Black and White in Color (USA)
« další názvy »
Francie Francie
Švýcarsko Švýcarsko
NSR NSR
90 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Válečný, Oscarový, Satira

Obsah

:
Film pojednává o zbytečnosti války a vychází z velice černohumorné situace. Francouzští vojáci žijí poklidně ve svém africkém táboře a žijí v souladu se více »« méně

Režie

:
Jean-Jacques Annaud

Scénář

:
Jean-Jacques Annaud Georges Conchon

Herci

:
Jean Carmet Jacques Dufilho Catherine Rouvel Jacques Spiesser Maurice Barrier ...
 • Související
 • DVD a Blu-ray
 • Soundtrack
 • Knihy
Jste na stránce filmu Noirs et blancs en couleur. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Noirs et blancs en couleur myslíte! K 31. lednu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28307 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Noirs et blancs en couleur


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 80%
  0
  0
  4. 12. 2016
  Sheldon (16046 bodů)

  Režijní debut Noirs et blancs en couleur z roku 1976 jsem viděl poprvé před lety v zimě na promítání drážďanského filmového klubu a kamarád mě varoval, že to bude možná pěkná pitomost. Annaud za svůj celovečerní filmový debut získal Oskara za nejlepší zahraniční film, což jsem se dozvěděl až s odstupem času. Film pojednává o zbytečnosti války a vychází z velice černohumorné situace. Francouzští vojáci žijí poklidně ve svém africkém táboře a žijí v souladu se svými německými sousedy, do té doby než se dozví, že si jejich země vyhlásili válku. Z přátel se stávají nepřátelé a hlasitě si oddechnou až po skončení konfliktu, kdy se utvrdí v tom, že válka nestojí za nic. Film obsahuje řadu velice vtipných gagů a suchých hlášek a přitom je technicky výborně natočeným filmem. Annaud na svém webu popisuje martyrium s financováním snímku, které je velmi humorné. Jen ve zkratce měl velké problémy se svou arogancí, cpal se do kanceláří již etablovaných filmařů a stanovil si podmínky, ze kterých nebylo možné slevit. Film, jak už dnes víme, byl trefou do černého a pokud budete mít možnost ho vidět, pak neváhejte.

Hodnocení a recenze Noirs et blancs en couleur

71 ? ?
jak hlasovat?
 • Sheldon 80%
 • Prokopa 70%
 • Ex83 80%
 • Tonny 55%
všechna hodnocení (4)