The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning (USA, originální název)
« další názvy »
USA USA
87 minut

Žánry

:
Horor, Thriller
Motto: Staňte se svědky zrození strachu ...

Obsah

:
Stanťe se svědky zrození zla, uvidíte jak se Thomas Hewitt stal nechvalně proslulým masovým vrahem, známým jako Kožená tvář. Dítě narozené za hrůzných více »« méně

Režie

:
Jonathan Liebesman

Scénář

:
David J. Schow Sheldon Turner

Herci

:
Jordana Brewster Taylor Handley Diora Baird R. Lee Ermey Andrew Bryniarski ...
Přehrát online O2
Premiéra: 16. 11. 2006
Distributor: Warner
DVD: 21. 5. 2007

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 60%
  0
  0
  24. 8. 2017
  Sheldon (12489 bodů)

  Hrůzné pokračování remakeu jednoho z nejnechutnějších a nejděsivějších filmů všech dob. Jak už to ale u filmů páně Libesmana bývá, jede to na půl plynu, na druhou stranu, občas se povede nějaká opravdu vydařená sekvence. Závěrečné finále je poctivé a i herci se snaží. Jednohubka, která docela funguje.

 • 50%
  0
  0
  22. 12. 2017
  lamps (12386 bodů)

  Překvapivě ne tak špatné, jak jsem se obával. Zatímco Nispelova jednička si s divákem jen tak neškodně pohrávala a s osvědčeným mottem "podle skutečné události" se honosila možná až moc, Počátek je klasickým hororovým pokračováním, mnohem svižnějším, akčnějším a hlavně brutálnějším než předchůdce, u kterého je jakákoli realita stejně absurdní jako u Toma Hewitta úsměv. Já se rozhodně považuji za otrlého diváka, který ve filmu snese téměř cokoli, takže i tahle jatka jsem dokoukal bez problémů, ale jaký to má v konečném součtu význam? Já chápu, že celá ta texaská záhada je pro filmaře obrovským lákadlem, a beru také snahu zobrazit úplný začátek všeho zla, ale proč jen skrze krev, mučení nebo i uřezávání nohou vlastního strýčka, když to ve výsledku nakonec stejně musí vyznít přehnaně a směšně? To je bohužel prostě moderní hororový vkus, s nímž se budeme muset smířit. Každopádně za ponurou výpravu, dobře zahrané záporáky a skvěle gradované, byť dost vykonstruované vyvrcholení zůstávám s hodnocením stejně vysoko, jako u prvního dílu..

 • 95%
  0
  0
  23. 1. 2018
  Danny F. (11093 bodů)

  Dobře navozuje na začátky řádění krvelačného zabijáka. Napínavé, drsné a krvavé.

 • 30%
  3
  0
  16. 12. 2017
  SNCIS (6505 bodů)

  "Můj táta, mi vždycky říkal, když chceš bejt dobrej farmář, udržuj dobytek v čistotě!" Další restart série! Hodně pomalé, nudné a ničím originální. Herci mizerný a Jordana Brewster v hlavní úloze, nevýrazná. - 30%.

 • 60%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3327 bodů)

  Velká nuda.Lekačky stupeň 0,scénář 0,tohle nepřineslo nic nové a jako přes kopírku a ještě k tomu špatně vystřelené skrz Nispelův debut,který vytvořil velmi působivé prostředí a celkový dojem na celou realizaci jsem hodnotil velmi pozitivně,protože se velmi přiblížil k originálu ze 70.let (tam jsem měl,ale větší problémy ze spaním).++ Pokud by pokračování TMMP(2006) dostal před 20ti lety JACKSON šlo by o splatter vybudovaný horor,který by byl přisolený humorem a byl bych spokojený - pokud RAIMI budil bych se v noci vícekrát než normálně a pokud CARPENTER hrůzou bych nestíhal zakrývat rukama oči (a mělo by to i myšlenku),ale "bohužel" vše nám naservíroval Liebesman,který udělal s TMMP velký klišé bez myšlenky,protože krev,střeva a rozřezané končetiny bijící do očí nijak nevyděsí naopak to co dělalo v originálu hororovým prvkem,bylo když si vytvořil divák obraz (hrůzu) sám,kdy nám Hooper vše neukázal (záměr),bylo daleko děsivější a promyšlenější než když nám všechny tyhle zvrácenosti Liebesman ukázal. *** Pokud bude pokračování ze stejným tvůrcem a stejným hereckým obsazením vyhnu se tomu obloukem i přes pozitivní reakce po traileru ***

56 49 ?
jak hlasovat?
 • ballrog 55%
 • lenka-fojtova 80%
 • messi2454 80%
 • Danny F. 95%
 • SNCIS 30%
 • Deacon Frost 80%
 • Filmokolik 50%
 • Sheldon 60%
 • enrico-bonsch 30%
 • Brenan88 50%
všechna hodnocení (69)

V žebříčcích uživatelů

92. místo z 119 v žebříčku uživatele pantak
Sdílet tuto stránku:

Partneři: