mrtev! :)
Petr Kocfelda
Petr Kocfelda
2 919 bodů
8
Skvělý a nezapomenutelný western.Vinnetou byl hrdinou mého mládí.Nostalgie z dětství.Tento film je výborný a také se odehrává v krásném prostředí.Natáčel se v Německu.Je to král westernů.Tento film se mi velmi líbí...
miza
miza
2 336 bodů
8.5
I slzy jsem uronil v dětství.Padl hrdina našeho mládí.Jěštěže bylo kouzlo fotek a jejich výměna dávnopřed céčkama.
Kašpárek
Kašpárek
507 bodů
7.5
Ne. Ikdyž je to jeden z nejlepších dílů tak vyšší hodnocení nedám. Kvůli tomu výstřelu to prostě nejde. V dětství mě tento díl velmi zarmoutil a zřejmě jsem nebyl sám :-D Bohužel ten poslední výstřel byl více symbolický. Ukončil tak sérii 4 filmů o Vinnetuovi s kvalitním zfilmováním. Následně šla už bohužel úroveň jenom dolů.
pesrex2
270 bodů
8
Vinnetou je díky filmu nesmrtelný hrdina.