Following (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
69 minut

Žánry

:
Drama, Krimi, Mysteriozní, Thriller, Film Noir, Nezávislý

Obsah

:
Osamělý mladík Bill žije v Londýně a rád by se stal spisovatelem. Chybí mu ale inspirace, kontakty i finance. Rozhodne se sledovat neznámé lidi na ulicích, více »« méně

Režie

:
Christopher Nolan

Scénář

:
Christopher Nolan

Herci

:
Jeremy Theobald Alex Haw Lucy Russell John Nolan Dick Bradsell ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Sledování. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Sledování myslíte! K 24. září 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27762 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  17. 5. 2016
  lamps (14750 bodů)

  Jestli něco Christopher Nolan opravdu umí, tak určitě strhnout pozornost zásluhou jedinečně vystavěného příběhu, což je právě případ jeho podivuhodného Sledování. Nic nákladného, nic přehnaně ambiciózního a rozhodně ne nic myšlenkově přesyceného, ale i z mála se dá vytěžit hodně a i z toho je možné díky vlastní šikovnosti a pečlivosti vytěžit ještě víc. Samozřejmě, celkovou kvalitou se jedná pouze o nepatrné tvůrčí rozcvičení před obsahově dalece bohatším Mementem, avšak Nolan se hned ve svém debutu projevil jako natolik zručný kameraman, natolik skvělý scénárista s jedinečným citem pro správný timing jednotlivých scén a hlavně natolik výborný režisér, že Sledování si vedle všech Batmanů a Počátků nezaslouží vůbec zatracovat. Ostatně, přesvědčte se sami.. :-)

 • 80%
  2
  0
  14. 7. 2017
  JosefTomas (7636 bodů)

  Klobouk dolů. Nato, že to Nolan točil jen s kamarády a to jen o víkendech, je pocit z tohoto filmu ještě více zajímavý. Herci jsou celkem obstojní, Nolan uměl vést skvěle herce už dříve a jako scénárista začal už hodně dobře. Jen škoda, že to dnes moc lidí nedocení a film je spíše určen pro věrné fanoušky a veterány Nolana. Rozhodně se později zlepšil.

 • 75%
  0
  0
  5. 1. 2017
  rkotvald (3156 bodů)

  Výtečný nízkorozpočtový černobílý debut, jenž na Nolanovy následující filmy sice nemá (i když rozhodně nejde o žádné propastné kvalitativní rozdíly), ale už tady je krásně vidět, jak náramně rafinovaným vypravěčem tento velice úspěšný a oblíbený filmař je.

 • 100%
  0
  0
  17. 7. 2013
  výfuk (2970 bodů)

  Příběh jednoho muže, jednoho lupiče a jedné ženy. Příběh zmatenosti, geniality a smrti. Zajímavá ironie, že jediný film, který jsem zatím od Nolana neviděl je právě ten prví. Nyní ho mám za sebou a rozhodně nelituji za zhlédnutí. Silná podoba Mementa, akorát po anglicku. Nolan nám opět ukazuje, jak je geniální a dokazujete pouhými 69 minutami nabytími tajemností, strachem a skrytou genialitou. Cobb. Příběh Sledování je další Nolanův film, který by měl být klenot jako ostatní. Je fakt, že Memento je takové příjemnější a jasnější, ale zamotanější a proto si radši možná sáhnu po Sledování. Každým coulem svého těla uděluji plno pro tvůrcovu genialitu a dokonalost.

 • 75%
  0
  0
  11. 7. 2017
  Žid Baribal (410 bodů)

  Velmi zajímavý snímek o uvědomění si sebe sama a o naučení se nebránění se při následcích. Film má skvělý střih a kameru, produkci, pěknou režii, znamenitou hudbu, příjmnou délku....a několik dalších plusů, ale mínusem je černobílý obraz, který je tedy u mysteriózně-dramaticko-kriminálně-thrillerovém snímku spíše na škodu. Samotnou čtvrtou hvězdu věnuji hudbě, která skvěle pasuje do doby, ale i do příběhu. Herecký výkon Alexe Hawa by si podle mě zasloužil nominaci na zlatou palmu. A skvělý je konec, u kterého jsme nevěřícně koukal do monitoru. Je to příjemně strávených 70 minut, ale pochybuji, že se někdy k filmu vrátím. Ten kdo neviděl Obvyklé Podezřlé, tak ať to co napsal Isherwood vážně, buď je to legrace, nebo se svět zbláznil. 75%

73 ? ?
jak hlasovat?
 • JosefTomas 80%
 • Vojtas87 70%
 • InJo 80%
 • lukasopicasso 70%
 • bediverecs 70%
 • Kverulant 70%
 • Žid Baribal 75%
 • regazzoni 80%
 • miza 75%
 • rkotvald 75%
všechna hodnocení (56)

V žebříčcích uživatelů

4. místo z 8 v žebříčku uživatele Žid Baribal
5. místo z 8 v žebříčku uživatele výfuk
11. místo z 22 v žebříčku uživatele Peto1899