Serpico (USA, originální název)
« další názvy »
Itálie Itálie
USA USA
130 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Životopisný
Motto: Poctivej policajt je ten nejnebezpečnější chlap na světě.

Obsah

:
Al Pacino v boji jednoho proti všem. Jako mladý policajt v New Yorku nastupuje do práce plný ideálů. Brzy zjišťuje že každodenní život v jeho okrsku se více »« méně

Režie

:
Sidney Lumet

Scénář

:
Peter Maas Waldo Salt Norman Wexler

Herci

:
Al Pacino John Randolph Jack Kehoe Biff McGuire Barbara Eda-Young ...
Přehrát online O2
DVD: 7. měsíc 2005
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  14. 4. 2019
  martin-mickey-stusak (16715 bodů)

  Boj proti korupci. Kdo k tomu rozhodne, sám se dostane na černou listinu, kdy může jít i o život. Nadčasové téma platící dodnes a jak to tak vypadá, platit bude i nadále. Příběh dle knihy napsané na základě skutečných událostí. Systém společnosti a tajných služeb žijí dle nepsaných pravidel rozvíjející se hybnou silou, kterou nelze prolomit. Když se tak nevede zevnitř, zvenku už teprve ne. Al Pacino v hlavní roli a vysloveně se jedná o herecký koncert. Psychologický charakter Serpica pojal s elánem a s porozuměním daných skutečností. Al Pacino Serpica nehrál. On jím skutečně byl. Mnohotvárnost postavy mu dala příležitost vyniknout a podařilo se. Al Pacino je naprosto nepřekonatelný. Příběh je poutavý a napsaný s respektem. Dramatizace se místy dosti šponuje a napětím tak zaujatý divák takřka ani nedýchá. Scénář sice místy vyznívá neuceleně, jakoby postrádal určité příběhové linie, ale to by byl, na druhou stranu, zase scénář spíše pro televizní seriál. Nakonec, ten později přeci jen vznikl. Tempo je na dnešní dobu docela pomalé, ale i tak se jedná o pozoruhodné filmové dílo. Jak vypadá takový boj proti korupci a co všechno z toho vzejde, je pojato věrně a přesvědčivě. Divák alespoň zdánlivě ví, jak to v pozadí toho všeho vypadá a proč se v takovém boji léta letoucí nedaří.

 • 100%
  0
  0
  9. 12. 2015
  Sheldon (13062 bodů)

  I více jak čtyři dekády od doby natočení se u policie vůbec nic nezměnilo a idealistický Frank Serpico, který dnes pod jiným jménem slouží na Aljašce nemůže zpátky do New Zorku, protože by ho kolegové odbouchli. Lumet tento film natočil naprosto skvostně, Pacino je ve vrcholné formě, a tak jediná výtka směřuje na nevhodnou hudbu Mikise Theodorakise, která je vhodná do jiného filmu.

 • 65%
  0
  0
  18. 12. 2017
  lamps (12975 bodů)

  Čekal jsem od toho teda určitě víc. Námět o muži bojujícím na vlastní pěst proti všudypřítomné policejní korupci je sice nesmírně lákavý, ale Sydney Lumet se ho rozhodl zpracovat způsobem, který mě vůbec neoslovil. Po filmařské stránce se tomu asi nic moc vyčítat nedá a možná bych Serpicovi i dokázal odpustit, že staví úplně do ústraní napětí, nějakou akci nebo vyšetřovací metody na úkor Pacinovy postavy, která se skoro nehne z placu a vše se točí jen okolo ní. Co jsem už ale nepřekousl bylo, že příběh v pohodě stlačitelný do 100 minut byl natažen na víc jak dvě hodiny. To pak ani výborné Pacinovo herectví nedokáže zcela zastínit fakt, že jsem se hodně nudil a že ta psychologická a morální tvář filmu na mě nezapůsobila zdaleka takovým dojmem, jak bylo asi zamýšleno..

 • 80%
  0
  0
  16. 10. 2015
  Petr Kocfelda (2843 bodů)

  Skvělý film s Al Pacinem.Hrál zde policajta.Celkem mu ta role sedla.

 • 80%
  0
  0
  20. 5. 2018
  marie-kolarova (1776 bodů)

  Klasická story poledního spravedlivého. Zajímavá paralela s reálnou politikou, pokud má korupce jasná pravidla, kolik se dává a jak často, už to vlastně není korupce, ale fungující systém. A ti, kdo to respektují, jsou hráči podle pravidel, kromě toho jednoho blázna, který tvrdit, že se vůbec nemá brát. Ten je divný a není možné mu věřit. Al Pacino exceluje, občas na úkor spoluhráčů, kteří vycházejí jako mechanické figurky.

73 ? ?
jak hlasovat?
 • martin-mickey-stusak 90%
 • petr-sedivec 100%
 • marie-kolarova 80%
 • Had 85%
 • cerfik 100%
 • lamps 65%
 • squirrelpool 80%
 • ballrog 55%
 • McFous 55%
 • olga-pu 85%
všechna hodnocení (51)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: