Alita: Bojový Anděl
Komentáře

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 100%
  1
  0
  14. 5. 2019
  Lady Di (57 bodů)

  Alita je zkrátka humanoid, který si našel místo v mém srdci. Je to krásná, odvážná, vtipná holka, která vlastně objevuje svět. Když začne bojovat, její pohyby a reflexy jsou skvělé. Alitě zkrátka nejde odolat a musíte jí fandit. A když jí někdo ublíží, máte nutkání proskočit platném a nakopat mu zadek. Čekala jsem klišé typu ,,rodič zemře", ale to se nestalo a mile mě to překvapilo. Konec mi přišel otevřený, proto bych byla velice ráda za dvojku. Určitě bych na ni šla do kina. Směle doporučuji.

 • 95%
  0
  0
  14. 5. 2019
  sarousek (48 bodů)

  Krásný příběh, bála jsem se délky filmu, ale ani chviličku jsem se nenudila. Také mi to trochu připomínalo Ready Player One.

 • 95%
  0
  0
  4. 3. 2019
  jean-leroux (6 bodů)

  Film na úrovni. Zpracování vizuálních efektů jednoduše dokonalé. Vyšší level už není. Libí se mi mapování textur na živé herce, které Cameron použil už v Avatarovi ale v Alitě je podle mne ještě o úroveň výše. Příběh trochu sladčí a jednodušší v dialozích. Je zde i romantická zápletka ale překvapivě to nijak nevadí. Právě naopak. Dějová linie plynule navazuje a blíží se k finále, které se objeví zřejmě až v pokračování. Uvidí se podle tržeb a už nyní je jisté, že budou. Jsem rád, že jsem si nezkazil zážitek čekáním na BlueRay a vychutnal si vše ve 3D, na velkém plátně a se zřetelným ozvučením.

 • 90%
  0
  0
  10. 3. 2019
  Sheldon (13017 bodů)

  Při sledování jsem si několikrát vzpomněl na Ready Player One, ale je dost možné, že to je film z nedávné doby a má s Alitou společné dějové znaky. Můj jedenáctiletý synovec byl z Ality naprosto unešený a ono to tak vlastně má být. Je to film pro dospívající publikum, a to podle mě nebude zklamáno. Přiznám se, že se mi film líbil a je určitě lepší než současná produkce Marvelu, ale cílová skupina ve svých šestatřiceti už prostě nejsem.

 • 90%
  1
  0
  24. 2. 2019
  Tom Hardy (4357 bodů)

  Alita má výhodu underdoga, kdy jí cestu v posledních letech "vydláždilo" tolik tématicky spřízněných propadáků (Jupiter vychází, Valerian, Země zítřka, Smrtelné stroje, Ghost in the Shell), že málokdo čekal víc než další k uzoufání nudný generický digifest. Platilo by to nebýt skutečnosti, že zdejší triky slouží precizně vystavěným akčním scénám a relativně tradiční příběh má hned několik překvapivých momentů (jakkoli se s nimi vyrovnává možná až moc rychle). Hodně to také táhne skvělé obsazení, přičemž největší výhrou je sama Alita. Může říkat sebevětší naivní cancy a přesto jí to díky roztomilosti člověk žere i s navijákem. Ona zkratkovitost (hlavně v první půli) a naivita jsou ve výsledku to jediné, co lze vnímat jako extrémní slabiny. Zbytek je vypiplaná, dynamická a nápaditá podívaná, která mi dala osobně to, co jsem čekal od Ready Player One - zase mi bylo 12 let. Roberte a Jime, díky za to. To jsem v kině nepocítil dobrou dekádu!

 • 85%
  0
  0
  14. 5. 2019
  keddie (387 bodů)

  Sci-fi film, na první pohled spíš pro náctileté, ale zpětně spíš pohádka pro dospělé s dobrým základem a výborným zpracováním. Fil se může hravě srovnávat s nejlepšími kousky od Marvelu. Hrozně si přeju úspěch tohoto filmu, protože bych chtěl vidět pokračování. Pro mě menší vada je, že je hodně vidět, že film je točen podle japonské předlohy, oni mají takový zvláštní způsob tvoření příběhu, který je OK pro komiks, ale už míň pro film.

 • 80%
  1
  0
  14. 5. 2019
  darinn5 (38 bodů)

  Sci-fi cílený na náctileté, ale dospělé neurazí. Film je vizuálně úchvatný, s vcelku logickým příběhem, výborné souboje. Je potřeba si uvědomit, že se jedná o adaptaci japonského komiksu. Velkou výhodou jsou kvalitní herci, ač nemají většinou moc prostoru, protože příběh je hodně o hlavní hrdince. Mimochodem její digitální provedení s velkýma očima byl vynikající tah, divák se s ní může více stotožnit.

 • 80%
  2
  0
  20. 2. 2019
  lamps (12964 bodů)

  Vypravěčsky starosvětská sci-fi, která pohladí po duši špičkovou vizuální prezentací bohatého prostředí, chytlavými akčními choreografiemi a sympatickými, popřípadě silnými postavami. A přestože jí schází velké zvraty nebo síla dobrodružné mytologie, jakou mají Star Wars nebo Avatar, umí občas překvapit. Alita je k zulíbání a člověk jí musí fandit, protože její osobnost i odhalování vlastních možností a minulosti mají potenciál filmové série a pro tentokrát zastiňují i celkem nevýrazné záporné postavy, jejichž motivace zůstávají poměrně roztříštěné (a potenciálně nejzajímavější vedlejší postava, nehorázně přitažlivá stepmom Jennifer Connely, neměla čas se důsledněji vyvíjet). Rozhodně chci dvojku, a klidně znovu od Rodrigueze, který po dlouhé době nalezl vypravěčskou stabilitu a srdce.

 • 75%
  3
  1
  13. 2. 2019
  Rabadi (2172 bodů)

  • počítačové triky jsou skvěle provedené a děsivě přesvědčivé
  • herečka v hlavní roli vynikla kde a jak měla
  • dvouhodinová ztráta času (klidně by se mohlo o půl hodiny zkrátit)
  • vypadá to, že bude pokračování (film bez jasného uzavření, což je jasné už od poloviny zhruba)
 • 70%
  0
  0
  28. 5. 2019
  Zabijak129 (21 bodů)

  Svižně vyprávěná akční sci-fi pohádka se srdcem. Jejím tahounem je digitální Alita, překvapivě nejživější z postav. Supercute! Hodný tatínek Waltz taky moc fajn. Ostatním postavám bych věnoval více času, filmu by to pomohlo v komplexnosti, která mu malinko chybí. A nemyslím jen prohloubení charakteru super-milf Connelly a obdobně důležitých postav, ale i prostor pro vtipné vedlejšáky jako kovboj Fahey. Ve scénáři měl určitě více prostoru. Každopádně, emoce film střídá jako na horské dráze s efektní akcí, a bitky s přerodem křehkého děvčátka v ultimátní bojovkyni berou dech. Za mě spokojenost a v Atmosu nebo IMAXu klidně opakovačka. Japonci budou nadšení.

 • 70%
  0
  0
  14. 3. 2019
  Siddharta (1652 bodů)

  Nic nového, co by bylo originální a přesto se na to dá koukat, když si člověk chce odpočinout a moc nevnímat. Běžící muž namíchaný dohromady s Elysium.

79 71 ?
jak hlasovat?
 • Angelus 80%
 • Zabijak129 70%
 • sarousek 95%
 • darinn5 80%
 • keddie 85%
 • Lady Di 100%
 • Bori02 80%
 • karel-servus 70%
 • premontgomery 70%
 • panbubo 80%
všechna hodnocení (57)
Sdílet tuto stránku:

Partneři: