Mulan (USA)
« další názvy »
USA USA
88 minut

Žánry

:
Animovaný, Dobrodružný, Drama, Komedie, Rodinný, Muzikál
Motto: Tentokrát zachraňuje princezna prince...

Obsah

:
Starověká Čína. Ani Velká zeď nedokázala zadržet hordy bojovných Hunů, kteří napadli mírumilovnou Říši středu. Moudrý a mezi lidem oblíbený císař proto více »« méně

Režie

:
Tony Bancroft Barry Cook

Scénář

:
Robert D. San Souci Rita Hsiao Chris Sanders Philip LaZebnik Raymond Singer Eugenia Bostwick-Singer Dean DeBlois John Sanford Tim Hodge Burny Mattinson Barry Johnson Ed Gombert Chris Williams Julius Aguimatang Lorna Cook Thom Enriquez Joe Grant Floyd Norman Linda Woolverton Alan Ormsby David Reynolds Jorgen Klubien Denis Rich Joe Ekers Daan Jippes Frank Nissen Jeff Snow Anonymous

Herci

:
Miguel Ferrer Harvey Fierstein Freda Foh Shen June Foray James Hong ...
Přehrát online O2
DVD: 17. 11. 2004
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Legenda o Mulan. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Legenda o Mulan myslíte! K 29. listopadu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27293 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  19. 7. 2017
  lamps (14266 bodů)

  Na Mulan jsem se těšil opravdu hodně, ale má očekávání byla nakonec snad ještě překonána. Opět se naplno potvrdilo, že jestli má animák představovat nějaký úsek lidské historie, tak jedině té asijské- její kultura a tradice jsou totiž pro evropského i amerického diváka přitažlivé sami o sobě, natož pak v nezaměnitelném disneyovském balení, které zajišťuje krásnou animaci, jímavou hudbu a nepřeberné množství skvělého humoru pro děti i dospělé. Jako vždy jsem neměl sebemenší problém dostat se blízko ke všem postavám a zcela s nimi sympatizovat, ať už to byl neodolatelný Murphyho Dráček, který mluví tak moc, až si ho divák zamiluje, nebo samotná Mulan, jejíž charakterní vývoj z prosté dívky ve válečného hrdinu je sice klišovitý až hanba, ale to je u těchto snímků přece povinností. Navíc velmi pěkný a z historického hlediska zajímavě upravený příběh a výborné akční vsuvky, které dokáží přilepit do křesla. Sečteno a podtrženo, Lví král se mi líbil trochu více, ale ani ten mi nepřinesl takovou porci královské a inteligentní zábavy, jakou disponuje tohle úžasné dobrodružství.

 • 85%
  0
  0
  11. 12. 2012
  psico (1664 bodů)

  Jedna z mých nejmilejších disneyovek. Parádní animace, hudba, český dabing a hlavně parádní dráček Mušu. tohle bude vtipné i kdybych se na to díval po stoprvé!

 • 100%
  0
  0
  11. 4. 2020
  kknk2 (1305 bodů)

  Mulan je úžasná disneyovka a patří k mým nejoblíbenějším animákům vůbec. Základem jejího úspěchu je humor zahrnující všechny věkové kategorie, sympatické postavy a nadčasový příběh, který by asi nebyl určen pro malé děti nebýt krásné klasické 2D animace. Velmi oceňuji český dabing a to i písní. Retro nádech mi pokaždé připomíná nesmrtelnost této srdcovky.

70 90 ?
jak hlasovat?
 • mysir 85%
 • Derivate 0%
 • Vojtas87 60%
 • Deacon Frost 60%
 • Lucy Lu 90%
 • Mrmystery 70%
 • kknk2 100%
 • Yantcha 75%
 • homedo 85%
 • adis-havlickova 85%
všechna hodnocení (68)

V žebříčcích uživatelů

3. místo z 3 v žebříčku uživatele Anastasia
561. místo z 565 v žebříčku uživatele rypo