The Man Who Would Be King (Velká Británie)
« další názvy »
Velká Británie Velká Británie
USA USA
129 minut

Žánry

:
Akční, Dobrodružný, Drama, Adaptace knižní
Motto: Dobrodružství ve vší své slávě.

Obsah

:
Indie jim byla příliš malá. A vidina bohatství tam v dáli příliš lákavá. Danny Dravot (Sean Connery) a Peachy Carnehan (Michael Caine) jsou dobrodruzi, více »« méně

Režie

:
John Huston

Scénář

:
John Huston Gladys Hill Rudyard Kipling

Herci

:
Sean Connery Michael Caine Christopher Plummer Saeed Jaffrey Doghmi Larbi ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Muž, který chtěl být králem. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Muž, který chtěl být králem myslíte! K 11. květnu 2021 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 27635 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  28. 1. 2020
  martin-mickey-stusak (22997 bodů)

  Jak si nejlépe zajistit bohatství? Jednoduše. Je potřeba stát se králem. A dva bývalí britští vojáci takový nápad vezmou doslova a s vervou sobě vlastní převedou v čin. V sedmdesátých letech vzniklo nemálo dobrodružných snímků a tento je jeden z mála, který vcelku vyniká. Příběh je dobře uchopitelný pro svou nenáročnost a není divu neb je napsán na základě povídky autora Rudyarda Kiplinga. Ano, je to tak. Snímek s dvouhodinovou stopáží už právě tímto faktem vyvolává údiv nad naprosto mistrovskou scenáristickou práci. Za celý snímek není jediná scéna, která by vyloženě nudila nebo nabývala dojmem úmyslného natahování. Sean Connery a Michael Cain tak společně vytváří dokonalý herecký koncert, který místy vypadá jakoby z divadelního představení vypadl. Mnohé interiérové scény totiž mají náznak značné komornosti, avšak jich není zase tolik, aby to celkový vizuální dojem jakkoliv hatilo. Dialogy je radost poslouchat. Scénáristé si na tom dali skutečně záležet. Jedná se o dobrodružný snímek, který kupodivu nejen svou myšlenkou navodí krásný filmový zážitek i dnes.

 • 90%
  0
  0
  19. 12. 2015
  Sheldon (15961 bodů)

  Huston ,,napotřetí“ realizoval svůj vysněný film Muž, který chtěl být králem. O realizaci se pokoušel v roce 1957 a 1960 v hlavních rolích s Bogartem (1957), který však ten rok zemřel a Gablem (1960) na jehož obsazení neslyšeli producenti a který zemřel také ještě ten rok. V hercích Seanu Connerym a Michaelu Caineovi však má adekvátní náhradu a příběh o dvou bývalých britských vojácích Dannym a Peachym, kteří se v odlehlé části Indie prohlásí za krále slaví ohromný úspěch jak u diváků, tak i přes další ,,božské“ téma i u kritiky. Pro mě jeden z mistrových nejlepších filmů!

 • 100%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (6811 bodů)

  Sean Connery a Michael Caine táhnou tenhle film svými skvělými hereckými výkony a díky skělému scénáři se mají o co opřít. Nádherný výpravný film s kouzelnou přírodou, exotickou kulturou a v ní Evropský člověk toužící po moci, majetku, ale i po svobodě a nalezení sebe sama. Má to hloubku i vtip a to je kumšt.

70 ? ?
jak hlasovat?
 • petr-sedivec 100%
 • InJo 80%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • dav.bal 85%
 • bayern 35%
 • ballrog 45%
 • Sheldon 90%
 • olga-pu 70%
 • McFous 40%
 • Psisko59 75%
všechna hodnocení (27)