Unstoppable (USA, originální název)
USA USA
98 minut

Žánry

:
Akční, Drama, Thriller
Motto: 1 000 000 tun. 100 000 životů. 100 minut.

Obsah

:
Nezastavitelný vlak plný chemikálií versus malé městečko, které mu stojí v cestě. Dokáže ho Denzel Washington zastavit včas?

Režie

:
Tony Scott

Scénář

:
Mark Bomback

Herci

:
Denzel Washington Chris Pine Rosario Dawson Ethan Suplee Kevin Dunn ...
DVD: 4. 4. 2011
Přístupnost: Mládeži přístupno

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 90%
  0
  0
  1. 3. 2018
  martin-mickey-stusak (18423 bodů)

  Bohužel poslední snímek Tonyho Scotta a jak jinak, s Denzelem Washingtonem (třetí spolupráce po sobě), který se o centrum dění tentokrát podělil s Chrisem Pinem. Dějově tu máme nákladní vlak jedoucí v plné rychlosti bez strojvedoucího, což hrozí obrovskou katastrofou. Tony snímek natočil naprosto stejnými postupy jako předchozí remake ´Únos vlaku 1 2 3´ takže opět temný obrazový filtr, rychlý klipový střih, akční tempo, napětí, dobře napsaný scénář, ohromná energie, zoomy, rychlé střihy a samozřejmě na pořádný ´akčňák´ akční scény vzdorovací fyzické zákony a logiku. CGI efekty jsou samozřejmostí, avšak takřka nepostřehnutelné. Děj se plynule rozjede jak ten vlak a napětí si udržuje do poslední minuty. Nechybí ani emocionální stránka věci a ponuré politické rozhodování, ale to je pojaté jen na okraj. Příběh je zaměřen převážně na hlavní dvojici snažící se pro záchranu udělat takřka nemožné. Film patřící k popkornové zábavě, který umí uspokojit a přinést úžasný filmový zážitek. Jen to proboha nebrat celé vážně, jak bývá u mnohých diváků zvykem.

 • 90%
  0
  0
  20. 12. 2015
  Sheldon (13782 bodů)

  Slušně odvedená akční zábava od výborného Tonyho Scotta, ve které září duo Denzel Washington a Chris Pine a půvabná Rosario Dawson. Scény s vlakem a vrtulníkem berou dech. Napětí od začátku až do konce. Nedoceněný majstrštyk Tonyho Scotta, u kterého je vidět, že Tony byl jeden z nejlepších filmařů naší doby a absolutně nedoceněný.

 • 55%
  0
  0
  13. 12. 2017
  Danny F. (11104 bodů)

  Jednoduše měli hned naskočit na mašinu a zastavit ji. Jak jednoduché a vystačilo by to na 10 minut filmu. Jen zbytečné natahování.

 • 60%
  0
  0
  28. 8. 2018
  Pete69 (10432 bodů)

  Film by mě možná i bavil, námět je totiž slušný, ale trhavá kamera a tendence režizéra rvát příběh a scény doprřed ve vysokém tempu za každou cenu se u mě minula účinkem a snížila můj dojem z filmu. Denzel washington navíc předvedl na své poměry spíše průměrný výkon. 60%

 • 70%
  0
  0
  9. 6. 2014
  cerfik (6545 bodů)

  Přímo ukázkový film problému dnešního holywoodu - točení filmu na efekt - velmi efektní ale bezduché. Provedení skvělé ta nezastavitelnost toho kolosu z toho přímo dýchá, ale zbytek je takový doplněk všech amerických klišé. Točit to někdo jiný a nehrát tam kvalitní herci, nikdo by po tom ani neštěkl, protože scénář nemá co nabídnout. Tenhle typ filmů by se dal nazvat taky drahé filmy bez scénaře, bez tvůrce, bez duše.

 • 75%
  0
  0
  18. 11. 2012
  kedl (6363 bodů)

  Dobrá práce...po dlouhej době film, který mě zvedal ze židle...parádní adrenalinová jízda(závěr filmu) a k tomu parádní zvuk...jen tak dál Tony

 • 80%
  0
  0
  30. 8. 2018
  JosefTomas (6246 bodů)

  Příjemná žánrovka, kterou sráží hlavně delší úvod a pár klišé momentů. Jenže Scott z toho vytěžil takové maximum, že se u filmu nebudete nudit a finále natolik adrenalinové, že by skolilo i koně. Navíc tu herci hrají jako o život a tepová frekvence se zvedá každou chvíli rychleji.

 • 90%
  0
  0
  29. 8. 2018
  Jana Květoňová (5108 bodů)

  Úžasný adrenalinový zážitek! Film graduje pomalu, ale finále je zvládnuto vskutku velkolepě. A herecké výkony jsou špičkové. Hlavně Denzel Washington. Když si představím, že snad jde o zfilmovanou skutečnou událost... !!! Klidně bych se na ten film podívala znovu a všimla si věcí, které jsem v tom adrenalinovém opojení nemohla všechny vnímat. Třeba ty krásné barvy sychravého pensylvánského podzimu.

 • 80%
  0
  0
  21. 12. 2010
  Tom Hardy (4530 bodů)

  Skvělá práce, Tony! Sice bez nápadu a originálního vkladu, to ale bohatě vynahrazuje zvyšující se tempo, které v poslední třicetiminutovce doslova exploduje v akční orgasmus. Perfektní ukázka „fyzického“ akčního filmu, ve kterém i minimum zázemí pro postavy nemusí vadit, protože to opravdu šlape. Od Nebezpečné rychlosti tu nebyl film, který by tak dobře využil koncept řítícího se prostředku, který nelze zastavit. Téměř dokonalý akční film, kterému nohy sráží vrcholná míra klišé a nulový moment překvapení (proto „jen“ 80%).

 • 75%
  0
  0
  30. 6. 2013
  bidlobox (3793 bodů)

  Filmy "natočené podle skutečných událostí" mají většinou něco do sebe, mají co říct. Bohužel to s sebou nese i to úskalí, že tvůrci si kvůli větší dramatičnosti přidají k faktické kostře ještě tak 200% oné umělecké licence, která příběh může posunout až na samou hranici uvěřitelnosti, jako se to stalo tady například při průjezdu soupravy vysoko visutou zatáčkou. Nebo můžou místy nudit morálními plky třeba na téma konfrontace starého železa versus mladé krve. Ale tady se to ještě jakž takž díky dostatku akce podařilo ukočírovat na celkem slušný a zábavný film.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3330 bodů)

  Skutečně nezastavitelné a nepolevující tempo a v rámci žánru výborné herecké výkony Denzel Washington,Chris Pine a Rosario Dawsonale lze také podotknout na to,že režisér Tony Scott rezignoval na digitální triky a použil na natáčení skutečné vlaky s akčními sekvencemi v reálu!Zvuk s rychlostním adrenalinovým stupněm Tony umí!

 • 50%
  0
  0
  3. 8. 2012
  pantak (3231 bodů)

  Mám profesionální deformaci,takže hodnocení podle toho vypadá.Prostě už mě nebaví,že když se utrhne vlak a rozpojí se tak vesele upaluje dál.V reálu samozřejmě nesmysl!

 • 90%
  0
  0
  9. 10. 2015
  leafroller (2526 bodů)

  Film má hned několik přitažlivých vlastností. Předně byl natočen podle skutečné události a jak říkají Bad religion: "Sometimes true is stranger than fiction..." Dále je to téma železnice jako takové. Ano, připusťme, že vlaků utržených ze řetězu jsme tu již pár měli, ale pořád je toto prostředí jiné, nevyvařené a rozjetý vlak je prostě sexy nepřítel. V tomto případě se navíc kupodivu nejedná o žádný zločin nebo vojenský transport, ale o normální vlak. Divák si užije ajznboňáckou terminologii i hantýrku a to není zcela běžné. Hele a vážně, kdy jste naposledy viděli akční film, ve kterém by nešlo o zločin...? Nesmíme též zapomenout na Danzela "jakjáhonemámrád" Washingotna, který je, ať chceme nebo ne, poslední dobou slušnou zárukou kvality. A tento film není vyjímkou.
  Nevím, jestli ty tři vagóny s jakýmsi vysoce výbušným kosmickým palivem na výrobu mýdla přidali autoři pro zvýšení napětí nebo tam skutečně byly, ale myslím, že i bez nich by byl Nezastavitelný slušný thriller, který rozhodně stojí za to shlédnout.

 • 80%
  0
  0
  23. 11. 2012
  farb (2059 bodů)

  Paráda! Napětí, rychlost, adrenalin a skvěle sehraná ústřední dvojice. Tony se vrátil zpátky v plné síle se skvělým akčním snímkem.

72 76 ?
jak hlasovat?
 • Sheldon 90%
 • shark white 70%
 • Jaryner 75%
 • JosefTomas 80%
 • Jana Květoňová 90%
 • Pete69 60%
 • Liška77 70%
 • martin-mickey-stusak 90%
 • vinnetou_000 75%
 • Mondyes 100%
všechna hodnocení (75)

V žebříčcích uživatelů

40. místo z 48 v žebříčku uživatele dino
Sdílet tuto stránku:

Partneři: