Suburbicon (USA)
USA USA
105 minut

Žánry

:
Drama, Komedie, Krimi, Retro
Motto: Vítejte na předměstí

Obsah

:
V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem více »« méně

Režie

:
George Clooney

Scénář

:
Joel Coen Ethan Coen George Clooney Grant Heslov

Herci

:
Steve Monroe Gavin Wilde Landon Gordon Hope Banks Karimah Westbrook ...
Premiéra: 9. 11. 2017
Distributor: Bioscop
Přístupnost: MP-15
Jste na stránce filmu Suburbicon: Temné předměstí. Líbil se vám? Víte, že registrovaní uživatelé Kinoboxu mohou filmy hodnotit, psát k nim recenze, dokonce i upravovat profily filmů a získat tak body do žebříčku? Zaregistrujte se a řekněte ostatním, co si o filmu Suburbicon: Temné předměstí myslíte! K 26. březnu 2023 nám s udržováním a doplňováním databáze pomáhá už více než 28344 uživatelů. Děkujeme!

Recenze Suburbicon: Temné předměstí


Napište komentář

?%
0
0
Host
 • 50%
  0
  0
  3. 2. 2018
  Brenan88 (46333 bodů)

  Je to neskutečné,ale tentokrát to Mirka Spáčilová odhadla na výbornou. Suburbicon je hodně průměrná podívaná,která v dnešní době nemá co nabídnout. Možná je to tím,že Coenovský scénář vznikl v roce 1986,nebo že Clooneyho režie není nejpřesnější,ale jako celek je to takové tuctové a na sílu poslepované. Vypíchnout však musím povedenou výpravu a slušnou atmosféru. Herci jsou velmi dobří a nejvíce mne bavila Julianne Moore a Oscar Isaac jenž i přes minimum prostoru dokázal předvést úctyhodný výkon.

 • 70%
  1
  0
  21. 5. 2019
  martin-mickey-stusak (27058 bodů)

  Americká padesátá léta a příběh o vraždě, chaosu a rasismu. George Clooney opět na režisérské stoličce a opět se svým osobitým stylem vyprávění. Už to vypadá, že se dal po stopách Clinta Eastwooda. Stejně jako on má svoji uměleckou vizi, kterou po filmové stránce názorně upřednostňuje. Scény mají krásnou kompozici a styl, takže co se tohoto týče, je na co se dívat. Julianne Moore ve své roli nepřekvapí, avšak Matt Damon po svých předešlých několika akčních filmových kouscích ano. Alespoň si dal zase pro změnu charakterově něco jiného. Téma rasismu je reálně stále neutuchající a tak není divu, že se i filmoví tvůrci k něčemu takovému neustále vrací. Jenomže co už mohlo být řečeno, již řečeno několikanásobně bylo a tak pro tento snímek platí, že divákům v žádném případě nic nového nepřináší. Jako takový i přesto má ve svém smyslu své sympatie a svůj varovný moralizační aspekt. Ale to je asi tak vše. Téma chamtivosti a rasismu v čistém a útulném světě, jak je prezentován, celkově zanechává podivnou špatnou příchuť. Jsou tu vyobrazené věci násilné, krutě nelidské, krvavé a neskrývaně nespravedlivé, ale tak nějak bez daného aspektu. Dané věci se prostě dějí, jakoby to byla samozřejmost, a to je na celé záležitosti všechno. Atmosféra sice je šokující, ale napětí krapet drhne a dané přesvědčení už nefunguje vůbec. Příběh má dvě dějové linky a po divácké stránce tak vzniká určitá nerozhodnost, která je vlastně v popředí zájmu. Ani jedna však neodpovídá na vznikající otázky. A tak i přes určité scenáristické nesrovnalosti se jeví snímek zajímavě, skromně a s přesvědčením.

 • 80%
  0
  0
  9. 4. 2018
  leafroller (3023 bodů)

  Klasický Coenovský příběh tentokrát bohužel pod velmi zpomalenou taktovkou pana Clooneyho. Já jsem samozřejmě ocenil především vedlejší linku o vzkvétajícím americkém rasismu. Myslím, že v dnešní době, kdy je pro nás USA jakýmsi novým Ruskem, do jehož náruče se velmi nekriticky ženeme, je potřeba ukazovat, že ani toto pro nás není dobrý domov, dobrý vzor. Jinak jsem se ale díky tempu filmu docela nudil.

Hodnocení a recenze Suburbicon: Temné předměstí

58 58 ?
jak hlasovat?
 • cerfik 80%
 • jarv 70%
 • martin-mickey-stusak 70%
 • ballrog 60%
 • Kim6 60%
 • ZARaz 80%
 • bafik 40%
 • homedo 15%
 • Dootys 50%
 • Krupe 70%
všechna hodnocení (29)