Moneyball (Česká republika)
USA USA
133 minut

Žánry

:
Drama, Sportovní, Životopisný

Obsah

:
Snímek Moneyball společnosti Columbia Pictures je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu s více »« méně

Režie

:
Bennett Miller

Scénář

:
Steven Zaillian Aaron Sorkin Stan Chervin Michael Lewis

Herci

:
Brad Pitt Chris Pratt Jonah Hill Robin Wright Philip Seymour Hoffman ...
Premiéra: 1. 12. 2011
Distributor: Falcon

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Brenan88 (22942 bodů)

  i člověk nepolíbený sportem zvaným Baseball musí být při sledování tohoto snímku nadmíru spokojený. Vše totiž stojí na geniálním scénáři,který má na svědomí Aaron Sorkin - génius na životopisné filmy (The Social Network, Steve Jobs). Zahrané s naprostou precizností a to i od Jonaha Hilla. Bez zbytečných klišé a prázdného tlachání. Prostě vynikající

 • 90%
  0
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (9787 bodů)

  Brad Pitt podává v tomto filmu oslňující výkon, podle mého nejlepší v jeho kariéře a při jeho sledování si nelze nevzpomenout na muže, který ho do branže dostal a jež je jeho celoživotním mentorem. Modří už vědí, že hovořím o Robertu Redfordovi. Mimika, gesta, styl mluvení, laskavost i přímost v jednání má Pitt skutečně odkoukané od mistra. Není to však výtka, ale přednost. Rovněž si při sledování nelze nevzpomenout na film The Natural (Přirozený talent) Barryho Levinsona, který byl jistě inspirací minimálně pro Brada Pitta.

  Moneyball je filmem o vůli, odhodlání, snech, životních cílech a v neposlední řadě o penězích. Mě ten film skutečně zasáhl a těším se až si ho koupím domů a pořádně si ho nastuduji.

 • 65%
  0
  0
  1. 6. 2014
  bidlobox (3775 bodů)

  Ne úplně typický film ze sportovního prostředí, protože většinu stopáže se vlastně odehrává mimo hřiště, ale to mu nijak neškodí.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3303 bodů)

  Je to tady.Dokonalý herec Brad Pitt si zaslouží zlatou sošku,ale pokud ji dostane George Clooney(Děti moje)rozhodně mě to nepřekvapí ani neurazí.Moneyball je výborně a dokonale napsaný s vynikající režií Bennetta Millera,který vykročil správnou nohou k cestě k vrcholovým sportovním filmům,co může stříbrné plátno nabídnout!Scénář Stevena Zailliana a Aarona Sorkina byl dokonalý a rukopisné provazy k podlehnutí.Emoce prolínají mezi linkama dramatu,sportovního žánru,kde se klaním při mrazicím pohledu na závěrečné titulky s baseballovou rukavicí a pálkou na klíně.Na 84.udělování výročních cen Americké filmové akademie(Oscar) můžeme čekat pro Moneyball velká ocenění a silného adepta pro Nejlepší film roku,kde se bude trhat na kusy s The Artist).

 • 100%
  0
  0
  18. 5. 2016
  leafroller (1710 bodů)

  Film o manažerovi, jakých bylo, je a bohužel i bude vždy málo. Film o zastaralém myšlení a nepřekonatelných překážkách, které staví úspěchu. "My už to děláme 30 let, takže je jasné, že to děláme dobře".....kolik takových lidí znám a jsou bohužel na těch nejvyšších postech. A přitom se podobné postupy, které uplatňuje pan Bean, dají s klidem aplikovat do různých jiných oborů a bude to fungovat stejně sqěle. Po Holce z města je Moneyball dalším filmem, který by se měl promítat těm zazobaným a velmi často neschopným lidem v kancelářích, kteří bohužel všechno řídí, protože měli protekci. Proto zkrachoval socialismus, proto i to, co máme teď neprosperuje tak, jak jsme si představovali. "V chápání toho, co se ve hře opravdu děje, dochází k rozšířené chybě a ta vede lidi, co řídí týmy baseballové ligy, ke špatnému posuzování hráčů a špatnému vedení týmů."........dejte místo "týmy baseballové ligy" slovo "maloobchodní prodejna" nebo třeba "reklamní agentura" apod. a dojdete ke stejnému výsledku. Ve filmu je zkrátka moře témat k přemýšlení a i kdyby v něm nebylo nic jiného, stojí za shlédnutí. Jenže ono tam je.

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2015
  Brcolka (787 bodů)

  Hezky napsaný a i zfilmovaný příběh. Zákulisí sportu který je asi jednička ve spojených státech a já o něm nevím skoro nic. Ale bavil jsem se a Brad je zase dobrej.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Kick077 (555 bodů)

  Moneyball..parádně zpracovaný příběh. To, že je film inspirovaný pravdivou událostí mu ještě přidává na atraktivnosti. I když jsem s baseballem v podstatě nepřišel do styku, nějak to nebránilo tomu, aby mě to bavilo. Dokonce mi to nedalo a prošel jsem web abych zjistil další informace. Je to rozhodně zajimavej pohled na oblast sportu o který v podstatě nic nevim. A to jak je ve filmu ukázaný i zákulisí sportu a fungování celýho týmu, co předchází tomu, než se hráči postavěj na hřiště a co pak můžou diváci vidět, prostě paráda. Určitě si Blu-ray místo na poličce zaslouží.

 • 90%
  0
  0
  15. 12. 2012
  kapi128 (316 bodů)

  Nejlepší film co jsem kdy viděl o baseballu.Pitt byl vytečnej v roli a hodně jsem se vžil do filmu.Miluju tyhle filmy co jsou natočené podle skutečné události.Nejen jejich délkou,ale faktem,že se to stalo a to mě bere.Velké plus,opravdu skvělý film.

 • 75%
  0
  0
  3. 4. 2016
  Anni (239 bodů)

  Celkem fajn podívaná, kde Brad Pitt výjimečně uvěřitelně hraje :) Nejde o klasický sportovní film, spíš příběh ze života: líbila se mi Beaneova karierní i osobní dilemata, dobře zahrnuté flashbacky z minulosti i z reálných her. Zkrátka příjemný film na sobotní večer :)

73 77 ?
 • Brenan88 75%
 • ladik-lexik-dortik 70%
 • MartyBanan 80%
 • michal-bernard 70%
 • leafroller 100%
 • lamps 80%
 • Filmokolik 80%
 • batal 55%
 • Anni 75%
 • pbatal 90%
všechna hodnocení (77)
jak hlasovat?
Sdílet tuto stránku:

Partneři: