Red Dawn (USA)
« další názvy »
USA USA
114 minut

Žánry

:
Akční

Obsah

:
Severokorejská armáda podnikne za pomoci Rusů invazi do USA. Část Spojených států je okupována a jedinou možností odporu je partyzánská válka. Tu vedou více »« méně

Režie

:
Dan Bradley

Scénář

:
Carl Ellsworth Jeremy Passmore Kevin Reynolds John Milius

Herci

:
Chris Hemsworth Josh Peck Josh Hutcherson Adrianne Palicki Isabel Lucas ...
Přístupnost: Mládeži přístupno
Jste na stránce filmu Rudý úsvit. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Rudý úsvit myslíte! K 5. červnu 2020 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 26310 uživatelů. Děkujeme!

Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 40%
  0
  0
  8. 8. 2017
  Brenan88 (40250 bodů)

  Tuhle dobu prostě nepochopím. Proč se točí jeden zbytečný remake za druhým. Tento snímek postrádá jakoukoliv dějovou logiku a snad kromě velmi dobré akce nedokáže nabídnout nic jiného. Naštěstí té akce je zde opravdu hodně a Chris Hemsworth je dostatečně charismatický na to,aby film dokázal i přes svou naivitu pobavit.

 • 60%
  0
  0
  1. 10. 2018
  martin-mickey-stusak (20364 bodů)

  Skupina teenagerů se snaží zachránit své město před invazí severokorejských vojáků. A tím je řečeno vše. Ano, jedinou větou se dá odříkat celý děj. Amerika je opět napadena, tentokrát severokorejskou armádou. Jedná se o remake původního snímku z roku 1984 a nebo ne? Jak se to vezme. Svádí k tomu účast studentů, ale to je asi tak vše. Prvních deset minut to vypadá na běžný teenagerovský příběh, ale když z ničeho nic z nebe začne padat horda parašutistů a objeví se první mohutné výbuchy, rázem je všechno jinak. Nastupuje nonstop akce, která nenechá vydechnout a která se zastaví až těsně před závěrečnýma titulkama. A jeden nestačí zírat, jak se náhle z obyčejných studentíků stanou takřka profesionální žoldáci. Vlastně tu už chybí jen Chuck Norris, který si něco takového také vyzkoušel v roce 1985 ve snímku ´Invaze do U.S.A.´ Je to prostý akční videofilm, jakých jsou tucty. Nejedná se tedy o první případ, kdy se na skvělý film navázalo akčním rošambem takřka bez rozmyslu. Tak co s tím? S původním snímkem je to prostě neporovnatelné. Děj žádný, jen střelba, výbuchy, zase střelba a zase výbuchy. Jako nemilosrdný akční videofilm, u kterého se nepřemýšlí, se to dá divácky zvládnout. Proč, z jakého důvodu a co tím vlastně chce kdo dosáhnout není centrem diváckého zájmu. Akční fandové tu mají doslova žně. V rámci dějství a nějakého zájmu, bohužel.

 • 75%
  0
  0
  5. 5. 2013
  karlik4801 (1938 bodů)

  Vše se seběhlo moc rychle, větší vysvětlení by si to to tedy zasloužilo. Ale jde hlavně o tu střílečku, v tom se Red Dawn ukázal dobře. Chybělo mi větší přiblížení postav. Herecky je to zvládnuté, ale režisérsky to není zase taková bomba. Scénář se jeví slušně, jen se to dalo zvládnout mnohem lépe. I tak jsem si film užil a bavil mě. Chris Hemsworth a Josh Hutcherson jsou jediní herci, kteří se aspoň trochu se ukázali. Ostatní se ani nijak ukazovat nemuseli..

55 52 ?
jak hlasovat?
 • shark white 50%
 • martin-mickey-stusak 60%
 • PRINC180 50%
 • Nikipi 45%
 • jarv 75%
 • Brenan88 40%
 • Adacek 70%
 • sabule 40%
 • bayern 35%
 • ballrog 70%
všechna hodnocení (28)