The Blue Lagoon (mezinárodní název)
« další názvy »
USA USA
104 minut

Žánry

:
Dobrodružný, Drama, Romantický, Adaptace knižní, Remake, Teenagerský

Obsah

:
Hrdiny romantického příběhu jsou dvě děti, Richard a Emmelina, které ztroskotají společně s lodním kuchařem Paddym Buttonem na opuštěném tichomořském ostrově. více »« méně

Režie

:
Randal Kleiser

Scénář

:
Henry De Vere Stacpoole Douglas Day Stewart

Herci

:
Brooke Shields Christopher Atkins Leo McKern William Daniels Elva Josephson ...
Přístupnost: MP-18
Jste na stránce filmu Modrá laguna. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Modrá laguna myslíte! K 28. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28345 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Modrá laguna


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 45%
  0
  0
  1. 12. 2017
  Brenan88 (46333 bodů)

  Romantika,tak trošku jinak. Snímek jsem viděl jen jednou a už ho nemusím nikdy vidět. Snad kromě Brooke Shields mne ničím neoslovil. K hlavním hrdinům jsem si po celou dobu nevytvořil žádné pouto a tak mi bylo celkem jedno jak to s nimi nakonec skončí.

 • 50%
  0
  0
  15. 12. 2021
  martin-mickey-stusak (27064 bodů)

  Další filmové zpracování dobrodružně romantického románu literárního autora Henry De Vere Stacpoolea, které mělo sloužit jako poetická pocta nevinnosti, lásce a přírodě. Nakonec to dopadlo krapet jinak. Filmoví tvůrci převedli příběh na filmová plátna už za němé éry v roce 1923 a za zvukové v roce 1949. Tento snímek je však nejznámější a je to zřejmě vlivem jeho lehčí divácké dosažitelnosti. Je natočen krásně za použití úchvatných obrazů přírody a krásné mladé dvojice užívající si svobodného života v nedotčené části ostrova. Vodní scény jsou něco, co by jim kdekdo mohlo jen závidět. Hapruje však poměrně chudý scénář, ve kterém oproti filmové verzi z roku 1949 chybí téměř polovina. Už ten začátek, tedy scéna ztroskotání, je značně urychlená. Chybí tomu řádné představení postav a charakteru a hlavně napínavý boj s vodním živlem. Poměrně malý zájem je také na přítomnost domorodců, kteří se někde na ostrově pravidelně objevují za úplňku. Jsou slyšet jen bubny a, snad aby se neřeklo, se některé omšelé scény odehrají na místě jejich prováděného rituálu. Jinak se s nimi po dějové stránce vůbec nepracuje. Rozhořčení však přišlo na zvýrazněnou sexualitu. Někteří se dokonce nezdráhali snímek označit za ekvivalent měkkého dětského porna. Ano, ve velké míře je děj zaměřen na jejich dospívání, kdy se na sobě snaží pochopit změny a jak se s tím vypořádávají. Častá nahota, byť účelově skrytá, je už jen třešničkou na dortu. Dnes už to tak nepřijde, ale na svou dobu takové zpracování prostě narazilo. Romantický aspekt však nebyl jen přirozeně zachován, ale byl na to kladen i důraz. Dobrodružství tak spíše zapadlo vniveč. Příběh je zkrátka značně zjednodušený, ale to zase neznamená,že přes značné zápory by byl zase až tak špatný. Jen to vypadá hodně i přes nádherné prostředí hodně levně.

 • 65%
  0
  0
  15. 3. 2022
  Pete69 (23469 bodů)

  Pěkný romantický film.. trošku survival. Je to dobře a celkem lechtivě zpracováný příběh dvou mladých trosečníků, kteří si tak nějak zbydou a tak mezi nimi vznike i vztah. Slušná oddychovka s krásnou ostrovní krajinou. I když se nejedná o mimořádné dílko, mě se na tento film vždy dobře dívalo - 65%.

 • 55%
  0
  0
  29. 10. 2017
  Danny F. (11156 bodů)

  Kdysi dávno viděno. Pěkný příběh. To je snad vše o tomto filmu.

 • 0
  0
  26. 1. 2013
  TARANTlNO (3345 bodů)

  Romantické, podmanivé a velká láska z dětství. Brooke Shields je má kráska. Blue Lagoon is a romance.

Hodnocení a recenze Modrá laguna

58 ? ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 20%
 • dominik11 5%
 • Pete69 65%
 • martin-mickey-stusak 50%
 • Lucy Lu 75%
 • mims 60%
 • Sandrastekla 50%
 • lenka-fojtova 75%
 • Had 20%
 • Pas 15%
všechna hodnocení (38)

V žebříčcích uživatelů

25. místo z 49 v žebříčku uživatele magdalena-elsa-korodejka
330. místo z 438 v žebříčku uživatele elza1