Moneyball (Česká republika)
USA USA
133 minut

Žánry

:
Drama, Sportovní, Biografický, Adaptace knižní, Spirituální

Obsah

:
Snímek Moneyball společnosti Columbia Pictures je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho (Brad Pitt) – bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami více »« méně

Režie

:
Bennett Miller

Scénář

:
Steven Zaillian Aaron Sorkin Stan Chervin Michael Lewis

Herci

:
Brad Pitt Chris Pratt Jonah Hill Robin Wright Philip Seymour Hoffman ...
Premiéra: 1. 12. 2011
Distributor: Falcon
Jste na stránce filmu Moneyball. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Moneyball myslíte! K 3. prosinci 2022 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28228 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Moneyball


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 75%
  0
  0
  14. 7. 2017
  Brenan88 (46219 bodů)

  i člověk nepolíbený sportem zvaným Baseball musí být při sledování tohoto snímku nadmíru spokojený. Vše totiž stojí na geniálním scénáři,který má na svědomí Aaron Sorkin - génius na životopisné filmy (The Social Network, Steve Jobs). Zahrané s naprostou precizností a to i od Jonaha Hilla. Bez zbytečných klišé a prázdného tlachání. Prostě vynikající

 • 65%
  0
  0
  11. 5. 2022
  Pete69 (22045 bodů)

  Pravdivý snímek se skvělým hercem v hlavní roli. Čekal jsem víc, ale ani Brad Pitt mi nedopomohl k tomu, abych si tento film z baseballového prostřední extra užil. Téma mi není moc blízké, i když počin managera týmu byl jistě výjimečný a v USA velmi známý. Za mě jen pěkný nadprůměr.

 • 90%
  0
  0
  10. 2. 2016
  Sheldon (16037 bodů)

  Brad Pitt podává v tomto filmu oslňující výkon, podle mého nejlepší v jeho kariéře a při jeho sledování si nelze nevzpomenout na muže, který ho do branže dostal a jež je jeho celoživotním mentorem. Modří už vědí, že hovořím o Robertu Redfordovi. Mimika, gesta, styl mluvení, laskavost i přímost v jednání má Pitt skutečně odkoukané od mistra. Není to však výtka, ale přednost. Rovněž si při sledování nelze nevzpomenout na film The Natural (Přirozený talent) Barryho Levinsona, který byl jistě inspirací minimálně pro Brada Pitta.

  Moneyball je filmem o vůli, odhodlání, snech, životních cílech a v neposlední řadě o penězích. Mě ten film skutečně zasáhl a těším se až si ho koupím domů a pořádně si ho nastuduji.

 • 80%
  0
  0
  8. 7. 2018
  lamps (14912 bodů)

  Přestože baseball bytostně nesnáším a jeho popularita za oceánem je pro mě vysloveně zas*aná záhada, Moneyball na mě silně zapůsobil a donutil mě dokonce o tom sportu více popřemýšlet. I když baseball je tady, jak ostatně čtu v každém druhém komentáři, jen povinným vedlejším motivem (navíc umocněným skutečnou událostí) na pozadí emotivního lidského příběhu s velkou myšlenkou, která nemá sama o sobě s odpalováním míčku vůbec nic společného. Je to vyprávění o ohromné síle a vůli jednotlivce, umocněné jednak přesnou a citlivou režií, a především vynikajícím Pittovým výkonem, který tentokráte v pohodě zastíní vše ostatní, co se ve filmu vyskytuje. A je to také drama ze skutečného života, o čemž svědčí absence oslavného happyendu na úkor civilního a citově působivého zakončení... Tohle se zkrátka povedlo:-)

 • 65%
  0
  0
  1. 6. 2014
  bidlobox (3801 bodů)

  Ne úplně typický film ze sportovního prostředí, protože většinu stopáže se vlastně odehrává mimo hřiště, ale to mu nijak neškodí.

 • 80%
  0
  0
  27. 9. 2012
  TARANTlNO (3343 bodů)

  Je to tady.Dokonalý herec Brad Pitt si zaslouží zlatou sošku,ale pokud ji dostane George Clooney(Děti moje)rozhodně mě to nepřekvapí ani neurazí.Moneyball je výborně a dokonale napsaný s vynikající režií Bennetta Millera,který vykročil správnou nohou k cestě k vrcholovým sportovním filmům,co může stříbrné plátno nabídnout!Scénář Stevena Zailliana a Aarona Sorkina byl dokonalý a rukopisné provazy k podlehnutí.Emoce prolínají mezi linkama dramatu,sportovního žánru,kde se klaním při mrazicím pohledu na závěrečné titulky s baseballovou rukavicí a pálkou na klíně.Na 84.udělování výročních cen Americké filmové akademie(Oscar) můžeme čekat pro Moneyball velká ocenění a silného adepta pro Nejlepší film roku,kde se bude trhat na kusy s The Artist).

 • 100%
  0
  0
  18. 5. 2016
  leafroller (2957 bodů)

  Film o manažerovi, jakých bylo, je a bohužel i bude vždy málo. Film o zastaralém myšlení a nepřekonatelných překážkách, které staví úspěchu. "My už to děláme 30 let, takže je jasné, že to děláme dobře".....kolik takových lidí znám a jsou bohužel na těch nejvyšších postech. A přitom se podobné postupy, které uplatňuje pan Bean, dají s klidem aplikovat do různých jiných oborů a bude to fungovat stejně sqěle. Po Holce z města je Moneyball dalším filmem, který by se měl promítat těm zazobaným a velmi často neschopným lidem v kancelářích, kteří bohužel všechno řídí, protože měli protekci. Proto zkrachoval socialismus, proto i to, co máme teď neprosperuje tak, jak jsme si představovali. "V chápání toho, co se ve hře opravdu děje, dochází k rozšířené chybě a ta vede lidi, co řídí týmy baseballové ligy, ke špatnému posuzování hráčů a špatnému vedení týmů."........dejte místo "týmy baseballové ligy" slovo "maloobchodní prodejna" nebo třeba "reklamní agentura" apod. a dojdete ke stejnému výsledku. Ve filmu je zkrátka moře témat k přemýšlení a i kdyby v něm nebylo nic jiného, stojí za shlédnutí. Jenže ono tam je.

 • 85%
  0
  0
  27. 2. 2015
  brcolka (1044 bodů)

  Hezky napsaný a i zfilmovaný příběh. Zákulisí sportu který je asi jednička ve spojených státech a já o něm nevím skoro nic. Ale bavil jsem se a Brad je zase dobrej.

 • 90%
  0
  0
  11. 3. 2014
  Kick077 (596 bodů)

  Moneyball..parádně zpracovaný příběh. To, že je film inspirovaný pravdivou událostí mu ještě přidává na atraktivnosti. I když jsem s baseballem v podstatě nepřišel do styku, nějak to nebránilo tomu, aby mě to bavilo. Dokonce mi to nedalo a prošel jsem web abych zjistil další informace. Je to rozhodně zajimavej pohled na oblast sportu o který v podstatě nic nevim. A to jak je ve filmu ukázaný i zákulisí sportu a fungování celýho týmu, co předchází tomu, než se hráči postavěj na hřiště a co pak můžou diváci vidět, prostě paráda. Určitě si Blu-ray místo na poličce zaslouží.

 • 90%
  0
  0
  15. 12. 2012
  kapi128 (318 bodů)

  Nejlepší film co jsem kdy viděl o baseballu.Pitt byl vytečnej v roli a hodně jsem se vžil do filmu.Miluju tyhle filmy co jsou natočené podle skutečné události.Nejen jejich délkou,ale faktem,že se to stalo a to mě bere.Velké plus,opravdu skvělý film.

 • 75%
  0
  0
  3. 4. 2016
  Anni (240 bodů)

  Celkem fajn podívaná, kde Brad Pitt výjimečně uvěřitelně hraje :) Nejde o klasický sportovní film, spíš příběh ze života: líbila se mi Beaneova karierní i osobní dilemata, dobře zahrnuté flashbacky z minulosti i z reálných her. Zkrátka příjemný film na sobotní večer :)

Hodnocení a recenze Moneyball

74 77 ?
jak hlasovat?
 • Hellboy 80%
 • Reacherjack2016 85%
 • Pete69 65%
 • what is in the box 90%
 • homedo 85%
 • cerfik 80%
 • regazzoni 75%
 • Pyrkh86 95%
 • ZARaz 90%
 • KallEll 80%
všechna hodnocení (89)