Teorie velkého třesku

87%
Teorie velkého třesku

Leonard a Sheldon jsou fyzici. Někdo by je označil za šprty, ale v dnešní době je přesnější označení "geek". Žijí ve svém vlastním světě a realný život jim nic neříká. To se změní příchodem jejich nové sousedky, krásné blondýny Penny, obyčejné holce, které je svět Leonarda a Sheldona úplně neznámý, což často, vlastně vždy vyústí do zábavné situace.

Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
10
Nejlepší,Nejzábavnější a nejdokonalejší seriál,který kdy spatřily mé oči. Vtip monstrózní - postavy geniální. Je jen otázka času kdy se začne seriál nazývat kultem,protože tohle označení si zaslouží. Tak skvěle napsané role jsem snad v žádném seriálu ještě neviděl.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
2
Jediné zajímavé na téhle genocidě humoru je, že mnozí lidi, který jinak píšou dost kriticky o toxické maskulinitě, milují sitcom, který je jedním z jejich největších propagátorů v kontextu nerdské subkultury a naprosto amorální chování konstantně zobrazuje jako roztomilé, možná trochu nešťastné, ale "krásně klukovské" a postavám dává nějakých 12 let, aby z něj "trochu" povyrostly". Spolu s Ready Player One krásná ukázka toho, že v nerdské subkultuře se může prakticky cokoliv a jindy ostražití strážci ochotně koukají na opačnou stranu, když tvůrci jejich popkulturu staví do středu dění. Třeba kdyby to bylo aspoň trochu vtipné a ne holokaust komedie, taky bych tomu propadnul. Až se na tuhle obludnost podívají lidi za dalších deset let, budou nás soudit. Aspoň že už to skončilo.
kunafix
kunafix
20 042 bodů
4
Fakt ftipnej fany seriálek, kterej má hodně dobrejch nápadů, ale časem začínají být ty fórky založený na dost stejným základu a už to není tak chrstací, jak ze začátku. Jo, pobaví to, ale vyloženě zapamatovatelné hlášky se v tom najít nedají. Obzvlášť Sheldon je dost přehnanej, i když asi nejvtipnější. V roli Leonarda bych si dokázal představit i někoho jiného, ale zato takovej Wolowitz, to je ukázka skutečně nezapomenutelné postavy, chch. Ind Raj, kterej nemůže mluvit před ženami, to je spíš taková trapárna, ale nezatracuju ho. Rád se podívám na 2. sérku. Mám dojem, že úroveň tohoto seriálu zůstane stejná po celou dobu, co poběží. Proto nevím, jestli má cenu přehodnocovat to po každé sérii. Po druhé to zatím platí... Behěm třetí a čtvrté mě už přestává bavit, jak jsou často až moc geekově dětinští. Sheldonova "holka" Amy Farah Fowler taky není zrovna vtipná. Ale zato Raj je čím dál lepší. Tak uvidíme dále. Jsem u 6. série a kurva - v jednom díle částečně ukázali paní Wolowitzovou a u mě nastalo velké zklamání z její velikosti. Jinak ale furt to samé... Během osmé série už mě to přestává bavit. Hlavně mě irituje ta jejich dětinskost a je to furt dokola. Nezachraňuje to už ani Sheldon, kterýmu už nemají scénáristé co vymýšlet. Vlastně to tak je se všemi postavami. Jen velmi zřídka se stane, že se směju - často si spíš říkám, že to bylo trapné. A tak otevřený konec (svatba, rozchod, rozchod se žádostí o ruku, Stuart) mě nějak moc neburcuje... Bohužel jdu s hodnocením dolů. 9. série, ale vlastně už i v osmé: protože vztah Sheldona s Amy skřípe, často se tam objeví zbytečně moc vážných situací, teda relativně vážných. Myslím, že to ten seriál kazí. Teda on už tak trochu zkaženej je, po tolika dílech, kdy se to vše furt opakuje dokola a dokola. Furt se tomu dá zasmát, ale stačí, když to skouknu jednou, ať mám splněno... 10. a 11. série - hmm, hmm, už se ani moc nesměju. Většina všeho je tam předvídatlená jak kudlanka po koitu. Dokonce mě jednou i napadlo, že už je to mravokárné a trapné jak tohle. Prostě se z toho stalo jedno velké nafouklé nic, plné multikurturních narážek, ale většinou jen těch mainstreamových a citovaných často a všude. Proto mi nezbývá nic jiného, než hodnocení opět posunout o příčku níž, na ještě docela solidní 2 hvězdy. Uf, dvanáctá série jen podpořila mé vnímání špatných věcí v tomto seriálu a některé události byly už opravdu velmi velmi blízko odpadu. Proto mě ani neláká vidět spin-off Malý Sheldon, kde už od pohledu hraje kluk vůbec se do role nehodící (a nepodobný). Jsem rád za konec a myslím, že v budoucnu se tomuhle seriálu budu vyhýbat, i když mě ze začátku bavil.

Dodatečné informace

Původní název:
The Big Bang Theory (více)
  • USA Teorie velkého třesku
  • USA The Big Bang Theory
Premiéra v ČR:
14. 7. 2000
Země původu:
USA
Čeština:
Teorie velkého třesku je dostupný s českými titulky a českým dabingem

Půjčení nebo nákup

Powered byJustWatch