Alita: Bojový Anděl
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2019
  jean-leroux (6 bodů)

  Film na úrovni. Zpracování vizuálních efektů jednoduše dokonalé. Vyšší level už není. Libí se mi mapování textur na živé herce, které Cameron použil už v Avatarovi ale v Alitě je podle mne ještě o úroveň výše. Příběh trochu sladčí a jednodušší v dialozích. Je zde i romantická zápletka ale překvapivě to nijak nevadí. Právě naopak. Dějová linie plynule navazuje a blíží se k finále, které se objeví zřejmě až v pokračování. Uvidí se podle tržeb a už nyní je jisté, že budou. Jsem rád, že jsem si nezkazil zážitek čekáním na BlueRay a vychutnal si vše ve 3D, na velkém plátně a se zřetelným ozvučením.

 • 70%
  0
  0
  28. 5. 2019
  Zabijak129 (21 bodů)

  Svižně vyprávěná akční sci-fi pohádka se srdcem. Jejím tahounem je digitální Alita, překvapivě nejživější z postav. Supercute! Hodný tatínek Waltz taky moc fajn. Ostatním postavám bych věnoval více času, filmu by to pomohlo v komplexnosti, která mu malinko chybí. A nemyslím jen prohloubení charakteru super-milf Connelly a obdobně důležitých postav, ale i prostor pro vtipné vedlejšáky jako kovboj Fahey. Ve scénáři měl určitě více prostoru. Každopádně, emoce film střídá jako na horské dráze s efektní akcí, a bitky s přerodem křehkého děvčátka v ultimátní bojovkyni berou dech. Za mě spokojenost a v Atmosu nebo IMAXu klidně opakovačka. Japonci budou nadšení.

 • 80%
  1
  0
  14. 5. 2019
  darinn5 (38 bodů)

  Sci-fi cílený na náctileté, ale dospělé neurazí. Film je vizuálně úchvatný, s vcelku logickým příběhem, výborné souboje. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o adaptaci japonského komiksu. Velkou výhodou jsou kvalitní herci, ač nemají většinou moc prostoru, protože příběh je hodně o hlavní hrdince. Mimochodem její digitální provedení s velkýma očima byl vynikající tah, divák se s ní může více stotožnit.

 • 95%
  0
  0
  14. 5. 2019
  sarousek (48 bodů)

  Krásný příběh, bála jsem se délky filmu, ale ani chviličku jsem se nenudila. Také mi to trochu připomínalo Ready Player One.

 • 0
  0
  17. 7. 2019
  Heffy (50 bodů)

  Víte, co mají společného Alita a Cesta do hlubin študákovy duše? Herci jsou o dvacet let starší, než jejich filmové postavy. V prvním uvedeném jsou studenti stejně staří, jako kantoři (Miloš Nedbal - učitel byl stejně starý jako Ladislav Pešek - žák). Průměrnému oktavánovi je ve filmu 33 let. Postavu náctileté (vím, je to 300-letý cyborg) Ality hraje herečka, které je 34. Ještě, že Disney zastavil projekt hrané Zvonilky se 43-letou Reese Witherspoon v hlavní roli. Takže na pověsti, že žádní mladí dobří herci neexistují, asi něco bude. Nebo ne?

 • 80%
  0
  0
  26. 6. 2019
  snek (76 bodů)

  Původně sem na film jít nejspíš nechtěl, ale podle toho jak sem viděl trailery ,tak mi to připadalo na dosti nudný film.Ale, opak byl naprosto jiný Alita: Bojový Anděl režisér konečně natočil po dlouhé době vydařený kousek.Pokračování bych vřele uvítal.

 • 100%
  1
  0
  14. 5. 2019
  Lady Di (112 bodů)

  Alita je zkrátka humanoid, který si našel místo v mém srdci. Je to krásná, odvážná, vtipná holka, která vlastně objevuje svět. Když začne bojovat, její pohyby a reflexy jsou skvělé. Alitě zkrátka nejde odolat a musíte jí fandit. A když jí někdo ublíží, máte nutkání proskočit platném a nakopat mu zadek. Čekala jsem klišé typu ,,rodič zemře", ale to se nestalo a mile mě to překvapilo. Konec mi přišel otevřený, proto bych byla velice ráda za dvojku. Určitě bych na ni šla do kina. Směle doporučuji.

 • 90%
  0
  0
  20. 7. 2019
  vaclav-pilnik (150 bodů)

  Dobrý film, asi nejlepší co jsem letos zatím viděl i když konec byl takový divný. Doufám že bude nějaké pokračování, konec mi připadal takový neuzavřený.

 • 100%
  0
  0
  27. 6. 2019
  kvetule9 (166 bodů)

  Výborné sci-fi. Prvně byla obava z návštěvy kina, ale po shlédnutí filmu určitě nelituji.
  Doufám, že bude dvojka, protože si film pokračování určitě zaslouží a hlavně konec¨filmu k tomu vybízí.

  • skvělé triky
  • výborné herecké obsazení
  • dobrý a napínavý děj
  • 85%
   0
   0
   14. 5. 2019
   keddie (393 bodů)

   Sci-fi film, na první pohled spíš pro náctileté, ale zpětně spíš pohádka pro dospělé s dobrým základem a výborným zpracováním. Fil se může hravě srovnávat s nejlepšími kousky od Marvelu. Hrozně si přeju úspěch tohoto filmu, protože bych chtěl vidět pokračování. Pro mě menší vada je, že je hodně vidět, že film je točen podle japonské předlohy, oni mají takový zvláštní způsob tvoření příběhu, který je OK pro komiks, ale už míň pro film.

  • 80%
   0
   0
   27. 8. 2019
   Vurhor (1474 bodů)

   Jednoduchá kyberpuncková popcornovka jak se patří. S vynikajícími herci, krásným vizuálem a zábavnou akcí, která je radostí pro nejedno anime oko. Alita je ale zároveň bohužel tak trochu skrytým důkazem, že touha po penězích přebije téměř vše i ve filmovém světě. Myslím si totiž, že by filmu daleko více slušel poněkud dospělejší/vážnější nádech a pojetí. Konec konců, Rodriguez takové filmy točit umí, ne? Aby se však na snímek šlo podívat co nejširší publikum, natočili ho víc "kids friendly", což ve výsledku trochu vidím jako promarněnou příležitost. Zároveň je ale možné, že by tím film možná až příliš kopíroval takové klasiky jako Blade Runner nebo Ghost in the Shell. Ovšem kdo ví... Samotná Alita je zvláštně atraktivní sympaťačka, která však na můj vkus byla v určitých pasážích příliš over-powered, což úplně nenahrávalo celkovému napětí filmu. Možná s tím taktéž souvisí i ona zmíněná odlehčenost. I tak ale film po spoustě směrech skvěle funguje. A jestli někdy vyjde to pokračování, rozhodně jím nepohrdnu. Ale chci v něm víc kyborgového Daria Naharise! Ne. Nemyslím toho hipsterského fešáčka, nýbrž tu máničku ze třetí série.

  • 70%
   0
   0
   7. 8. 2019
   Blackhand47XD (1500 bodů)

   Po Ghost in the Shell tu máme další adaptaci mangy, které se chopil Hollywood a patrně se opět nedočká pokračování. Z trailerů jsem původně neměl dobrý pocit, ale po dobrých ohlasech jsem si řekl, že se na film podívám. Jako nebylo to špatné, ale něco tomu prostě chybělo. První polovina filmu je rozhodně hodně nadprůměrná, ale následně to jde z kopce. Celé love story je příšerně hloupé a záporáci jsou jen banda namachrovaných idiotů, kteří vlastně nic neumí. S čím film navíc neumí pracovat jsou hvězdné tváře, z nichž z počátku vyčuhoval akorát Christopher Waltz, jehož ale snímek nakonec odsunul na vedlejší kolej a jeho zajímavá postava tak zůstala nevyužita. Snad tyhle adaptace jednou dopadnou lépe, jinak se nikdy nedočkáme žádné pořádné série. 70%

  • 70%
   0
   0
   14. 3. 2019
   Siddharta (1695 bodů)

   Nic nového, co by bylo originální a přesto se na to dá koukat, když si člověk chce odpočinout a moc nevnímat. Běžící muž namíchaný dohromady s Elysium.

  • 75%
   3
   2
   13. 2. 2019
   Rabadi (2208 bodů)

   • počítačové triky jsou skvěle provedené a děsivě přesvědčivé
   • herečka v hlavní roli vynikla kde a jak měla
   • dvouhodinová ztráta času (klidně by se mohlo o půl hodiny zkrátit)
   • vypadá to, že bude pokračování (film bez jasného uzavření, což je jasné už od poloviny zhruba)
  • 90%
   1
   0
   24. 2. 2019
   Tom Hardy (4432 bodů)

   Alita má výhodu underdoga, kdy jí cestu v posledních letech "vydláždilo" tolik tématicky spřízněných propadáků (Jupiter vychází, Valerian, Země zítřka, Smrtelné stroje, Ghost in the Shell), že málokdo čekal víc než další k uzoufání nudný generický digifest. Platilo by to nebýt skutečnosti, že zdejší triky slouží precizně vystavěným akčním scénám a relativně tradiční příběh má hned několik překvapivých momentů (jakkoli se s nimi vyrovnává možná až moc rychle). Hodně to také táhne skvělé obsazení, přičemž největší výhrou je sama Alita. Může říkat sebevětší naivní cancy a přesto jí to díky roztomilosti člověk žere i s navijákem. Ona zkratkovitost (hlavně v první půli) a naivita jsou ve výsledku to jediné, co lze vnímat jako extrémní slabiny. Zbytek je vypiplaná, dynamická a nápaditá podívaná, která mi dala osobně to, co jsem čekal od Ready Player One - zase mi bylo 12 let. Roberte a Jime, díky za to. To jsem v kině nepocítil dobrou dekádu!

  • 80%
   1
   0
   25. 7. 2019
   JosefTomas (6117 bodů)

   Překvapení roku, které by mohl hravě konkurovat letošním hitům. Bohužel přes mizerně zvládnutý marketing a hlavně divácký nezájem, si tento klenot užijí jen ti nejvěrnější. Problém nicméně tkví v tom, že příběh je velmi prázdný a 122 minutový film to v některých věcech brzdí. Naštěstí Rozdriguez v sobě chytil další dech a i prostý příběh servíruje neskutečně nadupaně a energicky, že se nudit nebudete. V akčních scénách si je jistý, jako nikdy a vám se při některých pasáží vybaví upgradované Depserado. Příběhově to (Bacha pidi spoiler) ale skončilo v půli cesty a to hlavně kvůli otevřenému konci (který bude otevřený na furt, protože pokračování kvůli tržbám asi neuvidíme) se z toho stává jen malý díl skládačky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby po Avatarovi Cameron zaštítil pokračování Ality, ten svět byl zajímavý a opětovné navštívení bych mile rád uvítal.

  • 80%
   2
   0
   20. 2. 2019
   lamps (13114 bodů)

   Vypravěčsky starosvětská sci-fi, která pohladí po duši špičkovou vizuální prezentací bohatého prostředí, chytlavými akčními choreografiemi a sympatickými, popřípadě silnými postavami. A přestože jí schází velké zvraty nebo síla dobrodružné mytologie, jakou mají Star Wars nebo Avatar, umí občas překvapit. Alita je k zulíbání a člověk jí musí fandit, protože její osobnost i odhalování vlastních možností a minulosti mají potenciál filmové série a pro tentokrát zastiňují i celkem nevýrazné záporné postavy, jejichž motivace zůstávají poměrně roztříštěné (a potenciálně nejzajímavější vedlejší postava, nehorázně přitažlivá stepmom Jennifer Connely, neměla čas se důsledněji vyvíjet). Rozhodně chci dvojku, a klidně znovu od Rodrigueze, který po dlouhé době nalezl vypravěčskou stabilitu a srdce.

  • 90%
   0
   0
   10. 3. 2019
   Sheldon (13219 bodů)

   Při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Ready Player One, ale je dost možné, že to je film z nedávné doby a má s Alitou společné dějové znaky. Můj jedenáctiletý synovec byl z Ality naprosto unešený a ono to tak vlastně má být. Je to film pro dospívající publikum, a to podle mě nebude zklamáno. Přiznám se, že se mi film líbil a je určitě lepší než současná produkce Marvelu, ale cílová skupina ve svých šestatřiceti už prostě nejsem.

  79 71 ?
  jak hlasovat?
  • panzerkillerll 95%
  • Jaryner 85%
  • Tino 90%
  • wodmint 70%
  • Vurhor 80%
  • DonBrunos 90%
  • misec 85%
  • Tedy 100%
  • kritik666 80%
  • Blackhand47XD 70%
  všechna hodnocení (88)
  Sdílet tuto stránku:

  Partneři: