Super Mario Bros.

42%
Super Mario Bros.
Plakát traileru

Před šedesáti miliony let spadl na Zemi obrovský meteorit a rozdělil svět ve dva paralelní. Jednomu vládnou evolucí proměnění dinosauři, ve druhém se z opičích předků vyvinuli lidé. V současnosti hrozí nebezpečí, že se tyto zcela odlišné a nesourodé světy opět sloučí - krutý král dinosaurů Koopa totiž sní o tom, že si podrobí a zničí lidi. Narazil ovšem na dva nečekaně schopné protivníky: bratry Maria a Luigiho Mariovy, brooklynské instalatéry italského původu. Jejich střety s Koopovými zabijáky i se samotným tyranem budou zničující. Pro koho?
martin-mickey-stusak
martin-mickey-stusak
36 214 bodů
4
Kdo by neznal PC hru 'Super Mario'. Veselá lákavá hra, na které kde kdo vyrůstal. Popularita neušla ani filmovým tvůrcům a tak se rozhodli natočit podle ní film. Mě hlavně zajímalo, jak si poradí s příběhem, protože hra vlastně ani žádný nikdy neměla. Jen se postupovalo kupředu, skákalo a sbíralo body. Do hlavní role byl obsazen Bob Hoskins a výběr to byl dobrý. Dle své vizáže se hodil nejlépe. No, a jak to nakonec dopadlo celkově? Vznikla komediální třeštěná taškařice, jakých už bylo natočeno spousty. Chvílemi se mi i zdálo, že se to až přehání a že to padá do nechtěné trapnosti. Dennis Hopper jako padouch byl skvělý. Docela ho byla pro takový snímek škoda. No, pokus to nebyl špatný, ale přeci jen to mohlo být daleko lepší.
hrumsrt
hrumsrt
9 863 bodů
2
Pokud by se posuzovaly videoherní adaptace podle Super Mario Bros. (aneb dle zmatenosti českého distributora - Superbratři), už nikdy žádná nevznikne.. Populární hra o instalatérovi Mariovi, který musí zachránit princeznu a sníst ty správné houbičky, se dočkala filmové předělávky, jen aby nahnal fanoušky do kina a započal novou filmovou sérii (ano, bylo v plánu více dílů).. S vizí oblíbenosti a velkého potenciálu monetizace značky studio přešlo i přes ztrátu Dannyho DeVita, který by do hlavní role opravdu sedl, a Maria za každou cenu muselo uvést včas. Natáčení, v němž nikdo nechápe, co se dělá, nic neví o hře samotné a přes nepříliš sympatické herecké obsazení vypráví čím dál víc zmatečný příběh, který postupně nemá se samotnou hrou moc společného.. Můžeme pochybovat o samotné možnosti převést arkádovou hru jako je Mario do skutečného světa, ale tohle přesně si měli rozmyslet tvůrci. A proto konečný výsledek je naprostou tragédií.. Zoufalí tvůrci, zmatené herecké obsazení a naprosto tristní scénář.. Špatný film, který se drží pohromadě jen díky jisté bizarnosti a diváků bavící se nad nekonečnou zmateností všech zúčastněných.. Loni jsme jasně viděli, co má v sobě SuperMario za potenciál. A bez princezny Peach bylo přece už od začátku jasno.. Bizár! 25%
M3lios
M3lios
9 141 bodů
4
No väčšiu hovadinu som teda nevidel XD. Ale ajtak je to priemerné béčko. 50%

Dodatečné informace

Původní název:
Super Mario Bros. (více)
 • Velká Británie Super Mario Bros.
 • Velká Británie Baradarane Super Mario
 • Velká Británie Superbratri
 • Velká Británie Super Mario
 • Velká Británie Super Mário
 • Velká Británie Super Mario Bros
 • Velká Británie Super Mario Bros.: Il Superfilm
 • Velká Británie Super Mario Brothers
 • Velká Británie Super Mario Brothers: The Movie
 • Velká Británie Супербрати Марiо
 • Velká Británie Супербратья Марио
Premiéra v ČR:
24. 2. 1994
Země původu:
Velká Británie, USA
Přístupnost:
12+
Rozpočet:
48 mil. USD
Tržby:
20,92 mil. USD (celosvětově)
Ocenění:
Žádná ocenění