Percy Jackson: Zloděj blesku

64%

Komentáře a recenze 45

Dle počtu bodů
xxmartinxx
xxmartinxx
22 394 bodů
4
Prakticky kopie Columbusových Potterů. Možná i lepší. I tak ale dost průměrná podívaná. Spousta věcí nedává smysl a plácá se tu páté přes deváté. Naštěstí se ale pořád něco děje a herci jsou docela sympatičtí, i když nemají co hrát. Pokud se série zbaví Columbuse, mohla by se ale pořád slušně rozjet. 2 a 1/2 *..
kunafix
kunafix
20 042 bodů
0
Blbost po děcka a neochlupeny puberťáky, která kopíruje skoro všechno ze Souboje Titánů a podobnejch filmů. No, akorát že je to zasazený do současnosti a jsou tam puberťáci. A tuna digitálních efektů a trapnejch potvor. Jde to za vidinou zisku, ale nedbá to na kvalitu snad ničeho. Kdybych se chtěl někdy zase tak nudit, pujdu do čekárny plné důchodců a budu poslouchat jejich senilní kecy. Prostě se zas potvrdilo, že Chris Columbus neumi natočit pořádnej film pro mě, jenom samy rodinny kravinny. A lituju, že si do svejch filmů vybírá Rosario Dawson, která se takovejma sračkama tak shazuje.
Sheldon
Sheldon
16 069 bodů
7
Zábavný Hollywood pro celou rodinu, respektive spíš pro dospívající ratolesti, se kterými to dospělí mohou v klidu přežít. Mám rád antické pověsti a díky slušnému obsazení je to film, který mě v žádném případě neurážel. Hollywoodsky je to vycizelované, takže řemeslně se tomu nedá nic vytknout. OK.
lamps
lamps
15 250 bodů
6
Hravá, mainstreamová pubertální bejkovina, kterou si americké děti zamilují, jejich rodiče s radostí uvítají nový rodinný biják od režiséra nostalgického Home Alone, evropské děti se roztřídí na filmové vlastence a strojové konzumenty a my, velezkušení a všehoznalí uživatelé csfd, si už najdeme tu správnou polohu, ze které na tenhle vizuální i obsahový guláš optimálně nahlížet... Snad jsem ji našel, ale za tu dřinu to ani nestálo..
ZkuKol
12 290 bodů
4
Teda takhle odfláknout potencionálního nástupce HP?! Nejen, že je to strašně blbý (občas dokonce víc než HP), ale navíc to točil Columbus, jenž je zřejmě zcela z formy a tak ve filmu není snad ani jedna scéná, u které byste si řekli - "dobrý nápad!" Neznám předlohu, ale mísení starých řeckých bájí se současností se nebráním, Casino jako variace na ostrov Lotofágů se mi taky pozdávalo, to že mladí nevytáhnou paty z ameriky, s tím jsem se prostě smířil. Ale ta nechuť tvůrců natočit alespoň něco nového je strašně deprimující, soundtrack, akce a ty strašný triky, všechno jen tak na volnoběh, ať mám na nájem. Navíc scénář psal asi někdo na záchodě, protože tolik hoven z úst už dlouho nevyteklo tolika slavným hercům v jednom filmu. Seana mi bylo upřímně líto, Coogan je na to zvyklý a Keener příliš důvěřuje svému spásnému úsměvu. Pierce s koňskýma nohama, to je na noční můru a všemu dává korunu Brandon T. Jackson - 1) ten pisálek z wc je zřejmě velmi povrchni a velmi xenofobní a 2) Brandon brutálně neumí hrát, jeho čekání na svou repliku je opravdu dokonalé (ten by snad mohl hrát i ve VKV). Je to prostě blbina, ve který se toho docela dost děje a dokoukáte to - naposled! Percy je mladý newyorčan, jenž zjistí, že je polobůh, po kterém pasou snad všechna monstra z Olympu a jeho okolí. Paradoxně je jediný, kdo neví proč a protože jsou zřejmě všichni obyvatelé řeckých bájí blbí jak tága, nejsou si schopní sednout a všechno si navzájem vysvětlit, Percy musí zažít spoustu naprosto zbytečných dobrodružství - a o tom je tenhle film... 30%
Danny F.
Danny F.
11 166 bodů
8
Dobrodružný příběh, který vykrádá nápad a lá Souboj Titánů. Vizuální stránka s akcí je rovnoměrně rozprostřena v dějové linii, což se během filmu každou chvíli něco děje a to si na filmech velmi cením. Není zde chvíle aby se divák začal nudit, žádné zbytečně dlouhé a nudné dialogy (to nesnáším).
Tom Hardy
Tom Hardy
8 369 bodů
7
Po dlouhé době mě Chris Columbus opravdu bavil. Vysoko nasazené tempo a sympatický posun fantasy žánru směrem k road-movie udělal z Percyho Jacksona stravitelnější podívanou, než kterou byli první dva Potterové. Hrátky s řeckou mytologií mohou stejnou měrou bavit, jako naštvat (hodně záleží na vašem úhlu pohledu – zcela chápu, že to někdo to označí znásilnění bájí). Každopádně hlavní hrdina cool, situace řešené s nadhledem, stylová camea a vůbec mě ohromně bavila ta optika „klasického teenagera, který se zcela náhodou doví, že je polobůh“. Škoda menšího rozpočtu (což je vidět především na táboru pro polobohy, který vypadá, jak kdyby ho točili česi:))) a ne úplně povedená tripová sekvence. Ve výsledku ale Percy potěšil a doufám, že na dvojku dojde.
cerfik
cerfik
7 933 bodů
2
Tohle Chris Columbus, režisér obou Sám doma a 2 dílů Harryho Pottera, nemohl snad myslet vážně. Totální teeneger slátanina kdy se Olympem stává Empire State Building a USA je staré Řecko. Jestli nevěříte kam až je dnešní hollywood schopen zajít, tak si to pusťte, ale riskujete újmu na zdraví. Přikláním se k názvu "holywoodská kurva" pro tento typ filmů, výstižné pojmenování.
Cortesz
Cortesz
6 542 bodů
2
Nejsem znalcem knižní předlohy a myslím, že i kdybych měl možnost se jim stát, tak bych nejspíše odmítnul. Ovšem v případě snímku jsem byl spokojenej. Nebudu zde pět žádné ódy na to, jak je to výborný film, protože není ani zdaleka, ale v daném žánru splňuje to, co splňovat a dětské publikum, pro které je tento film určen, rozhodně zaplesá. Bohužel v případě tohoto snímku se ta fanouškovská základna bude skládat dle mého jen z těch mladších, protože tento snímek nemá na to, aby zaujal i starší publikum tak, jak se to např. podařilo sérii Harry Potter, ale pár výjimek se určitě najde. Naštěstí pro film, já se řadím mezi tyto výjimky, ale v mém případě jde spíš o ujetost na filmové triky, kterých je zde mnoho. Dějová stránka, která je zde sice hloupoučká a míchá v sobě dohromady až moc velká sousta, ale přece jen jde s žánr fantasy, tak proč nad tím nějak bádat, vem to čert. Režie je rutinní, přece jen režíroval Columbus, tak se není čemu divit. Mé hodnocení je spíše něco mezi 3 a 4 *, ale pro tentokrát se přikláním ke 4 * a doufám v další pokračování, kterého by se mohl chopit Cuaron, jako v případě Potterovské série a povznést to někam výš, protože jak už jsem říkal, Columbus je až moc rutinní řemeslník, který do toho nedokáže dát nic navíc.
VitvarJane
VitvarJane
4 487 bodů
6.5
Nevím, co si o tomhle filmu myslet. pointa není špatná, ale herecké nadšení není zrovna ideální. Jinak film, který se prostě museli natočit, ještě v době, kdy letěli filmy ala souboj titánů či cokoliv s božstvem. Neříkám ne, ale též bych to nemusela vidět víckrát za rok