Rango

75%

Komentáře a recenze 55

Dle počtu bodů
Brenan88
Brenan88
47 099 bodů
8
Rangova nejsilnější stránka je úchvatná animace,která o parník předběhla konkurenci. Velmi vyspělý animák,který dokáže pobavit celou rodinu. Verbinski do filmu klasicky nacpal hromadu zajímavých nápadů a během pár minut se odehraje tolik věcí,že by to jinde vystačilo na celý film. Zajímavé postavy,úžasné prostředí a hlavně je to western. Takže 80%.
Psisko59
Psisko59
32 839 bodů
9.5
Westernový animák s chameleonem v hlavní roli a se zápletkou kolem vody (která, jak je zřejmé, je důležitá pro město zvířat i lidí). Ctí zákony westernu i v tom, že hlavní hrdina o sobě pochybuje a hrdinou se stane teprve v průběhu děje. Pobavily charaktery zvířat a animace jejich pohybů. Stojí za to slyšet originální dabing (Ranga mluví Johnny Depp).
Pete69
Pete69
31 182 bodů
7.5
Tenhle animák stavím ve svém osobním žebříčku hodně vysoko. Animovaný western, který má hlavu a patu, nenudí.. ba naopak.. baví a má spád. Perfektní animace, spousta zábavných i akčních scén, skvělý hlavní hrdina a sovy pějící mexické songy dokonale trefují situaci. Opravdu moc pěkný animovaný kousek.
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
10
Být Pixarem, bál bych se. Velmi bych se bál.Rango je chytrá pocta klasikám, má úžasný humor, skvělé herci v původním znění. Navíc dokonalou animaci opět o něco posouvající hranici. Představuje bez přehánění krok kupředu pro CGI animáky, hlavně co se přístupu týče, kterému přeji úspěch alespoň v tom, že si ho jeho diváci najdou. 90%
kunafix
kunafix
20 042 bodů
10
Cha, jeden z nejlepších westernovejch počinů všech dob. A k tomu vynikající animace, tu vyzvihuju snad úplně nejvíc (a to su na animace většinou pes). Vtipné postavičky jsou fakt vtipné a k dokonalosti jim nechybí skoro nic - propracované detaily, grimasy, pohyby, chování, mluva, zjev, stíny atd. Trapné mi přišlo akorát zakomponování hudby ze Star Wars. Naopak skvělé cameo pro Clinta Eastwooda namluvenýho Timothy Olyphantem, nebo třeba hned na začátku odkaz na Deppovu roli v Strach a hnus v Las Vegas. Atmosféra jak vystřižená z westernů od Sergia Leoneho, prostě tam je vše, co do správnýho westernu patří... plus plno věcí navíc. Jeden z nejlepších animáků, co jsem zatím viděl...
hanys_
hanys_
18 771 bodů
10
Výborný animák, který krom toho že je neskutečně zábavný, zvládá být zároveň i jedním z nejzajímavějších westernů poslední dekády. Napoprvé to ještě za čistých 5 není, ikdyž si o to Rango za ten výborný dabing (samozřejmě originál), kameru a famózní soundtrack hodně nahlas říká...(napodruhé je to bez debat za 5).
ZkuKol
12 290 bodů
8
Rango není zas tak jiný animák, jak se zdá, jen si jako půdorys vybral spaghetti-western a v hlavní roli je chrakter alá Jack Sparrow. Verbinsky je totiž schopen takhle nápaditý projekt zcela připravit o osobitost. Pocty a odkazy jsou ok, ale proč obsazovat Deppa a pak ho nutit hrát zase "Jacka?" Proč si nepřečíst scénář 2x a neopravit ty řvoucí lapsy (kolonie krtků neví, co se děje za kopcem, vzdá se jedné ještěrce apod.). Navíc stále vypráví nevyrovnaně, takže se první hodina dost táhne a pak se to honí na závěr. Každopádně fóry jdou, akce frčí a stylizace a vizuál vysloveně zaujmou i okouzlí. Ňouma se stane hrdinou, pozná smysl života a lásku, omleté, ale hezky namalované, akční a se stylem... 70%
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
6
Tak trochu víc zklamání. Očekával jsem rozhodně více legrace a gagů. Jako příběh to byl sice pěkný, přátelství mezi tou havětí dojemné, ale i přes to, to nedosahuje vyššího hodnocení.
JosefTomas
JosefTomas
9 986 bodů
8
Neskrývané nadšení. Po vizuální stránce dechberoucí a po herecké famózní. Rodinný film cílící na dospělé publikum v tak krásném hávu, že člověk musí jen nevěřícně hledět, co se mu to před očima vytváří za nádherný poutavý svět. A prý že je western mrtvý žánr.
hrumsrt
hrumsrt
9 869 bodů
7
Kdysi jsem už Ranga viděl, ale bohužel v době, kdy Shrek 3 byl dobrej film a aktuální řada Simpsonových byla vrcholem seriálové tvorby (hříchy mládí), a tehdy se mi příběh o chameleonovi nelíbil... Ale asi jsem na to musel pořád myslet, že jsem možná Rangovi ukřivdil a dal jsem mu druhou šanci. A vyplatilo se!.. Gore Verbinski potvrzuje, že má štěstí, že toho Johnnyho Deppa dokáže uvrtat pomalu do všeho. A přestože tohle není nic, na co bych musel v jejich životopisem poukazovat, tak Johnnyho první animovaná štace je pozoruhodná. Smyslem úspěchu je ta neuvěřitelně ikonická Deppova herecká figura, kterou si tvůrci přenesli i do samotného Rangova vystupování.. A teda i když si myslím, že příběhově nepřichází snímek s ničím novým a v závěru je zase šablonovitý až hanba, tak mám tyhle žánrový ódy rád. Až nakonec místy připomíná takřka existenční výjevy, kdy si postava uvědomuje, že "nikdo nemůže opustit svůj příběh" je tak moc meta až to v podstatě meta vůbec není. Přestože několikrát slintám blahem, jakou poklonu to kultovním westernovkám skládá (i třeba tím jak skvělý hudební doprovod Zimmer vymyslel), tak vcelku tomu chybí ještě něco navíc. Reference a dávka dospělejších témat mě sice potěšily, ale pořád je to smutně upjaté. A teda takovýto styl animace mi taktéž není dvakrát po chuti. Inu, je to mnohonásobně zajímavější než si pamatuji, ale v každém žánrovém poohlédnutí radši sáhnu po klasice. 70%